خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آنالیز سایت

آنالیز سایت چیست؟

زمانی که شما وب سایت خود را طراحی می کنید تمام ذهن شما درگیر این قضیه می شود که چگونه می توانم سایت خود را به صورت حرفه ایی مدیریت کنم تا بتوانم میزان درآمد و سود خود را افزایش بدهم.

شاید اولین راهی که به نظر شما بیاید و انتخاب کنید بهینه سازی سایت توسط تکنیک های سئو باشد اما به عنوان یک نکته به شما باید بگوئیم که نباید این کار را انجام بدهید.

یعنی قبل از پیاده سازی مراحل سئو، باید در ابتدا برای تحلیل سایت برنامه ریزی کنید و یک گزارش از وضعیت فعلی سایت را تهیه کنید شما باید بتوانید دامنه فعالیت خود را مشخص کنید کاربران و نیازهای آن ها را به خوبی شناسایی و دسته بندی کنید و بعد با توجه به این موارد سایت را آنالیز کنید تا متوجه بشوید چقدر با آن چه که در ذهن شماست و آن چه که در عمل در سایت پیاده کرده اید فاصله دارید.

یکی از راه هایی که می توانید به وسیله آن اطلاعات مفیدی به دست بیاورید آنالیز کردن وب سایت رقیبان خود است

فرقی نمی کند هدف شما چیست اینکه می خواهید سئو سایت خود را بهینه کنید و یا محتوای سایت را بهبود ببخشید، کنکاش کردن وب سایت رقیبان می تواند بهترین گزینه برای به دست آوردن حجمی از اطلاعات سودمند باشد اطلاعاتی مانند اینکه آن ها در چه زمینه هایی عملکردشان از شما بهتر بوده است و نیز کاربران آن ها چه کسانی هستند و چه تفاوت هایی با کاربران شما دارند تمام این اطلاعات به شما کمک می کند که در راستای اهداف سایت خود بهتر گام بردارید.

با این حال به این نتیجه می رسیم که قبل از هرگونه اقدام برای بهینه سازی سایت باید آن را به خوبی و به صورت روزانه تجزیه و تحلیل کنیم تمامی نقاط قوت و ضعف سایت را به طور کامل شناسایی کنیم و گزارشی از آن ها تهیه کنیم و در اختیار همکاران خود قرار بدهیم تا با تدابیر لازم بتوانیم آن ها را مدیریت کنیم.

برای رفع هر کدام از مشکلات درون صفحات سایت یک استراتژی در نظر بگیریم تا در مواقع لازم بتوانیم به درستی خطاها را رفع کنیم به این شکل می توانید میزان پیشرفت خود را اندازه بگیرید.

در واقع باید بپذیرید هر چقدر هم به صورت کامل و اصولی سایت خود را سئو کرده باشید ولی آنالیز سایت را انجام نداده باشید دیر یا زود شکست خواهید خورد زیرا هرگز نمی توانید متوجه بشوید که چرا سایت شما با ریزش کاربران روبه رو شده است و رفته رفته ترافیک سایت کاهش می یابد که مساوی با از دست دادن رتبه شما می باشد.

متخصصین آنالیز سایت چگونه به شما کمک می کنند؟

فردی که به صورت تخصصی آنالیز سایت را انجام می دهد با توجه به تجربه ایی که در گذر سال ها به دست آورده است می تواند با توجه به گزارشی که از تعداد بازدیدکنندگان و حجم کلیک کردن آن ها بر روی آگهی ها به دست آورده است، رفتار بعدی مخاطبان شما را به درستی حدس بزنند.

با توجه به این موضوع آن ها برای بهبود تجربه کاربری مخاطبان راه حل هایی در اختیار شما قرار می دهند و با آنالیزکردن سایت رقیبان به شما می گویند که آن ها در چه بخش هایی از شما بهتر عمل کرده اند و می توانید برای رشد خود از آن ها الگو بگیرید.

اطلاعاتی که با آنالیز کردن سایت به دست می آورید کدامند؟

 • آنالیز سایت در گوگل تعداد بازدیدکنندگان را برایتان مشخص می کند.
 • آنالیز سایت مهم ترین و محبوب ترین صفحات را شناسایی می کند.
 • آنالیز سایت می تواند نرخ جستجوی کلمات کلیدی را برایتان تعیین کند.
 • آنالیز سایت میزان ماندگاری کاربران در صفحات را برایتان نمایش می دهد.
 • آنالیز سایت نرخ کلیک کردن را نیز برای شما مشخص می کند.

چرا آنالیزسایت اهمیت دارد؟

چرا آنالیز سایت اهمیت دارد

اگر نتوانید با آنالیز کردن سایت آن عواملی که باعث ریزش کاربران می شود را شناسایی و رفع کنید هرگز در کارخود موفق نخواهید شد می توانید برای انجام یک تجزیه و تحلیل حرفه ایی از ابزارهای آنالیز سایت استفاده کنید مانند:

یکی از ابزارهای تجزیه و تحلیل می تواند سرعت سایت را آزمایش کند: سرعت بارگذاری صفحات یکی از مهم ترین فاکتورها در جذب کاربر می باشد یعنی اینکه اگر سرعت لود صفحات سایت بیشتر از ۳ ثانیه طول بکشد کاربر صفحه را می بندد و به سراغ رقیب شما می رود پس حواستان به سرعت سایت باشد

ابزار آنالیز برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی: به کمک این ابزار می توانید تحلیل کلمه کلیدی را به صورت مستمر انجام بدهید و دنبال کلمه کلیدی متفاوت با کلمه کلیدی رقیبان باشید سعی کنید کلمه کلیدی را به صفحه داخلی خود لینک بدهید و حواستان باشد که در زمان تولید محتوای متنی از کلمات کلیدی به شیوه درست و به اندازه کافی استفاده کرده باشید.

ابزار آنالیز کیفیت لینک داخلی و لینک خارجی : به کمک این ابزار حواستان باشد که در لینک های داخلی شما لینک شکسته نباشد زیرا به شدت بر روی سئو تاثیر منفی می گذارد.

برای ایجاد بک لینک نیز ابتدا اعتبار سایت مورد نظر را بررسی کنید اگر رتبه برتر داشت به آن لینک بدهید و حواستان باشد که سایت های غیر معتبر به شما لینک نداده باشند زیرا به دردسر می افتید خطر از دست دادن رتبه و جایگاه شما را تهدید می کند پس از آن ها بخواهید لینک را پاک کنند.

پس نتیجه می گیریم آنالیز کردن سایت بسیار با اهمیت است و می تواند در پیدا کردن موارد بالا خیلی به شما کمک کند و در نهایت باعث پیاده سازی سئو سایت به بهترین شکل می شود.

مزایای آنالیز سایت

آنالیز سایت

مزایای آنالیز سایت

تا این قسمت مقاله، برای شما از مزایای بیشمار آنالیز کردن سایت توضیح دادیم که در کنار همه آن ها مزایای زیر را نیز شامل می شود، با ما همراه باشید

 • ایجاد تعامل مفید با کاربران
 • مبارزه با تهدیدات رقیبان
 • افزایش و ارتقا کیفیت وب سایت
 • افزایش و تضمین امنیت سایت
 • ایجاد محتوای با کیفیت و بهینه شده
 • بهینه کردن و افزایش سرعت وب سایت
 • تشخیص و پیدا کردن کاربران هدف
 • بهینه سازی تجربه کاربری
 • پیاده سازی ظاهر گرافیکی زیبا
 • تعیین کردن صفحات برتر و محبوب وب سایت

ابزارهای آنالیزسایت

آنالیز سایت

ابزارهای آنالیز سایت

ابزار آنالیز سایت SEO Site CHeckup

به کمک این ابزار می توانید سرعت سایت، قابلیت واکنش گرایی موبایل و امنیت سایت را بررسی کنید

ابزار آنالیز سایت Meta Tag Analyzer

به وسیله این ابزار می توانید تمامی تگ های قابل استفاده در کدهای سایت را بررسی و تحلیل کنید متا تگ ها جز با ارزش ترین مواردی است که گوگل همواره به آن ها توجه می کند وهمچنین اولین چیزی که هر کاربری می بیند متا تگ ها هستند پس به دقت آن ها را بررسی کنید.

ابزار آنالیز سایت Woorank

یکی از مهم ترین ابزارهای رایگان آنالیز سایت woorank است که اطلاعات جامع و کاملی را درباره سایت در اختیارتان قرار می دهد به صورت عمقی به تحلیل سایت می پردازد و پیشنهاداتی برای عملکرد بهتر سایت ارائه می دهد و قابلیت سازگاری سایت با موبایل را نیز مشخص می کند تمام افراد حرفه ایی از این ابزار تجزیه و تحلیل استفاده می کنند.

ابزار آنالیز سایت Ahrefs

این ابزار به تجزیه و تحلیل بک لینک های داخل سایت می پردازد در مطلب “معرفی بهترین ابزارهای سئو” به توضیحات بخش های کلی این ابزار پرداختیم

ابزار آنالیز سایت Website Grader

به وسیله این ابزار می توانید عملکرد، سئو و امنیت سایت را به درستی تحلیل کنید در صورت هر گونه خطا و اشکال در این موارد، به شما اعلام می کند و شما می توانید به راحتی آن خطا را رفع کنید.

ابزار آنالیز سایت Bing SEO Analyzer

یک ابزار کاملا رایگان است که بک لینک ها و کلمات کلیدی را بررسی می کند، همچنین قابلیت این را دارد که برای رفع مشکلات به شما پیشنهاداتی را ارائه می کند.

آیا آنالیز سایت لازم است؟ بله یک امر ضروری است زیرا شما هر اندازه که سئوی قوی و کاربردی را در سایت خود پیاده سازی کنید ولی آنالیزسایت را انجام نداده باشید شکست می خورید

آیا استفاده ازابزارهای آنالیزسایت تنها راه ممکن است ؟ خیر همیشه ابزارهای آنالیز نمی توانند در پیدا کردن تمامی موارد به شما کمک کنند در این حالت تجربه و تخصص فردی که تجزیه و تحلیل سایت را انجام می دهد می تواند بهترین گزارش از سایت را برای شما فراهم کند.

جمع بندی

آنالیز سایت همواره باید در مراحل اولیه انجام بشود زیرا شما برای موفقیت در سئو باید ابتدا وضعیت کنونی سایت را بررسی کنید نقاط ضعف و قوت آن را شناسایی کنید، کاربران خود را مشخص کنید

اقدام بعدی که باید حتما انجام بدهید رصد کردن وب سایت رقیبان خود است زیرا می توانید عملکرد آن ها را بررسی کنید و در صورت لزوم در سایت خود پیاده سازی کنید و حتی می توانید تشخیص بدهید که حرکت بعدی آن ها چیست و با این روش از آن ها پیشی بگیرید.

این نوشته آنالیز سایت برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.