خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / بهینه سازی سئو سایت چیست؟

بهینه سازی سئو سایت چیست؟

بهینه سازی سئو سایت چیست ؟

بهینه سازی seo سایت با عنوان بهینه سازی نرخ تبدیل یک رویکرد علمی برای بهبود عملکرد وب سایت شما است.

در حالت کلی هر مشتری بالقوه که از سایت شما بازدید می کند، و با توجه به نیاز خود در سایت درخواست هایی ارائه می دهد و کارهایی انجام می دهد(به طور مثال مشتری یا کاربر با شما تماس می گیرد، یا از طریق سایت فرم ارسال می کند و درسایت شما ثبت نام میکند)

به این اقدامات “تبدیل” گفته می شود. درواقع نرخ تبدیل ،درصد بازدیدکنندگان ازسایت شما را نشان می دهد، هرچه وب سایت شما نیازهای اولیه کاربران را برآورده کند، احتمال تبدیل آنها بیشتر است.

بهینه سازی SEO وب سایت بیشتر مربوط به ایجاد تغییرات جزئی در قسمت هایی از وب سایت شما است. وقتی به صورت جداگانه مشاهده می شود، این تغییرات ممکن است به عنوان پیشرفت های افزایشی به نظر برسد.اما وقتی با سایر بهینه سازی های وب سایت ترکیب شوند، می توانند تأثیر قابل توجهی در تجربه و عملکرد کاربر سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک داشته باشند.

شما باید یک وب سایت ایجاد کنید تا به سود کاربران شما باشد و هرگونه بهینه سازی سئو سایت باید در جهت بهتر کردن تجربه کاربر باشد. یکی از این کاربران موتور جستجو است که به سایر کاربران کمک می کند تا محتوای شما را کشف کنند.

بهینه سازی سئو سایت در مورد کمک به موتورهای جستجو برای درک و ارائه مطالب است. ممکن است سایت شما در مقایسه با سایر سایت ها کوچکتر یا بزرگتر باشد و محتوای بسیار متفاوتی را ارائه دهد، اما مباحث بهینه سازی سئو باید در تمام سایت ها با اندازه ها و انواع مختلف اعمال شود.

امیدواریم راهنمای ما در این مقاله ایده های تازه ای در مورد چگونگی بهینه سازی سئو سایت شما ارائه دهد.

بهینه سازی seo سایت

پنج دلیل برای بهینه سازی سئو سایت شما

۱٫در بهینه سازی seo خود را برای مخاطبان خاص خود بهینه و موثر کنید

 • بهترین مطالب ممکن را برای مخاطبان خود ارائه دهید
 • یک تجربه کاربر پسند و مفید در وب سایت ایجاد کنید
 • برای بهینه سازی سئو سایت محتوا خود را اولویت بندی کنید این کار بسیار ارزشمند است

گوگل از بیش از ۲۰۰ سیگنال رتبه بندی استفاده می کند تا تصمیم بگیرد کدام بخش از مطالب در صفحه اول نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. این الگوریتم به علائمی توجه می کند که یک صفحه وب خاص به جستجوگرها می دهد.

هنگامی که روی SEO تمرکز می کنید ، کلمات کلیدی معنایی اولیه مربوط به محتوا و اطلاعات جستجوی مورد نظر را انتخاب می کنید. شما مطالبی را می نویسید که مردم دوست دارند آنها را بخوانند. پس مطمئن شوید که اطلاعات متا را ارائه می دهید این امر به درک بهتر گوگل کمک میکند.

شما با هدف بهینه سازی سئو سایت دقیقاً مانند گوگل روی جذب بازدید کنندگان به سمت یک هدف خاص تمرکز کرده اید. ودر نظر دارید دقیقاً نیازها و درخواست های اولیه و مهم بازدید کنندگان را برآورده کنید.

۲ .در بهینه سازی seo ترافیک ارگانیک خود را رشد دهید.

حدود یک درصد از کل درآمد خود را صرف تبلیغات کسب و کار خود کنید گرچه ممکن است این درصد کم به نظر برسد با این حال ، جذب ترافیک ارگانیک از طریق سئو رایگان است. برای توسعه و تبلیغ محتوا باید هزینه بپردازید ، اما این تقریباً به اندازه پرداخت هزینه برای هر کلیک نیست.

نتایج نشان می دهد هنگامی که میزان نزدیکی را بین جستجوگرانی که از طریق جستجوی ارگانیک به سایت شما می آیند با افرادی که از طریق تبلیغات پرداخت جذب می شوند،رابا هم مقایسه می کنید. جستجوی ارگانیک نزدیک به ۱۵ درصد محاسبه می شود ، در حالی که جستجوی پرداختی کمتر از ۲ درصد است.

در نتیجه شما بهتر است زمان و پول خود را برای رشد ترافیک ارگانیک سرمایه گذاری کنید. ممکن است بیشتر طول بکشد ، ولی منجر به تبدیل های بیشتر می شوند.

۳٫ در بهینه سازی سئو از ترافیک موجود سرمایه گذاری کنید

وقتی وقتی افراد به وب سایت شما مراجعه می کنند باید تمرکز و تلاش شما بر روی این مورد باشد که یک تصویر ماندگار ایجاد کنید و آنها را ترغیب به بازگشت کنید.

برای بهینه سازی سئو سایت دریابید که بازدیدکنندگان چگونه به سایت شما رجوع می کنند.

آیا آنها از پایین صفحه پیمایش می کنند ؟

چند بار بر روی تماس با شما برای (CTA) کلیک می کنند؟

اگر کاربری در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده است ، می توانید بعداً با ارائه پیشنهادات، مشاوره و موارد دیگر با آنها تماس بگیرید همچنین می توانید بازدید کنندگان را تشویق کنید که شما را در کانال های اجتماعی دنبال کنند.

۴ . در بهینه سازی سئو، وب سایت خود را وادار کنید تا سخت تر کار کند

هر کسی می تواند یک وب سایت ایجاد کند ، حتی یک وب سایت زیبا ، اما به مراتب کمتر می توان وب سایتی ایجاد کرد که با اطمینان بتواند نرخ تبدیل را ایجاد کند متوسط نرخ تبدیل در کل صنایع کمتر از ۲٫۵ درصد است

برای بهینه سازی سئو سایت شما باید مخاطبان خود را از نزدیک مطالعه کنید و نیازهای اولیه آنها را برآورده کنید

وقتی نیازهای مهم کاربران خود را اولویت بندی کردید می توانید انتظار افزایش نرخ تبدیل را داشته باشید. افرادی که از سایت شما بازدید می کنند به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا می کنند و از برند شما قدردانی می کنندو آن را به دیگران معرفی می کنند

۵ . در بهینه سازی seo سایت آنچه را به مخاطبان ارائه بدهیدکه می خواهند و انتظار دارند
بهینه سازی seo و نرخ تبدیل به صورت دستی کار می کنند. اگر انتظارات مخاطبان خود را برآورده کنید و به آنها کمک کنید تا آنچه را که می خواهند پیدا کنند ، مشتری را مطمئن و کارخودتان را تضمین خواهید کرد.

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی seo

شیوه بهینه سازی سئو سایت خود

 • تجزیه و تحلیل تمام داده های وب سایت خود
 • انجام تحقیقات دقیق کلمات کلیدی
 • تولید مطالب نسبتا طولانی و پر ارزش
 • هینه سازی seo در صفحه صورت گیرد.
 • برای سئو خارج از صفحه بهینه سازی کنید
 • بهینه سازی seo سایت برای موبایل
 • سرعت صفحات
 • از لینک های با کیفیت استفاده کنید

ابزارهای کمی بهینه سازی سئو سایت

راه دیگر برای دستیابی به بهینه سازی وب سایت استفاده از ابزار نرم افزاری برای ردیابی رفتار کاربر در سایت شما و استفاده از آن داده ها برای بررسی وشناسایی است. این روش مستقیم و قابل اندازه گیری “بهینه سازی وب سایت کمی” نامیده می شود زیرا از داده های کمیتی استفاده می کند

ابزار بهینه سازی وب سایت کمی شامل موارد زیر است

 • Google Analytic این برنامه رایگان است
 • Kissmetrics برای درک اینکه چه کسی از وب سایت شما بازدید می کند بسیار عالی است

ابزارهای کیفی بهینه سازی وب سایت

UserTesting.com فیلم های ضبط شده از افرادی را که سعی در انجام کارهای خاص در سایت شما دارند ، برای شما ارسال می کند. در این ویدیوها ، کاربران از تفکر خود صحبت می کنند.

بنابراین شما می توانید در هنگام تعامل افراد با سایت خود احساساتی که در حال فکر کردن به آن هستند را درک کنید. ولی این کاربران لزوماً جزئی از مخاطبان هدف شما نخواهند بود بنابراین اگر شما در حال بازاریابی در یک مکان خاص هستید ، بینش آنها ممکن است خیلی مفید نباشد.

Feng-Gui به جای استفاده از داده های افراد واقعی ، سعی در پیش بینی چگونگی پاسخگویی کاربران به وب سایت شما با استفاده از الگوریتم مبتنی بر داده های هزاران مطالعه قابل ردیابی را دارد.

به دست آوردن رتبه بالا در گوگل

به دست آوردن رتبه بالا در گوگل

نتیجه گیری کلی در باره بهینه سازی سئو سایت

SEO می تواند بسیار پیچیده باشد ، اما اصول اولیه کار را به شما می دهد

با جمع آوری اطلاعات بیشتر و انجام تحقیقات دقیق کار خود را برای بهینه سازی سئو سایت شروع کنید.

محتوا را برای مخاطبان خود بنویسید ، اما اطمینان حاصل کنید که از رقبا بهتر است.

کمپین های جداگانه ای را برای جستجوگرها در صفحه و خارج از صفحه ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که سایت شما به سرعت در هر دو دسکتاپ و موبایل بارگیری می کند و تا آنجا که ممکن است بک لینک ها را جذب می کنید.

سپس بیاموزید که چگونه وب سایت خود را برای نرخ تبدیل بهینه می کنید تا تمام ترافیک خوب و موثر را هدر ندهید.

بر تجربه کاربر و الگوبرداری که از طریق گزارش رفتار کاربر به دست آورده اید ، تمرکز کنید. با گذشت زمان ، مشاهده خواهید کرد که ترافیک و تبدیل ها بر اساس سخت کوشی شما افزایش می یابد.

اگر برای بهینه سازی سئو سایت محتوای همیشه سبز با کیفیت بنویسید، می توانید برای سالهای آینده ترافیک ،و ایجاد نرخ تبدیل را به خود جلب کنید.

این نوشته بهینه سازی سئو سایت چیست؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.