خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا گوگل را بهتر بشناسیم

شاید کمی عجیب باشد که پاندا با ظاهری آرام و خجالتی نام الگوریتم گوگل باشد آن هم برای مبارزه

چندین سال پیش بحرانی جدی برای موتور جستجوی گوگل به وجود آمد، که باعث شد رتبه بیشتر وب سایت ها در یک شب پایین بیاید و علت آن چیزی نبود جز استفاده و انتشار محتوای بی کیفیت در صفحات سایت آن ها.

در سال ۲۰۰۹ گوگل با حجم عظیمی از محتوا غیر استاندارد یعنی ایجاد تعداد بالای محتوا ولی با کیفیت پایین، مواجهه شد که یکی از دلایل به وجود آمدن این مشکل بروزرسانی الگوریتم کافین در این سال بود.

در واقع الگوریتم کافیئن توانایی گوگل در ایندکس کردن سریع نتایج را بالا برده بود اما تعداد بیشمار محتوای کوتاه و بی کیفیت باعث شده بود برخی وب سایت ها با این ترفند در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرند و جایگاه سایت هایی که محتوای کمتر اما جدید و با کیفیت تولید می کردند را پایین بیاورند.

پاندا بر میخیزد

پاندا بر می خیزد

هدف panda algorithm گوگل پاداش دادن به وب سایت هایی است که محتوای غنی شده و باکیفیت را منتشر می کنند و از طرفی کمرنگ کردن وب سایت هایی که از نظر محتوا در نتایج موتور جستجوی گوگل کم ارزش بودند.

الگوریتم پاندا زمانی شکل گرفت که فضای اینترنت توسط اسپمرها پر از محتواهای بی کیفیت شده بود و محتواهای بیهوده (اسپم) باعث نارضایتی کاربران بود و گوگل همواره در حال تلاش کردن برای جلب رضایت کاربران است و به وسیله الگوریتم پاندا محتواهای کوتاه و تکراری را از محتواهای با ارزش و جدید جدا می کند.

گوگل با این الگوریتم معیاری برای دسته بندی سطح کیفیت محتوا مشخص کرد تا وب سایت ها بر اساس این الگو برای جلوگیری از جریمه شدن توسط الگوریتم پاندا شروع به اصلاح صفحات خود نمایند و برای بهینه سازی محتوای وب سایت خود اقدام کنند.

الگوریتم پاندا در فوریه ۲۰۱۱ منتشر شد و توجهات زیادی را به خود جلب کرد زیرا تا قبل از انتشار این الگوریتم انتقادات زیادی به گوگل وارد شد و علت بیشتر این نقدها این بود که کاربران در زمان جستجو به آن چه که مورد نیازشان بود کم تر دست پیدا می کردند و به هدف خود نمی رسیدند.

این کارها پاندا را عصبانی می کند

در اینجا قصد داریم شما را با عوامل جریمه توسط الگوریتم پاندا آشنا کنیم، برای جلوگیری از پایین آمدن رتبه در گوگل این موارد را رعایت کنید:

از تکرار زیاد کلمات کلیدی در صفحات پرهیز کنید: زیرا این کار باعث می شود متن شما بسیار ناخوانا و خسته کننده باشد و برای کاربران بسیار آزار دهنده است و در نهایت صفحه شما را ترک می کنند.

از تبلیغات بیش از حد در سایت استفاده نکنید: اگر قرار باشد به وسیله افزایش تبلیغات در سایت رتبه بالایی را در نتایج گوگل به دست بیاورید سخت در اشتباه هستید زیرا این کار نیز برای کاربران ناخوشایند و آزار دهنده است.

محتوای زیاد و بی کیفیت تولید نکنید: اگر شما محتوای کم تولید کنید ولی از کیفیت بالایی برخوردار باشد به گونه ایی که بتواند پاسخگوی تمامی سوالات کاربران باشد موفیقت بیشتری برای کسب رتبه دارید تا زمانی که مدام محتوای بی کیفیت با حجم بالا تولید کنید.

تلاش کنید محتوای خاص و مرتبط بنویسید و از سایت های دیگر کپی یا به سرقت نبرید زیرا panda به سرعت این عمل غیر حرفه ایی شما را تشخیص می دهد.

از انتشار لینک های غیر مرتبط خود داری کنید: یعنی ایجاد لینک هایی که با دادن وعده های غیر واقعی کاربر را وادار به کلیک کردن می کند ولی چیزی که کاربر با آن مواجهه می شود صفحه ایی غیر مرتبط با نیازش است در این حالت کاربران اعتماد خود را به شما از دست می دهند و با نارضایتی کامل وب سایت شما را ترک می کنند

پس نتیجه می گیریم الگوریتم پاندا به شدت با سئو کلاه سیاه مبارزه می کند زیرا تمامی نکاتی را که در بالا اشاره کردیم جز تکنیک های مخرب این روش می باشد.

شاید شما موفق بشوید برای مدتی در نتایج برتر موتورهای جستجو دیده بشوید ولی در نهایت پاندا شما را دستگیر می کند و باید پنالتی پرداخت کنید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم بهتر است که به صورت ارگانیک به وسیله روش های مورد تائید و استاندارد گوگل رتبه بندی خود را افزایش بدهید

از کجا بفهمیم توسط پاندا جریمه شدیم؟

الگوریتم پاندا

از کجا متوجه بشویم توسط پاندا جریمه شدیم

کاهش رتبه در موتور های جستجو یا افت ناگهانی ترافیک یک وب سایت از نشانه های جریمه شدن توسط panda algorithm است.اما به این نکته توجه کنید که عوامل مختلفی می تواند در کاهش رتبه گوگل دخیل باشد برای مثال افزایش تعداد رقبا، بالا رفتن جایگاه دیگر کسب و کار ها و کاهش تقاضا برای خدمات یا محصولی که ارائه می کنید همه می توانند رتبه شما را پایین بیاورد.

اگر در تاریخ مشخصی این کاهش رتبه رخ داده بهتر است دلایل مختلف را بررسی کنید تا مطمئن شوید علت این افت جایگاه چیست توصیه ما این است لیست فعالیت های مخرب که توسط بروزرسانی الگوریتم های گوگل تهیه می شود را بررسی کنید، تا اگر موارد موجود در لیست با فعالیت های وب سایت شما در ارتباط بود آن ها را اصلاح کنید،تا الگوریتم پاندا به سراغ سایت شما نیاید.

بازیابی رتبه با رفع جریمه پاندا

الگوریتم پاندا

بازیابی رتبه با رفع جریمه پاندا

تا حد امکان سعی کنید مواردی که باعث جریمه توسط الگوریتم پاندا می شود را رعایت کنید تا رتبه سایت شما تنزل پیدا نکند اما در صورتی که شامل جریمه توسط این الگوریتم باشید می توانید با ایجاد تغییر در محتوای تولید شده و اصلاح آن رضایت پاندا را جلب کنید.

گوگل با بروزرسانی الگوریتم پاندا غیر از توجه به کلیت سایت و محتوای آن به صفحات سایت شما هم توجه میکند و ممکن است چند صفحه از سایت شما را در نتایج گوگل نشان ندهد اما بالا بودن تعداد صفحات باعث افت رتبه کلی سایت شما توسط پاندا می شود

بر اساس آمار منتشر شده از گوگل، پاندا توانست حدود ۱۲ درصد از نتایج جستجو را در مدت چند ماه تحت تأثیر قرار دهد و از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۵ تعداد بروز رسانی های پاندا به ۲۸ آپدیت رسید.

الگوریتم پاندا چه کار می کند؟ الگوریتم پاندا گوگل سایت هایی را که محتوای کوتاه و بی کیفیت را که در حجم بالا منتشر می کند را دستگیر و جریمه می کند.

برا اینکه الگوریتم پاندا سایت ما را هدف قرارندهد چه کنیم؟ شما باید تلاش کنید محتوای به روز شده و غنی که از کیفیت لازم برخوردار است را در صفحات خود نشر بدهید

سخن پایانی

اگر شما تصمیم گرفته اید با روش هایی مانند حجم بالای محتوا که پر از تکرار کلمات کلیدی می باشد رتبه بندی خود را افزایش بدهید و نرخ بازدید را بالا ببرید سخت در اشتباه هستید زیرا توسط الگوریتم پاندای گوگل شناسایی می شوید و شمارا جریمه می کند

شاید بگوئید استفاده از روش های سئو کلاه سفید برای ارتقای رتبه زمان بر است اما به این نکته توجه کنید که با به کار بردن روش های طبیعی شما اعتبار زیادی در نزد موتورهای جستجو گوگل کسب می کنید و باعث می شود گوگل به شما امتیاز مثبت بدهد و در جایگاه برتر قرار بگیرید و این جایگاه می تواند برای شمایی که طبق معیارهای گوگل قدم بر داشته اید همیشگی باشد.

حالا که با نقش موثر الگوریتم پاندا در رتبه بندی سایت خود آشنا شدید مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن ها هم بتوانند همیشه موفق باشند.

این نوشته الگوریتم پاندا برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.