خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / الگوریتم Page Layout گوگل

الگوریتم Page Layout گوگل

همه چیز درباره الگوریتم Page Layout گوگل

ممکن است بارها دچار این مسئله شده باشید که به دنبال مطلب یا مقاله و یا کالا و خدمتی در گوگل بوده اید ، یا طبق نیاز روی لینکی کلیک کرده اید ، به دلیل تبلیغات زیادی که در صفحه وجود داشته به شدت کلافه شده اید و مطلب اصلی را بعد از اسکرول طولانی مشاهده میکنید، و این بسیار آزار دهنده است که حجم زیادی از تبلیغات وجود دارد

الگوریتم Page Layout گوگل هشدار جدی به تبلیغات زیاد

سایتهایی که تبلیغات کمی دارند هم باید تغییر رویه بدهند؟

خیر ،الگوریتم Page Layout گوگل ، با تبلیغات کم متفاوت تر برخورد میکند، زمانی که تبلیغات زیاد است و کاربران سایت دچار سردرگمی میشوند این الگوریتم به شناسایی سایت ها رفته و آثار منفی در این سایت ها به وجود می آید.

الگوریتم page layou کمک به راحتی کاربران با حذف تبلیغات ایستا

وب سایت هایی که تحت تأثیر الگوریتم Page Layout قرار گرفتند

ممکن است بخواهید بدانید که کدام سایت ها تحت تاثیر الگوریتم Page Layout گوگل ، قرار میگیرند؟

با به روز رسانی این الگوریتم در دفعات مختلف ، سوالی در ذهن مدیران سایت پیش آمد که کدام تاثیر الگوریتم به کدام سایت ها بیشتر است و آیا سایت ما نیز مشمول شده است یانه؟!

اگر سایت شما جزء آن یک درصد از سایت های موجود در دنیای اینترنت است که به کاربر اهمیت کمی میدهد و تمام چیدمان صفحه را طبق موارد کسب درآمد از طریق تبلیغات تنظیم کرده اید، جواب بله است، در واقع این الگوریتم به این صورت است که خزنده ها نحوه ی چیدمان صفحه را بررسی میکنند در صورتی که ابتدای صفحه تعداد زیادی تبلیغ درج شده است، گوگل از آنها چشم پوشی کرده و در لیست نتایج جستچوهای مختلف قرار نمیدهد.

همه چیز درباره ی الگوریتم Page Layout

درواقع الگوریتم Page Layout همانطور که از اسمش پیدا است به طرح صفحه اهمیت میدهد و این الگوریتم گوگل چندین بار به روزرسانی شد.

جدول به روز رسانی این الگوریتم گوگل به این شرح است

  • ابندا در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۲ – الگوریتم Page Layout راه اندازی شد ، این بروزرسانی با نام مستعار Top Heavy و above نیز شناخته شده است و به معنی ” سنگین” می باشد،این نامگذاری نشان دهنده مشکل موجود در وضعیت برابر بالا است.
    اولین انتشار الگوریتم Page Layout در سال ۲۰۱۱ بود ولی گوگل ابتدا کمی مکث کرد و سپس محکم تر از مرحله قبلی در تاریخ ۱۹ ماه ژانویه ۲۰۱۲ به صورت رسمی اعلام کرد،هدف این الگوریتم گوگل درواقع بررسی صفحاتی که تبلیغات ایستای زیادی دارند، است.در این بروزرسانی خبری از سخت گیری برای پاپ آپ ها نبود و popup ها راشامل نمیشد.
  • سپس در تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۲ این الگوریتم به طور رسمی اعلام شد که طی آن یک بروزرسانی نیز صورت گرفت.
  • بروزرسانی بعدی این الگوریتم گوگل در ششم فوریه ۲۰۱۴ بودچیزی شبیه تجدید محصول
  • تا امروز آخرین بروزرسانی در تاریخ یک نوامبر ۲۰۱۶ میباشد که در واقع به خودکارسازی الگوریتم انچامید به اینصورت که کاملا اتوماتیک در سایت شما میچرخد و تغییرات به وچود آمده در سایت شما را متوجه میشود و رتبه بندی را نیز خودکار تنظیم میکند

برای اینکه بدانیم که آیا سایت ما نیز جزء دسته ای از سایت هایی که شامل الگوریتم page layout است میتوانیم از ابزار SISTRIX استفاده کنیم تا قابل درک باشد.

نکته ما باید به طور مداوم تغییرات جدید الگوریتم گوگل را دنبال کنیم تا از قافله جا نمانیم

کمک به حذف تبلیغات زیاد سایتها با الگوریتم page layou

با بهره بردن از الگوریتم page layou میتوان مانع تبلیغات گسترده و غیرجذاب بود

سئوالات الگوریتم page layou

۱آیا به طور کلی باید از تبلیغات خود چشم پوشی کنیم؟
خیر، برخی وب سایت ها کسب در آمد خوبی از تبلیغات دارند و نیازی به قطع کامل تبلیغات در سایت ها نیست،و گاها صفحات تبلیغاتی به صورت شاخص و برجسته به نمایش در می آیند.در واقع این الگوریتم برای سایت هایی است که تبلیغات بالایی دارند،همانطور که از اسامی مستعار نیز مشهود است
۲درکدام بخش از سایت به صورت ایستا میتوانم تبلیغات قرار دهم؟
به عنوان مثال میتوان در بخش سایدبار کناری مثلا سایدبار چپ و بالای سایت قرار داد، ولی به گونه ای نباشد که کاربر نیاز اسکرول داشته باشد تا به محتوای مدنظر خود برسد.

نکته : به طور میانگین میتوان در یک صفحه ۳ بلوک تبلیغ قرار داد تا الگوریتم Page Layout تداخل ایجاد نکند و سایت شما در دسته بندی سایت های بایه تبلیغ قرار نکیرد.

۳اگر سایت من در برابر جریمه الگوریتم Page Layout قرار گرفت چه کار کنم؟
درصورتی که شما تبلیغات زیادی داشتید و دچار تنبیه از سمت گوگل قرار گرفتید و به اصطلاح پنالتی شدید ، باید دیزاین صفحه خود را مجددا طراحی کنید و چیدمان را به گونه ای تغییر دهید که از حالت تبلیغاتی خارج شود.

اگر تمام صفحات شما حاوی تبلیغ بیش از جد است و فقط یک صفحه شما پنالتی شده است باید مجددا تمامی صفحات خود را بازچینی کنید و منتظر ربات های گوگل برای بازبینی مجدد باشید.گوگل به محض اینکه تغییرات چیدمان را ببینید (به شرط اینکه مشهود باشد و جزئی نباشد ) خزنده هارا

نکته بسیار هائز اهمیت در این الگوریتم این است که باید توازن بین محتوا و تبلیغات باشد، درصورتی که وبسمتر به صورت غیر مشهود بخواهد تعادل را به سمت تبلیغات بکشاند، به احتمال زیاد پنالتی میشود.

کلام آخر

حذف تبلیغات بیش از حد، نباید موجب کاهش درآمد مدیران و صاحبان سایت شود،باید به صورت متعادل و برابر با مجتوا باشد،همچنین این مورد تبلیغات در موبایل ها نیز بررسی گردد که تبلیغات آزاردهنده نباشد از لحاظ گرافیکی طراحی مناسبی داشته باشد.

این نوشته الگوریتم Page Layout گوگل برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.