خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / اهمیت موتورهای جستجو در سئو

اهمیت موتورهای جستجو در سئو

استفاده از موتورهای جستجو تا چند سال گذشته برای کسب و کارهای آنلاین در ایران چندان دارای اهمیت نبود و کمتر کسی پیدا می شد که بخواهد سایت خود را بهینه سازی کند.

اما باگذشت زمان این روزها شاهد بسیاری از کسب و کارهای آنلاین هستیم که به دنیال پیدا کردن راه حل هایی هستند تا بتوانند وب سایت خود را به گونه ای بهینه سازی کنند که در نتایج جستجو بالاترین رتبه را بدست آورند.

یکی از مهم ترین راه های که می تواند به بازاریابی اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین در این روزها کمک کند موتورهای جستجو می باشند. این روزها هر کس به دنبال هر چیزی که باشد در دنیای اینترنت گشت و گذار خواهد کرد.

ما در این مقاله کوتاه می خواهیم به اهمیت موتورهای جستجو در سئو اشاره مختصری داشته باشیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله امروز با سئو ایران همراه باشید.

بهینه سازی کردن سایت

سئو چیست؟

بهینه سازی کردن سایت برای موتورهای جستجو را سئو می گویند که اگر تکنیک ها و دستورالعمل های آن را به درستی انجام دهید می توانید شاهد ارتقاء جایگاه وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو باشید. با بهینه سازی کردن وب سایت می توانید ترافیک و بازدید سایت خود را نیز افزایش دهید.

اهمیت سئو

کاربرانی که وارد وب سایت های مختلف می شوند معمولا کلمات کلیدی را که در جستجوی آن هستند در موتورهای جستجو همچون گوگل سرچ می کنند تا بتوانند به سایتی دسترسی پیدا کنند که هم معتبر باشد و هم اینکه بهترین رتبه را در نتایج جستجو داشته باشد. به همین خاطر است که سئو سایت می تواند به شما برای رسیدن به جایگاه بالا در نتایج جستجو، ترافیک بازدید کمک کند.

موتورهای جستجو معمولا همان چیزی را به کاربران نشان می دهند که آنها می خواهند. بنابراین می توان به جرات عنوان کرد که در مقایسه با تبلیغ های اینترنتی و گشت وگذار در موتورهای جستجو، این موتورهای جستجو هستند که باعث می شوند کاربران بیشتر به سایت شما اعتماد کنند و این ها همه نشان دهنده این مسئله است که سئو و تکنیک های سئو دارای چه ارزشی بوده و دلیل توجه به آن چه چیزی می تواند باشد.

سئوالات مربوط به اهیمت موتورهای جستجو در سئو

۱چرا موتورهای جستجو به سئو نیاز دارند؟موتورهای جستجو همچون گوگل فاکتورهای مشخصی هستند تا بتوانند محتواهای وب سایت شما را به خوبی درک کنند بنابراین اگر بهینه سازی وب سایت خود را به خوبی انجام داده باشید شانس شما برای کسب جایگاه بالاتر افزایش می یابد. ۲دلیل بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو چیست؟موتورهای جستجو بسیار هوشمند می باشند و در لیست نتایج جستجو وب سایتی را به کاربران معرفی می کنند که بهتر می تواند نیاز آن ها را برطرف کند. بنابراین با بهینه سازی وب سایت می توانید به موتورهای جستجو کمک کنید تا سایت شما را بهتر و دقیق تر بررسی کرده و آن را در نتایج جستجو در رتبه بالاتری قرار دهد. ۳بعد از گوگل بهتر است که وب سایت خود را برای کدام موتور جستجو بهینه سازی کنیم؟ اهمیت موتور جستجو در سئو

انواع موتورهای جستجو

بهترین موتورهای جستجو

قبل از اینکه با میزان اهمیت موتورهای جستجو در سئو آشنا شوید لازم است که بهترین موتورهای جستجو را نیز بشناسید.

موتورهای جستجویی که می توانید به کمک آن ها به سرچ دقیق تر و نتیجه بهتری دست پیدا کنید در دنیای اینترنت بسیار زیاد می باشند که برخی از آن ها به زبان ها و کشورهای خاصی تعلق دارند. از میان این موتورهای جستجو درصد زیادی هم وجود دارند که بین المللی می باشند و کاربران بسیاری از آن ها استفاده می کنند.

یکی از بهترین موتورهای جستجو که همگی ما با آن آشنایی کامل داریم گوگل می باشد. بنابراین توصیه ما به شما این است که اگر صاحب وب سایت می باشید و می خواهید برای سئو سایت خود کارهای لازم را انجام دهید تا در نتایج موتورهای جستجو بالاترین رتبه را بدست آورد سایت خود را برای موتور جستجو گوگل سئو کنید زیرا که تحقیقات و آمارهای بدست آمده نشان داده اند اگر شما سئو سایت خود را برای گوگل انجام دهید وب سایت شما در بقیه موتورهای جستجو هم رتبه بالایی خواهد داشت. در ادامه چند نمونه از بهترین موتورهای جستجو را به شما معرفی کرده ایم.

 • Yahoo
 • Bing
 • Baidu
 • Ask
 • Aol Search
 • Wow

اهمیت موتورهای جستجو در سئو

کسانی که در کسب و کارهای آنلاین فعالیت دارند برای اینکه بتوانند در دنیای تجارت خود موفق شوند نیاز دارند که بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهند. اگر وب سایتی در زمینه فروش کالا و خدمات موفق است بدون شک باید بیننده هم داشته باشد. در واقع باید بگوییم که بازدیدکنندگان یک سایت برگ برنده آن سایت برای موفقیت در دنیای کسب و کار آنلاین می باشد. وب سایتی که بیننده نداشته باشد قطعا مرگ آنلاین را تجربه خواهد کرد

بنابراین برای اینکه سایت شما به مرگ آنلاین دچار نشود باید به دنبال راه حل مناسب باشید. اکثر مدیران و طراحان وب سایت بر این موضوع آگاهی دارند که تنها طراحی سایت نمی تواند به جذب بیننده کمکی کند بلکه بازدیدکنندگان سایت را باید به روش دیگری جذب کرد.

کاربرانی که وارد وب سایت های مختلف می شوند تنها به دنبال رفع نیاز خود هستند و دلیلی هم برای آن ها وجود ندارد که بخواهند رتبه سایت شما را بالا بیاورند. این شما هستید که باید کاری انجام دهید تا سایت شما در نتایج موتورهای جستجو در بالاترین جایگاه برای کاربران نمایش داده شود.

شما به کمک موتورهای جستجو می توانید به هدف خود دست پیدا کنید. زمانیکه چند عبارت از اصلی ترین عبارت هایی که شما در وب سایت خود از آنها به عنوان کلمات کلیدی استفاده کرده اید در موتورهای جستجو همچون گوگل سرچ شود و باعث شود که کاربران به سایت شما مراجعه کنند نشان دهنده چه چیزی می تواند باشد؟!

کاربران موتورهای جستجو را وسیله ای می دانند که به کمک آن می توانند به مطالب و سایت هایی که می خواهند دست پیدا کنند. این کاربرها هر روز در حال جستجو کردن هستند و درصد بالایی از ترافیک هدفمند در اینترنت را موتورهای جست و جو به وجود می آورند و این نشان دهنده میزان اهمیت موتورهای جستجو در سئو می باشد.

اهمیت موتورهای جستجو در سئو

اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی کردن وب سایت در به دست آوردن رتبه بالا درنتابج موتورهای جستجو نقش بسیار مهمی دارد در حقیقت هدف از بهینه سازی کردن وب سایت برای موتورهای جستجو موارد زیر می باشد.

 • افزایش بازدید وب سایت
 • برندسازی
 • افزایش ترافیک وب سایت
 • ارتقاء رتبه وب سایت
 • افزایش فروش محصولات

حرف آخر

در این مقاله با اهمیت موتورهای جستجو در سئو و بهترین موتورهای جستجو آشنا شدید. به خاطر داشته باشید که برای بهینه سازی کردن سایت کمک گرفتن از متخصصین سئو چقدر می تواند به موفقیت شما کمک کند.

اگر هنوز کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی نکرده اید و وب سایت خود را بهینه سازی نکرده اید بهتر است قبل از آن برای بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو تصمیم گیری کنید تا بتوانید سهم بیشتری را در آینده در دنیای کسب و کارهای آنلاین به وب سایت خود اختصاص دهید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

همه چیز درباره موتورهای جستجو

موتورهای جستجو مانند گوگل چطور کار می کنند؟

این نوشته اهمیت موتورهای جستجو در سئو برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.