خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / تاثیر رتبه الکسا در سئو

تاثیر رتبه الکسا در سئو

تاثیر رتبه الکسا در سئو

کار السکا چیست؟آیا رتبه الکسا در سئو تاثبر گذاراست؟الکسا سیستمی است که به سایت ها رتبه میدهد. اساس رتبه بندی میزان ترافیک سایت هاست. هرچقد رتبه سایت شما کمتر باشد محبوبیت بیشتر آن را نشان میدهد. مثلا رتبه یک برای سایت شما نشان دهنده محبوبیت جهانی آن میباشد. و هرچقدر عدد از یک دور شود محبوبیت کاسته میشود.الکسا از سال ۱۹۹۶ وارد دنیای وب شده و در سال ۱۹۹۹ نیز توسط وب سایت آمازون خریداری شد.
الکسا دارای نوار ابزار((toolbar میباشد که میتوان آن را در مروگرهای وب نصب کرد. با نصب این نوار ابزار شما اجازه دسترسی پیدا کردن به تاریخچه مرور وبسایت هایتان را میدهید و با بررسی آنها یک لیست از پر طرفدار ترین سایت ها تهیه میکند.
بسیاری از مردم قدرتمند ترین سیستم رتبه بندی سایت ها را الکسا میدانند. منتقدین این سیستم معتقدند داده ها فقط از مرورگر هایی جمع آوری میشود که نوار ابزار الکسا را نصب کرده و این نوار ابزار بر روی بسیاری از مرورگر ها نصب نیست. البته در سال ۲۰۰۸ الکسا توضیح داد که از داده های دیگر سرویس ها نیز استفاده میکند و فقط به نوار ابزار اتکا نکرده است.

وضعیت فعلی الکسا

بررسی وضعیت فعلی الکسا و رتبه الکسا در سئو السکا همواره در پی هوشمند شدن و بهبود پیدا کردن بوده است. همین امر باعث شده تبلیغ کنندگان دقت بیشتری به رتبه ی سایت ها در الکسا داشته باشند.. الکسا در حال حاضر مجموعه ای از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می باشد که با خرید اشتراک ماهانه ، به آن دسترسی پیدا میکنید.
این سیستم با ارتقاء در زمینه های بررسی سئو سایت ها، آنالیز(آنالیتیکس)، ppc، یافتن کلمات کلیدی و… رشد چشم گیری پیدا کرده و به عقیده برخی ها در حال رقابت با گوگل آنالیتیکس است.

چگونگی محاسبه رتبه الکسا

بر مبنای داده های ترافیکی که از طریق نوار ابزار الکسا و اسکریپت الکسا جمع آوری شده اند، رتبه بندی سایت ها صورت میگیرد. این رتبه بندی هم به صورت جهانی و هم بصورت کشوری قابل بازید است. این رتبه بندی هر روز بروز رسانی میشود و با چند عامل، رتبه بندی ها جابه جا میشوند:

تعداد بازدیکنندگان روزانه سایت

هر چقدر که یک سایتی از تعداد بازدیدکننده بالایی برخوردار باشد نشان از ترافیک بالای سایت دارد و در نتیجه رتبه بهتری خواهد داشت.پس میتوان گفت به نحوی رتبه الکسا در سئو بی تاثیر نیست.

مدت زمان ماندن در سایت یا Time On Site

دلیل دیگر مبنی براینکه رتبه الکسا در سئو تاثیراتی دارد این است که بانس ریت به چه صورت است،معیار زمان از اهمیت خاصی در سیستم الکسا برخوردار است. هر چقدر کاربر زمان بیشتری در سایت شما بماند، رتبه بهتری در الکسا پیدا خواهید کرد. بنابراین یکی از روش‌های بهبود رتبه الکسا استفاده از راهکارهایی است که به وسیله ان بتوان بازدیدکننده را در سایت بیشتر نگه داشت و همچنین مواردی که باعث افزایش نرخ کلیک سایت

بانس ریت سایت یا نرخ پرش از دیگر معیار های حایز اهمیت الکسا به شمار میرود. نرخ پرش درصد کاربرانی که بعد از ورود به یک صفحه از سایت، بدون دیدن سایر صفحات سایت را ترک می‌کنند، میباشد. هرچقدر نرخ پرش در سایت شما کمتر باشد ، کاربران از صفحات دیگری نیز بازدید خواهند کرد که در این صورت می‌تواند روی مدت زمان ماندن کاربران در سایت هم تاثیرگذار باشد. در این صورت باعث بهبود رتبه الکسا سایت خواهد شد.

گاها با بهبود رتبه الکسا میتوان سئو سایت را بهتر کرد

تعداد ساب دامین و ساب فولدر

بخش های مختلف یک سایت در ساب دامین یا ساب فولدر جای میگیرند. هرکدام از آنها با توجه به ترافیکشان برای الکسا مهم هستند. پس نحوه تاثیر رتبه الکسا در سئوی سایت، با بررسی دامنه ها و زیر دامنه ها، رتبه بندی خود را دقیق تر جلوه میدهد.ملاحضه میکنید که امروزه بخش های مختلفی در سایت ها وجود دارد که موضوع آنها نیز متفاوت است تا آن وبسایت بتواند رتبه الکسا را بالا ببرد.

گزارشات روت سرورها

DNS Root Servers یا همان روت سرورها بر اساس ip و DNS سایت ها را مورد بررسی قرار میدهند.در حال حاضر در حدود ۵۰۰ روت سرور در سر تا سر کره زمین وجود دارد که توسط ۱۳ آی‌پی آدرس وظیفه شناسایی و اتصال به سایت‌ها را بر عهده دارند. الکسا با برخی از این روت سرورها طرف قرار داد است و به کمک برخی از آنها سعی می‌کند ترافیکی که این ip ها برای یافتن DNS و در نهایت نمایش یک سایت رد می‌شود را بررسی کند تا سایت‌ها را رتبه بندی کند. طبق این گزارش ها رتبه الکسا در سئو و رتبه بندی موثر است

مزایای رتبه الکسا در سئو

بهبود الکسا تاثیراتی روی سئو قرار میدهد

رنک گوگل همان رنک الکسا است؟

پاسخ این سوال خیر است.بالا بودن رنک سایت در الکسا لزوما به معنای بالا بودن رنک در گوگل نیست. گوگل آمار الکسا را در رتبه بندی هایش ملاک قرار نمیدهد و توجهی به آن ندارد و با استفاده از الگوریتم های خود سایت ها را رتبه بندی میکند.
باید توجه داشت که بالا رفتن هزینه تبلیغ و به واسطه آن بالا رفتن بازدید سایت، دیدگاه مناسبی برای جذب مخاطب و مشتری نیست. ضربه ای که با بالا بردن بیجای مخاطب از طریق پاپ آپ ها یا انتشار محتوای غیر مربوط به سایت شما وارد میشود،هزینه شما را بالا میبرد؛ چرا که با بالا رفتن بازدید شما هاست وسیع تر و البته نیروی برنامه نویس و تولید محتوای بیشترنیاز خواهید داشت که تمام آن ها بار مالی شمارا افزایش داده و شاید از سرعت رشد شما بکاهند.

آیا رتبه الکسا معیار مهمی برای تعیین کیفیت سایت است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت نمیتوان با اکتفا به رنکینگ این شاخص را بررسی کرد که سایت کیفیت خوبی دارد، ولی یکی از عوامل است که نشان از دیده شدن سایت توسط کاربران بوده است.

راه حلی برای بهبود رنک الکسا وجود دارد؟

بهترین گزینه ای که برای بهبود رنکینگ الکسا وجود دارد که در نتیجه منجر به تاثیر رتبه الکسا در سئو می گردد ترافیک ارگانیک است و اینکه بتوانیم با کمک کلمات کلیدی که جستجوی خوبی دارد ( مانیز جایگاه مناسبی در آن کلمه داریم ) مبتوان به بهبود رنکینگ الکسا پرداخت.

در آخر

میتوان به صراحت این را بیان کرد که حتما ترافیک زیاد باعث بهبود رنک الکسا نمیگردد مواردی از قبیل مدت زمانی که توسط کاربران در سایت سپری شده ،همچنین نرخ پرش(bounce rate)، نرخ کلیک(CTR)، میزان کیفیت بازدید کاربران از مناطق مختلف دنیا، سرعت لودینگ سایت ،‌ رابط کاربری مناسب و قوی وبسایت و… در بهتر کردن رتبه الکسا موثر می باشد.

چگونه میتوان به بررسی رتبه الکسا سایت پرداخت ؟ و رنگ الکسا را بهبود داد؟

میتوان گفت کارهایی که برای بهبود سئو انجام میدهیم کمک شایانی به بهبود رنکینگ الکسا میکند.برای ثبت سایت در الکسا میتوانید از این لینک روش بررسی رتبه الکسا بهبود آن و ثبت سایت در الکسا را مطالعه نمایید.

این نوشته تاثیر رتبه الکسا در سئو برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.