خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل

متخصصین سئو ایران درباره الگوریتم های گوگل مقاله های زیادی را برای شما منتشر کرده و به اشتراک گذاشته اند.

امروز نیز قصد داریم برای شما درباره نکات آموزشی و کلیدی الگوریتم پنگوئن گوگل توضیح بدهیم تا شما با یاد گرفتن آن ها بتوانید سایت خودتان را از جریمه شدن توسط این الگوریتم محافظت کنید.

در سال ۲۰۱۲ گوگل الگوریتم پنگوئن را معرفی کرد این الگوریتم به هدف مقابله با سایت هایی که تلاش می کنند از طریق تکنیک های سئو سیاه مثلا خریدن بک لینک و ایجاد لینک های اسپم خود را به رتبه های برتر برسانند.

الگوریتم پنگوئن به عنوان جزئی از هسته اصلی الگوریتم های گوگل همواره به دنبال پیدا کردن و تشخیص وب سایت هایی است که می خواهند از طریق روش های کاملا غیر استاندارد اهداف و معیارهای اصلی گوگل را دور بزنند و سایت خود را در نتایج برتر موتورهای جستجو تبلیغ کنند.

درابتدا گوگل با الگوریتم پاندا به دنبال جریمه کردن سایت هایی بود که محتوای بی کیفیت ارائه می کردند اما بعد از مدتی متوجه شد مشکل فقط بی کیفتی محتوا نیست بلکه علاوه بر آن سایت هایی هستند که دست به تولید لینک های اسپم می زنند تا زودتر دیده بشوند در این زمان بود که گوگل تصمیم گرفت برای مبارزه با این اقدام الگوریتم پنگوئن را طراحی و معرفی کند.

از طرفی هم آن دسته از وب سایت ها که اهدافشان هم راستا با اهداف گوگل است و از لینک داخلی و بک لینک های طبیعی در سایت استفاده می کنند و برای افزایش ترافیک و بازدید سایت همواره از روش های سئو کلاه سفید استفاده می کنند توسط الگوریتم پنگوئن امتیاز مثبت می گیرند.

نکته بعدی که الگوریتم پنگوئن به آن توجه می کند تکرار بیشمار و غیر طبیعی کلمات کلیدی است اگر شما تصور می کنید که متن خود را بهتر است با کلمات کلیدی پر کنید تا جایگاه برتر را زودتر به دست بیاورید باید بدانید سخت در اشتباه هستید و توسط الگوریتم پنگوئن جریمه می شوید.

تفکرات اشتباه درباره الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

تفکرات اشتباه درباره الگوریتم پنگوئن چیست

الگوریتم پنگوئن جزئی از هسته گوگل است یا اینکه یک ابزار برای جریمه است؟ این یک تفکر کاملا اشتباه است که عده ایی تصور می کنند پنگوئن برای جریمه کردن است و حتی آن را جریمه پنگوئن می نامند در حالی که این گونه نیست الگوریتم پنگوئن جزئی از هسته اصلی الگوریتم گوگل است.

در زمانی که سایت دچار بررسی های الگوریتم پنگوئن شود گوگل به شما خبر می دهد؟ خیرتفکری کاملا اشتباه است

گوگل هرگزبه شما اطلاع نمی دهد که چرا در یک شب رتبه سایت شما تنزل پیدا کرده است و یا علت از دست دادن رتبه برتر شما در نتایج موتورهای جستجو چه می باشد.

با حذف لینک های مخرب می توانیم به جایگاه برتر خود برگردیم؟ این تفکر هم کاملا اشتباه است ممکن است که آن ها را حذف کنید و اثرشان را از بین ببرید اما این صرفا برای برگشت به جایگاه اولیه شما کافی نیست یعنی اینکه شما باید اقدام به ایجاد لینک های طبیعی و استاندارد کنید این چنین است که می توانید دوباره نظر مثبت الگوریتم های گوگل و خود گوگل را جلب کنید تا بتوانید مجددا ترافیک از دست رفته وب سایت را به دست بیاورید.

اثرات جریمه ایی که توسط الگوریتم پنگوئن ایجاد شده است هرگز از بین نمی رود؟ کاملا اشتباه است بهتر است به جای این جمله بگوئیم که اثر جریمه پنگوئن به سختی و در بلند مدت از بین می رود با ایجاد لینک سازی معتبر و طبیعی و همچنین به کار بردن کلمات کلیدی در متن محتوا به اندازه ایی قابل قبول و متناسب. با رعایت کردن تمامی این نکات می توانید تاثیر منفی این جریمه را به مرور از سئو پاک کنید و رفته رفته نرخ بازدید خود را افزایش بدهید.

الگوریتم پنگوئن چه مواردی را جریمه می کند؟

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن چه مواردی را جریمه می کند

وقت این رسیده است که برایتان توضیح بدهیم که پنگوئن ها در حال حرکت به سمت کدام سایت ها می باشند

آن ها به سمت سایت هایی حرکت می کنند که بیش از اندازه کلمات کلیدی را در متن استفاده کرده اند سایتی که محتوا کپی شده و به سرقت برده از سایت های دیگر را در صفحاتش منتشر کرده است مورد جریمه پنگوئن ها قرار می گیرد

پنگوئن ها به سراغ سایت هایی می روند که از لینک های بی ارزش و نامعتبر به تعداد بالا و غیر طبیعی استفاده کرده باشند.

لینک اسپم چگونه به وجود می آید؟ اگر شما یک سایت دارید ولی در هیچ فضای مجازی تبلیغ ندارید یعنی هیچ کدام از شبکه های اجتماعی به شما فرکانسی ندارند ولی در عوض تا بخواهید در صفحه خود لینک ایجاد کرده اید مثلا چیزی در حدود ۴۰۰۰ لینک، این مقدار ایجاد کردن لینک، ازسمت گوگل سوال برانگیز است و پذیرفته نمی شود زیرا غیر عادی است که شما با هیچ جایی در تعامل نیستید و فعالیت ندارید ولی بک لینک های قوی دارید و مورد جریمه الگوریتم پنگوئن قرار می گیرید

کلمات کلیدی بیش اندازه چگونه باعث ورود پنگوئن ها به سایت شما می شود؟ خودتان را به جای کاربری بگذارید که در حال خواندن محتوای شما است که در هر خط چندبار کلمه کلیدی را می خواند واقعا چه قدر آزار دهنده است قطعا حوصله شما سر می رود و از سایت خارج می شوید

پس لطفا هرگز برای بالا بردن رتبه وب سایت سعی نکنید که کلمات کلیدی را بیش اندازه در متن خود تکرار کنید نتیجه معکوس در بر خواهد داشت زیرا این تکنیک برای گوگل نیز خوشایند نیست و به زودی دست شما را می خواند و پنگوئن ها را به سراغ شما می فرستد.

برای رها شدن سایت از جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل چه کنیم؟

الگوریتم پنگوئن

برای رهاشدن سایت از جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل چه کنیم؟

اولین کاری که شما باید انجام بدهید این است که لینک های خوب و معتبر را از بک لینک های مخرب جدا کنید

برای ایجاد بک لینک ها به شیوه درست می توانید مقاله ما که در باره لینک های خارجی نوشته شده است را بخوانید.

برای حذف بک لینک های مخرب آن ها را در یک لیست قرار بدهید و سپس در داشبورد وبمستر خود از قسمت Links to yore site وارد بخش who linkse the most بشوید و روی قسمت more کلیک کنید

سپس در پنجره باز شده برای شما روی گزینه Donloaud more sample links کلیک کنید و پسوند فایل را انتخاب کنید.

در نهایت این لیست، نام تمام سایت هایی که به شما بک لینک داده اند را مشخص می کند شما باید آن ها را تک تک بررسی و چک کنید تا سایت های اسپم از بین آن ها مشخص بشود.

و آن ها را به ابزار Disavowlinks بدهید ولی خیلی زمان می برد که گوگل متوجه این تغییرات بشود و شما باید صبوری کنید تا بتوانید از این حالت خارج بشوید.

الگوریتم پنگوئن گوگل دقیقا چه کار می کند؟ این الگوریتم برای مبارزه با سایت های اسپم شده طراحی شده است

اگر با الگوریتم پنگوئن جریمه شدیم همواره در آن حالت باقی می مانیم؟ خیر شما می توانید با انجام دادن نکاتی که در مقاله شرح دادیم از جریمه رها شوید ولی زمان بر است

الگوریتم پنگوئن سایت من را جریمه می کند؟ بله اگر شما از بک لینک غیر عادی و تکرار بیش اندازه کلمات کلیدی در سایت استفاده کنید به زودی پنگوئن ها به سراغ شما می آیند.

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانید در رتبه های برتر موتورهای جستجو به روشی کاملا استاندارد قرار بگیرید و الگوریتم های پنگوئن گوگل با شما دست دوستی ندهند بهتر است که هرگز فکر استفاده از تکنیک های کلاه سیاه مانند ایجاد بک لینک های اسپم به سرتان نیفتد چون برای شما چیزی جز جریمه و افت ناگهانی رتبه به دنبال ندارد

حالا که انقدر درباره اهداف الگوریتم پنگوئن گوگل آگاهی به دست آوردید و یاد گرفتید، مقاله ما را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با گذاشتن نظرات خود در قسمت کامنت ما را همراهی کنید.

این نوشته الگوریتم پنگوئن گوگل برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.