خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

اصول سئو چیست؟

اصول سئو چیست و چگونه است؟

سئو چیست؟

یک وب سایت طراحی شده برای کسب و کار زمانی می تواند کاربردی و با کیفیت باشد که از قابلیت سئو کردن بر خوردار باشد و سایت را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کرده باشد یعنی به کمک استفاده از اصول سئو موثر، می تواند به راحتی کاربران را به سمت خود جذب کند و همچنین رتبه برتر گوگل را نیز از آن خود کند و از سایر رقیبان خود پیشی بگیرد.

اصول سئو چیست ؟

در زمان اقدام برای پیاده سازی اصول سئو، باید اول از همه مشخص کنید که مخاطبان شما دقیقا چه کسانی هستند و چه خواسته و نیازمندی هایی دارند. شما چگونه می توانید به آن ها کمک کنید که هم بتوانید با جذب آن ها درآمد خود را افزایش بدهید و هم اینکه رضایت آن ها را جلب کنید.

برای اینکه به این هدف خود برسید بهتر است تصور کنید که شما خودتان به عنوان یکی از بازدید کنند گان سایت هستید یعنی با خود را به جای مشتریان گذاشتن می توانید آن ها را بهتر درک کنید و دقیقا عبارت ها و جملاتی را درتولید محتوای خود و زمان اتتخاب کلمات کلیدی اصلی استفاده می کنید که آنها به دنبالش هستند.

اصول سئو سایت چیست؟

اصول سئو برای تولید محتوا

شما به عنوان مدیر وب سایت تصمیم به تولید محتوا دارید باید با در نظر گرفتن تمام اصول سئو این کار را شروع کنید

محتوا یک پل ارتباطی بین کاربر و سایت می باشد که شما باید با نوشتن یک متن قابل فهم و با کیفیت این ارتباط را به خوبی پیاده سازی کنید

محتوا ایجاد شده باید مرتبط با حوزه کسب و کار شما باشد و برای اینکه بتواند پاسخگوی تمام سوالات و نیازمندی های کاربران باشد حتما طولانی باشد یعنی نباید کم تر از ۱۰۰۰ کلمه باشد و به نسبت کلمات ایجاد شده باید کلمه کلیدی که موضوع سایت را شرح می دهند نیز در محتوا تکرارکنید تا بتواند به درک بهتر مخاطبان هنگام بازدید از سایت کمک کند در غیر اینصورت هیچ بار معنایی برای گوگل و کاربران نخواهد داشت.

اصول سئو برای تولید محتوا شامل موارد زیر می باشد

 تاثیر هدینگ در تولید محتوا و اصول سئو

تاثیر هدینگ در تولید محتوا و اصول سئو

آیا heding ها جزئی از اصول سئو هستند؟

هدینگ H1 همان عنوان یا تیتر وب سایت است که حتما باید در ابتدای متن خود قید کنید از تگ های مهم در HTML می باشد تیترها می توانند شامل تگ H1 تا H2 باشند که تگ H1 مهم ترین تگ محسوب می شود و تگ H6 بی ارزش ترین تگ است. باید حتما و حتما محتوای شما با یک تگ هدینگ شروع بشود زیرا به وسیله تگ های هدینگ می توانید قسمت ها و بخش های مختلف محتوای خود را به خوبی مشخص کنید

باید کلمات کلیدی خود را حتما در این تگ به کارببرید چون باعث می شود که گوگل درک بهتری از وب سایت شما داشته باشد و تاثیر مثبتی را هم بر روی سئو می گذارد و برای کاربران هم بسیار جالب و قابل توجه است.

درکل ایجاد تگ های هدینگ یک ساختار یکپارچه و مناسب به محتوای شما می دهد و باعث می شود که کاربران هنگام بازدید از سایت با دیدن تگ ها و تیترها، در محتوا سرگردان نشوند و به خوبی درک کنند که هر قسمت محتوا مربوط به چه موضوعی می باشد. با این حال شما موفق به افزایش نرخ بازدید و ترافیک سایت شده اید.

متن جایگزین بخشی از اصول سئو داخلی

متن جایگزین یعنی سئو کردن تصاویر در سایت به این معنا است که شما باید در زمان بارگذاری تصاویر در صفحات آن ها را همراه با تگ ALT انشار بدهید، تگ های ALT توضیحاتی در باره موضوع سایت در اختیار کاربران قرار می دهد در زمانی که ممکن است تصویر برای عده ایی از کاربران دیده نشود با خواندن این توضیحات موضوع کسب و کار مشخص می شود.

استفاده کردن از متن جایگزین تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد این متن در واقع یک فرصت مناسب برای استفاده و نمایش دادن کلمات کلیدی است دقت کنید که این توضیحات کوتاه نوشته شود ولی اگر نیاز به نوشتن توضیحات بیشتری

را دارید از ویژگی longdesc استفاده کنید و اگر سایت شما چند زبانه است حتما متن های جایگزین ترجمه شده را در هر نسخه زبانی ایجاد کنید.

Meta description کمک به جلب توجه کاربر

یک تگ html است که توضیحاتی را درباره موضوع وب سایت می دهد این توضیحات در زیر عنوان صفحه نمایش داده می شود خاصیت استفاده از این تگ این است که باعث افزایش نرخ کلیک در سایت می شود و همین امر باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود این امر نشان دهنده این است که شما در جلب نظر کاربران حرفه ایی عمل کرده اید و توانسته اید نظر مثبت گوگل را هم برای ارتثا وب سایت جذب کنید.

قراردادن تصویر و کلیپ در صفحات بخشی از سئو

یکی دیگر از موارد پیاده سازی اصول سئو استفاده از محتوای تصویری و ویدئو یی در سایت است چون باعث حفظ و ماندگاری مخاطبان در سایت می شودو همچنین باعث می شود درک محتوا برای کاربران راحت تر باشد زمانی که متن شما همراه با تصاویر مرتبط و جذاب باشد بر روی جنبه بصری افراد تاثیر مثبت می گذارد مدت زمانی را که کاربر برای خواندن محتوا در سایت صرف می کند نشان دهنده یک محتوای غنی شده و باکیفیت است و همین امر کافی است که گوگل بخواهد رتبه وب سایت شما را ارتقا بدهد تا بیشتر دیده بشوید

تاثیر ایجاد قابلیت ریسپانسیو بر سئو سایت

پیاده سازی این معیار برای گوگل بسیار پر اهمیت می باشد زیرا بر روی رتبه بندی و سئو تاثیر گذار است در دنیای امروزه بیشتر افراد جستجوهای خود را از طریق تلفن همراه انجام می دهند در نتیجه شما باید ایجاد قابلیت واکنش گرایی را در سایت خود جز اولویت ها قرار بدهید تا کاربران به خوبی بتوانند سایت را از طریق گوشی همراهشان بازدید کنند و نیازهای خود را رفع کنند .

لینک خارجی

ایجاد لینک خارجی یا بک لینک باعث می شود که سایتتان بهتر دیده بشود و تاثیر مثبتی بر روی سئو داشته باشد زمانی که محتوای وب سایت های دیگر، برای شما جذاب است و قصد دارید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید بهترین کار این است که محتوای مورد نظر را که با سایت شما هم مرتبط می باشد را درصفحات خود انتشار بدهید و لینک سایت مرجع را هم در آن قرار بدهید به این شکل شما می توانید تعامل خود را با وب سایت های دیگر ایجاد و حفظ کنید ولی همیشه در ابتدای کار اعتبار آن سایت را بسنجید زیرا میزان معتبر بودن و نرخ بازدید آن می تواند اعتبار شما را در نزد گوگل و کاربران افزایش بدهد.

لینک داخلی

تصور کنید که شما محتوایی را در صفحه خود منتشر کرده اید که درباره خواص و مزایای مفید سیر نوشته اید، حالا برای اینکه بخواهید کاربران را در باره معایب سیر آگاه کنید در متن خود یک لینک داخلی به صفحه ایی ایجاد میکنید که درباره معایب سر توضیح داده اید.کلمه که در لینک داخلی می نویسید باید این باشد ( معایب سیر ) آن وقت کاربر با کلیک کردن بر روی آن به صفحه مورد نظر هدایت می شود

افزایش سرعت

یک از معیارهای مهم برای افزایش رتبه بندی و اصول سئو افزایش لود صفحات سایت است باید با کم کردن حجم تصاویر کاری کنید که صفحات زودتر از ۴ ثانیه لود بشوند برای اینکه سرعت سایت خود را بررسی کنید می توانید از ابزار Gtmetrixe استفاده کنید.

UX به عنوان بخشی از سئو سایت و اصول سئو

ui , ux بخشی از اصول سئو

ui , ux بخشی از اصول سئو

ux تجربه کاربری کاربران از بازدید سایت است.یعنی اینکه می تواند احساس کاربر را چه مثبت و چه منفی درباره سایت بازگو کند قطعا احساس رضایت آن ها برای شما اهمیت دارد پس برای اینکه بتوانید به هدف خود برسید باید به نیازمندی های کاربران توجه کنید و آن را پوشش بدهید در این صورت است که تجربه خوبی را برای آن ها رقم می زنید.

سئو برای اینکه بنواند رفتار کاربران را در سایت آنالیز کند و میزان رضایت و عدم رضایت آن ها را تحلیل کند الگوریتم های زیادی از جمله Rank Brain را طراحی کرده است

دانستن این نکته برای شما مهم است که بدانید یک رابطه تنگاتنگ بین ux وسئو سایت وجود دارد بهتر است این چنین بگویئم مه هدف از اجرای خدمات سئو بهینه سازی سایت برای گوگل است و هدف از اجرای ترفند های ux بهینه کردن وب سایت خود برای جلب رضایت کاربران است و از همه مهم ترهم این است که گوگل تمام توجه و تمرکز خود را برروی میزان رضایت کاربران گذاشته است.

حالا گوگل چگونه رضایت کاربران را بررسی می کند؟

با توجه به تعداد مراجعه کاربر از وب سایت، مدت زمان ماندگاری یک کاربر در صفحات سایت، یا ترک کردن سریع سایت.

UI به عنوان بخشی از سئو سایت

ui به معنای رابط کاربری است مربوط به شکل گرافیکی و ظاهری سایت می باشد مثل تصاویر، لوگوها، نمودار، رنگ هایی که در سایت به کار گرفته شده است. در واقع رابط کاربری برای ایجاد تعامل بین کاربرو کامپیوتر است به عبارتی سایت به گونه ایی باید طراحی شود که برای کاربر قابل فهم باشد یعنی شما علاوه بر اینکه برای ارائه دادن خدمات و محصولات به کاربران در حال تلاش هستید باید ظاهر سایت خود را نیز به گونه ایی طراحی کنید که برای کاربران جذاب باشد و آن ها را خسته یا سردرگم نکند تا بتوانند به راحتی باسایت ارتباط برقرار کنند، و برای کار کردن با سایت نیاز به آموزش نداسته باشند. پس ما نتیجه می گیریم که طاهر زیبا و کاربر پسند سایت به صورت غیر مستقیم بر روی سئو سایت تاثیر می گذارد.

چک لیست سئو بخشی از اصول سئو

چک لیست سئو

خلاصه

در این مطلب آموزشی درباره اصول سئو و پیاده سازی آن برای طراحی سایت توضیح دادیم و آموختید که اصول سئو سایت شامل: تولید محتوای غنی شده، طولانی و قابل فهم ،برای کاربران است یعنی به گونه ایی که تمام نیازمندی های کاربر و بازار را پوشش می دهد

باید یک توضیح کوتاه درباره کسب و کار خود را در کلمات کلیدی قید کنید و همچنین برای استفاده از اصول سئو باید سئو داخلی و خارجی را درسایت انجام بدهید. به سرعت سایت، متن جایگزین و تگ های عنوان و هدینگ توجه کنید زیرا تمام این موارد جز نکات اصلی و کلیدی برای پیاده سازی اصول سئو سایت می باشد.

این نوشته اصول سئو چیست؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.