خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / الگوریتم کافئین گوگل

الگوریتم کافئین گوگل

  • در انتهای سال ۲۰۱۹ گوگل تعداد صفحات ایندکس شده ی خود را یکبار باز بینی کرده است اگر برای شما این سئوال بوجود آمده که چرا این اتفاق افتاده با الگوریتم کافئین گوگل آشنا شوید.

گوگل در بازه ی زمانیه کوتاهی در حال آپدیت های جدیدی بر روی الگوریتم های قدیمی خود می باشد و در حال حاضر هم این تغییرات به شدت مشهود و تیم توسعه ی این الگوریتم ها اعلام کرده در ماه های پیشرو به شدت فعال می باشند، گاهی وقتا هم به معرفی الگوریتم های جدیدی می پردازند که کارشان رتبه بندی وب سایت ها و معرفی وب سایت های موفق به کاربران می باشد. توجه کنید این مطلب در آذر ماه ۱۳۹۸ منتشر شده – زمان باز بینی مجدد در اردیبهشت ۱۳۹۹ میباشد.

جدیدترین الگوریتم گوگل که قصد داریم در مطلب امروز به معرفی آن بپردازیم الگوریتم کافئین گوگل می باشد. این الگوریتم از کاربردی ترین الگوریتم های گوگل می باشد که برای بهبود ارائه خدمات به کاربران طراحی شده است.

الگوریتم های گوگل مدام برای جلب رضایت کاربران و بهبود عملکرد موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند.

تاثیر الگوریتم کافئین بر سئو

الگوریتم کافئین گوگل

الگوریتم کافئین گوگل یکی از آپدیت های موتورجستجو گوگل می باشد که برخلاف دیگر الگوریتم ها برای راه اندازی مجدد موتورهای جستجو می باشد. در حقیقت گوگل این الگوریتم را طراحی کرده است تا به جای بروزرسانی سیستم های قبلی بتواند بازسازی موتورهای جستجو را با سرعت بیشتر و ایندکس مطالب را بهتر انجام دهد و نتایج بهتری را برای کاربران نمایش دهد.

هدف و مقصد اصلی مدیران وب سایت ها از سئو کردن سایت خود بیشتر دیده شدن وب سایت آن ها در نتایج موتورهای جستجو می باشد که این هدف با جذب کاربر امکان پذیر می باشد. وقتی کاربران به سایتی مراجعه می کنند در واقع به دنبال پیدا کردن پاسخ مناسب سوالات خود هستند و طبیعتا وب سایتی را انتخاب خواهند کرد که قوی تر از بقیقه وب سایت ها بوده و در بالاترین رتبه و جایگاه گوگل برایشان نمایش داده شده است.

طبیعتا وب سایت هایی که بالاترین رتبه را در نتایج موتورهای جستجو بدست می آورند ترافیک کاربری بیشتری را دریافت خواهند کرد که این مسئله در سئو سایت آن ها نیز بی تاثیر نمی باشد.

بنابراین برای سئو کردن وب سایت و افزایش بازدید سایت افراد متخصص در این زمینه با یک برنامه ریزی منظم و دقیق دست به تجزیه و تحلیل سایت ها می زنند تا بتوانند نقاط قوت و ضعف وب سایت مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و برای رفع مشکلات آن اقدامات لازم را انجام دهند.

سئوالات مربوط به الگوریتم کافئین گوگل

۱الگوریتم کافئین گوگل چیست؟یکی از الگوریتم های گوگل هست که برای رتبه بندی سایت ها، گوگل از اون بهره میبره و در سال ۲۰۰۹ معرفی و در سال ۲۰۱۰ به صورت کامل اخبار آن منتشر شد ۳کار الگوریتم کافئین گوگل چیست و چگونه عمل میکند؟گوگل کافئین یکی از آپدیت های موتورجستجوی گوگل می باشد، با این تفاوت که بر خلاف دیگر آپدیت های گوگل، الگوریتم کافئین صرفا راه اندازی مجددی از موتور جستجوست. گوگل در این آپدیت به جای اینکه یک به روز رسانی برای سیستم قبلی تولید کند، دست به بازسازی موتور جستجوی خود با هدف کسب سرعت بیشتر، ایندکس بهتر و همینطور نمایش نتایج مرتبط تر زده است. ۲چه کاری بکنیم که از الگوریتم کافئین امتیاز خوبی بگیریمداشتن سایت مپی که درست کار بکنه و سرعت لود خوب صفحات به موفق شدن در کافئین گوگل کمک میکنه

نحوه عملکرد الگوریتم کافئین گوگل

دانستید که الگوریتم کافئین چیست؟ و برای چه منظوری طراحی و تولید شده است اما درباره عملکرد آن چیز زیادی نمی دانید.

الگوریتم کافئین گوگل در کوتاهترین زمان ممکن صدها هزار صفحه از مطالب وب سایت های مختلف را بروزرسانی می کند و امکان جستجو زنده “live” را برای کاربران فراهم می سازد. از دیگر عملکردهایی که این الگوریتم دارد این است که با استفاده از آن مدیران وب سایت ها می توانند به صورت زنده و پویا در صفحه نتایج موتورهای جستجو سایت خود را برای کاربران به نمایش بگذارند.

ظرفیت عملکرد الگوریتم کافئین به میزانی است که توانایی ذخیره صد میلیون گیگابایت را داشته و شما می توانید صد هزار گیگابایت نیز اطلاعات به آن هر روز اضافه کنید.

اهداف الگوریتم کافئین گوگل

در مقاله های که تا به امروز در سئو ایران برای شما عزیزان منتشر کرده ایم الگوریتم های بسیاری همچون: الگوریتم پنگوئن، الگوریتم پاندا، الگوریتم مرغ مگس خوار، الگوریتم کبوتر، الگوریتم Freshness، الگوریتم هاگ و…. را به شما معرفی کرده ایم و درباره اهداف و کاربرد هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

الگوریتم کافئن گوگل نیز همچون سایر الگوریتم هایی که تا به امروز با آن ها آشنا شده اید اهداف و کاربردهای منحصر به فردی را دارا می باشد که از مهم ترین اهداف این الگوریتم می توانیم به افزایش سرعت، افزایش اندازه و ارتباط بین جستجو و نتایج اشاره کنیم.

Google Caffeine Algortim

الگوریتم کافئین گوگل

افزایش سرعت

از مهم ترین هدف هایی که الگوریتم کافئین گوگل در راستای آن طراحی و تولید شده است افزایش سرعت وب سایت می باشد. سرعت بارگزاری نتایج جستجو با استفاده از این الگوریتم نسبت به قبل دو برابر شده است . اما مسئله مهم اینجاست که هدف این الگوریتم تنها سرعت بارگزاری نتایج نمی باشد بلکه گوگل با استفاده از این الگوریتم می خواهد سرعت پیدا کردن صفحات جدید را چندین برابر کند و در کوتاهترین زمان ممکن آن ها را ایندکس کند

افزایش اندازه

دومین هدفی که در راستای اهداف الگوریتم کافئین می توان به آن پرداخت افزایش اندازه می باشد. حتما این موضوع را بخوبی می دانید که هر چه میزان صفحات ایندکس شده وب سایت شما بیشتر باشد نتیجه بهتری را در نتایج جستجو دریافت خواهید کرد و صفحات بیشتری از وب سایت شما برای کاربران نمایش داده خواهد شد و در سئو سایت موفق تر خواهید بود.

الگوریتم کافئین اندازه ایندکس را بزرگ تر کرده و این باعث می شود در برخی مواقع جستجو نتایج مورد نظر از ۵۰ درصد بیشتر شود.

ارتباط بین جستجو و نتایج

شاید مقایسه سرعت و حجم ایندکس شدن مطالب توسط الگوریتم کافئین کار آسانی باشد اما مهم تین هدف این الگوریتم افزایش ارتباط بین جستجو و نتایج می باشد که می تواند تفاوت زیادی را به وجود آورد.

قبل تر به این موضوع اشاره کردیم که الگوریتم کافئین این قابلیت را دارد که در کوتاهترین زمان ممکن صدها صفحه را مورد بروزرسانی قرار دهد و آن را به صورت زنده برای کاربر به نمایش بگذارد و از طرف دیگر مدیران وب سایت ها می توانند به شکل زنده نتایج وب سایت خود را در موتورهای جستجو به نمایش بگذارند طبیعتا از این دو مسئله نه کاربران و نه مدیران وب سایت ها بی بهره نخواهند ماند.

گوگل با الهام گرفتن از ذهن انسان به طراحی این الگوریتم پرداخته است و به خاطر سرعت بالایی که الگوریتم کافئین دارد به موتورهای جستجو این اجازه را می دهد تا جستجو را در مقیاس های بزرگتر برعهده بگیرد. هدف گوگل از راه اندازی الگوریتم کافئین، حمایت از محتوای سایت‏‎ می‎باشد.

حرف آخر

الگوریتم کافئین گوگل از مهم ترین الگوریتم هایی می باشد که تا به حال نام آن ها شنیده ای. عملکرد این الگوریتم برای بسیاری از مدیران وب سایت ها و افرادی که در زمینه سئو سایت فعالیت دارند قابل توجه و اهمیت می باشد به گونه ای که همگی آنها در تلاش هستند تا مطابق قوانینی که این الگوریتم برایشان تعریف کرده است پیش رفته و بتوانند رتبه بهتری را در گوگل به کمک محتواهایی که تولید می کنند به دست آورند.

الگوریتم کافئین سرعت و عملکرد بهتری نسبت به سایر الگوریتم ها دارد و می تواند مطالب بروز و جدیدی را در کوتاهترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار دهد و هدف اصلی آن که جلب رضایت کاربر است را نمی توان در هیچ شرایطی نادیده گرفت.

الگوریتم کافئین گوگل

بروز رسانی الگوریتم کافئین گوگل

حتما دوستانی که سایت شون رو قبل از سال ۲۰۱۹ طراحی کردن به قسمت index مطالبشون توی وبمستر گوگل سر بزنن و ببینن در انتهای سال ۲۰۱۹ تعداد ایندکس صفحاتشون به چه میزان تغییر کرده، بخش زیادی از این تغییرات به خاطر الگوریتم کافئین گوگل هست.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

تغییرات جدید الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر سئو

الگوریتم Freshness گوگل

این نوشته الگوریتم کافئین گوگل برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.