خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / استراتژی سئو

استراتژی سئو

استراتژی سئو

مهم ترین کار در اموری که رقبا در اون نقش سازنده ای دارن ، تایین استراتژی در اون کاره … استراتژی سئو در حقیقت هر ایده یا تفکری است که منجر به افزایش بازدیدکنندگان وب سایت و بهتر شدن رتبه سایت در گوگل میشه، در نتیجه کاربران بیشتری با وب سایت آشنایی پیدا میکنند و در نهایت، به مشتری تبدیل میشن. در حال حاضر متخصصین بهینه سازی وب سایت علاوه بر استفاده از استراتژی‌ های قدیمی مثل هدف گرفتن کلمات خاص و کسب بک لینک ‌ها، به صورت عمیق ‌تر به این موضوع نگاه کرده ‌اند و در کنار آن، از شیوه های جدیدتر هم استفاده می کنند.

تولید محتوا به صورت اختصاصی برای وب سایت‌ ها یکی از این استراتژی‌ های کاربردی است. همان طور که اطلاع دارید برای بهینه سازی وب سایت طبق اصول فنی و حرفه ای، بایستی که استراتژی کاربردی به عنوان هدف مشخص شود چرا که قبل از طراحی وب سایت، باید استراتژی سئو به صورت کامل پیاده سازی شود.

بررسی بازدیدکنندگان، چگونگی جست وجوی کاربران آنلاین، آنالیز سئو سایت رقیبان، تجزیه و تحلیل کلمات پیشنهادی گوگل و همچنین استخراج بهترین کلیدواژه ها جزو مواردی هستند که قبل از طراحی سایت باید به آن ها توجه کنید. یقینا اگر وب سایتی بدون در نظر گرفتن موارد بیان شده طراحی شود، دارای محتوای با کیفیت و مدونی نخواهد بود. گفتنی است که این امر باعث سردرگمی مخاطبان و نهایتا عدم موفقیت کسب و کار در فضای وب می شود.

دقت کنید که یک تحلیلگر متخصص بایستی هدف های متفاوتی را برای سئو تعریف کند و پس از آن با در نظر گرفتن آن اهداف و بعدهای مختلف استراتژی خود، برای عناوین محتوا، تکنیک های متعددی را تعریف کند. در این روش تلاش می شود که مخاطب، علایق او و شیوه های کاربردی جهت دست یافتن به اطلاعات، تحلیل و مشخص شود. بعد از دست یافتن به محیط‌ های ارتباطی باید محتوای مورد نظر تولید شود و در محیط‌های موردنظر منتشر شود. در واقع می شود گفت به منظور ایجاد بستری مناسب جهت ارائه تبلیغات و خدمات بایستی مخاطبان بیشتری جذب شوند که مسلما این کار بدون استفاده از استراتژی‌های خاص انجام نمی پذیرد.

تعریف صحیح استراتژی سئو برای کسب رتبه سئو

تا هنگامی که تعریف درستی از استراتژی سئو نداشته باشید، قادر به پیاده سازی یک طرح و برنامه برای سئو وب سایت تان نیستید. هدف اصلی از یادگیری استراتژی سئو تعریف نمودن المان هایی می باشد که سعی در به موفقیت رساندن وب سایت شما دارند. بدست آوردن رتبه های بالا در گوگل، کسب بهترین ترافیک، بالا بردن میزان ورودی گوگل از طریق سئو و همچنین حضور وب سایت در نتایج نخست گوگل به یک برنامه صحیح نیازمند است و چنان چه این برنامه به خوبی اجرا شود وضعیت سئو وب سایت نیز رشد می کند.

اگر شما یک سئوکار فریلنسرید و یا قصد عقد یک قرارداد جهت انجام پروژه سئو وب سایت یا فروشگاهتان را دارید، می توانید یک نسخه از استراتژی پیاده سازی شده برای وب سایت های قبلی را از اجرا کننده پروژه تان دریافت و با بررسی آن تصمیم گیری کنید. اما به راستی استراتژی دقیق در سئو چه تعریفی دارد؟

تعریف استراتژی دقیق سئو

تعریف کامل استراتژی سئو

آیا استراتژی سئو به مفهوم برنامه ریزی است؟ زمانی که کارهای سئو نامعین باشند چگونه می خواهید برنامه ریزی اصولی جهت رشد و ارتقای وب سایت تان داشته باشید؟ در این جا سئوی استراتژیک و اصولی قصد دارد به زبانی ساده برای شما مناسب ترین برنامه ممکن جهت رسیدن به صدر گوگل و کسب رتبه در نتایج برتر جستجو را ایجاد کند. پس می توان این گونه بیان کرد که شناخت استراتژی سئو و تعریف درستی از آن کمکتان می کند به ساده ترین نحو ممکن بتوانید به رتبه خوبی دست پیدا کنید.

تعریف استراتژی سئو و به کارگیری KPI در برنامه بهینه سازی

همان طور که پیش تر نیز بیان کردیم، سئو به مفهوم بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد. این بهینه سازی در سه فضای متفاوت انجام می شود، اولین مورد “سئو درون صفحه” می باشد که به آن سئوی درون وب سایت نیز گفته می شود و کارکرد آن به طور کلی، بهبود تمام چیزی است که در دسترس مخاطبان قرار می گیرد در حقیقت منظور همان محتوای وب سایت و تجربه کاربری می باشد.

تعریف استراتژی سئو در KPI

تعریف استراتژی سئو بر اساس KPI حرفه ای

سئو تکنیکال عبارت است از مراحل بهینه سازی وب سایت برای ایندکس و خزش بهتر موتورهای جستجو، مثل بهینه ‌سازی کدها، ایجاد نقشه‌ی وب سایت و… گفتنی است که این بخش از سئو به محتوا مرتبط نیست و این که به زیر ساخت ‌سایت اهمیت می‌ دهد، بر همین اساس نام تکنیکال یا فنی را برای آن انتخاب نموده اند. سئو خارجی نیز در برگیرنده تکنیک هایی می باشد که خارج از وب سایت و با هدف بهینه سازی آن صورت می گیرد. این تکنیک ها عبارت اند از فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروم ها و …

مواردی که قادرند یک هدف سئو مشخص باشند

 • بالا بردن میزان ترافیک وب سایت
 • حفظ و نگه داشتن رتبه وب سایت در مقابل آپدیت ها
 • بالا بردن تعداد کلمات صفحه نخست گوگل
 • بهبود محتوای وب سایت
 • برطرف نمودن مشکلات و مسائل سئو تکنیکال وب سایت
 • بالا بردن میزان کیفیت لینک سازی
 • بهبود دادن رتبه وب سایت در الکسا
 • بالا بردن تعداد نشست ها در آنالیتیکس
 • بدست آوردن رتبه در کلمات کلیدی خاص

به کار بردن KPI جهت مشخص کردن هدف استراتژی سئو

KPI جهت هدف استراتژی سئو

افزایش KPI برای استراتژی سئو

شاخص کلیدی عملکرد قصد دارد که یک مقدار برای شما تعیین کند تا قادر باشد از آن در تعیین کمپین سئو استفاده نمایید. نخستین مورد می تواند بالا بردن میزان ترافیک وب سایت باشد. پس می توان گفت مشخص کردن میزان ترافیکی که قصد دارید به وب سایتتان اضافه گردد و این که این ترافیک ورودی از چه راهی کسب شود، از جمله کارهایی است که جهت مشخص نمودن هدف استراتژی باید انجام دهید. اینجاست که KPI با درگیر ساختن مشکلات متفاوت با هدف دست یابی به اهداف سئو، قصد دارد وسیله دستیابی به هدف را نیز مشخص کند. در ادامه مطلب چند نمونه از هدف گذاری در سئو با کمک kpi را نام برده ایم.

نمونه هدف گذاری در سئو با کمک KPI

 • بالا بردن میزان ترافیک وب سایت در طول ۳۰ روز تا حداقل ۱۰۰۰ ورودی
 • بالا بردن تعداد کلمات کلیدی اصلی در زمینه کسب و کار با امکان ایجاد ترافیک ۱۰۰ کلیک در ماه به عدد ۱۰۰۰ مورد
 • بالا بردن تعداد نشست های مخاطبان در وب سایت تا مقدار ۱۰۰۰ مورد در طول یک روز
 • بالا بردن تعداد لینک های وب سایت از لحاظ تعدد دامنه Referring Domain تا حدود ۵۰۰ مورد
 • افزایش و بالا بردن تعداد محتواهای سایت از لحاظ ایجاد ترافیک حداقلی ۱۰۰ کلیک در طول یک ماه به ۵۰۰ مورد
 • بالا بردن تعداد کلیک، ایمپرشن Impression و … در سرچ کنسول

زمان در استراتژی سئو

زمان در استراتژی سئو در واقع چالش اصلی سئوکارها می باشد. هر گونه سئوکاری اعم از حرفه ای، تازه کار، فریلنسر و همچنین پیمانکار و شرکت ارائه دهنده خدمات سئو نیز در این زمینه با یک چالش مهم رو به رو می باشد. به نظر شما چه میزان زمان نیاز است تا دو وب سایت مشابه در یک کلمه کلیدی یکسان بهینه شوند به طوری که بتواند رتبه بالایی بدست آورد؟ به طور یقین هیچ شخصی قادر نیست که به این موضوع جواب دهد.

زمان در استراتژی سئو

زمان استراتژی سئو سایت

از این موضوع گذشته، این امکان وجود دارد که برنامه یکسانی برای هر دو وب سایت پیاده سازی شود اما با این حساب باز هم نتایج برابر و مشابهی حاصل نمی شود. اما در سئو، زمان را می شود یک راه فرار نیز در نظر گرفت. منظور راه فرار از دست جزئیات و کارهای جزیی و رفتن سراغ مهم ترین کارها می باشد.

در حقیقت زمان یک چالش مهم در برنامه ریزی و انجام دادن کارها به شمار می رود و اگر آن را یک تکنیک در نظر بگیرید، سئو به طور مداوم به آن نیاز خواهد داشت. در حال حاضر سئو به یک برنامه ریزی و اولویت گذاری مناسب نیازمند است، شما هیچ گونه نیازی به تحلیل، آنالیز و بررسی وب سایت به شیوه های قدیمی و ابزارها نخواهید داشت مگر در صورتی که برنامه ای جهت رفع مشکلات داشته باشید.

دلایل نیاز به استراتژی سئو

متخصصان حرفه ای و مجرب از این موضوع آگاهند که یک برنامه پیچیده همچون استراتژی سئو به طور همیشه هم ضروری نمی باشد. استراتژی سئو هنگامی ضروری است که شما یک وب سایت کوچک محلی دارید و رقابی شما نیز شرکت ‌های کوچکی می باشند که در همان منطقه مشغول به فعالیت هستند.

دلایل نیاز استراتژی سئو

به چه دلیل برای موفقیت در سئو باید برنامه ریزی کنیم و استراتژی داشت

در این حالت بایستی از همان استراتژی ای استفاده کنید که رقیبان شما در حال استفاده از آن می باشند. نبود منابع کافی جهت اجرا نمودن استراتژی سئو،‌ در بیشتر مواقع هنگامی اتفاق می‌ افتد که شما به تنهایی کار می ‌کنید و باید کلیه هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید و شما بودجه کمی برای لینک سازی و همچنین اجرا نمودن ایده‌ های لینک سازی دارید و یا این که در حال به کارگیری سئو کلاه سیاه برای افزایش رتبه وب سایت ‌تان در موتورهای جستجو هستید.

در این حالت تنها بالا بردن تعداد لینک‌های خارجی حائز اهمیت است، هر چند که سئو کلاه سیاه هم یک نوع استراتژی سئو ساده می باشد. اما قبل از هر چیز باید یک استراتژی برای ارتقای وب سایت داشته باشید، این استراتژی بایستی شامل وظایفی باشد که توسط متخصصین سئو صورت می گیرد.

در حال حاضر و در شرایطی که میلیون ها وب سایت و وبلاگ در فضای اینترنت بر روی تصاحب جایگاه بالاتر و بهتر در بین نتایج جستجوگرها رقابت و مبارزه می کنند، بدست آوردن رتبه در موتورهای جست و جو کار بسیار دشوار و سختی است و کسانی که در این بین موفق می شوند که بر چگونگی عملکرد موتورهای جست و جو آگاه شوند باید خود را با اصول مدنظر کلیه جستجو گرها سازگار نمایند.

معیار گوگل برای این رتبه بندی یا به عبارتی “رنکینگ”، شامل مواردی همچون لینک ها، اسپم ها و میزان اعتبار شما نزد سایر صفحات اینترنت است و طبق نمره یا رنک مخاطبانتان و تعدادشان، اهمیت و جایگه سایت شما را معین می کند. گفتنی است که این ارزیابی ثابت نیست و در حقیقت گوگل هر چند ماه یک مرتبه با ارزیابی جدید در اینترنت جستجو می کند و رنک صفحات را زیاد و یا کم می نماید، همه ی این اتفاقات را گفتیم تا یقین داشته باشید که بدون استراتژی و پلن در سئو موفق نخواهید شد.

این نوشته استراتژی سئو برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.