خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

تبلیغات ابزاری است که در هر کسب و کاری برای افزایش فروش به کمک ما می‌آید و سئو سایت نیز از این موضوع مستثنی نمی‌باشد. در واقع برای داشتن حضور موفق در دنیای پر رقابت موتورهای جستجو شما احتیاج به ابزارهایی قدرتمند جهت افزایش ورودی به سایت خود خواهید بود. در سال‌های اخیر با رشد آشنایی کسب و کارها با مفهوم سئو و هجوم حداکثری آن‌ها به این روش بازاریابی دیجیتال، رقابت در این حوزه از همیشه تنگاتنگ‌تر شده است و اکثر سایت‌ها جهت قرار گرفتن در رتبه‌های برتر گوگل و سایر موتورهای جستجو، باید هزینه‌هایی مازاد بر پروژه سئو را برای تبلیغات و حضور در این رقابت سخت در نظر بگیرند. در حال حاضر سایت‌هایی هم که بدون اقدام به استفاده از روش‌های تبلیغاتی برای سایت خود در صدر نتایج گوگل قرار دارند، با ترویج استفاده از این ابزارها در میان رقبای خود به زودی از میدان رقابت کنار زده خواهند شد. روش‌های مختلفی برای تبلیغات سایت‌ها وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به استفاده از سرویس گوگل ادز، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات کلیکی و میان برنامه ای، خرید بک لینک و… اشاره کرد. اما در میان این روش‌ها تنها یک روش است که بیشترین تاثیر مستقیم را در سئو و رتبه سایت شما در موتورهای جستجو می‌گذارد و آن هم چیزی نیست جز رپورتاژ آگهی. برای آشنایی بیشتر با تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت این مقاله را دنبال کنید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی چیست؟

مفهوم رپورتاژ هنوز برای بسیاری از صاحبان کسب و کار یک مفهوم نا آشنا می‌باشد. رپورتاژ آگهی در واقع یک مقاله خبری می‌باشد که با هدف تبلیغات، در سایت‌های پر بازدید و معتبر داخلی و خارجی منتشر می‌شود. متن این مقاله باید به گونه‌ای تدوین شود که علاوه بر ارزش علمی و خبری، جذابیت تبلیغاتی هم برای برند شما داشته باشد. زمانی که متن یک رپورتاژ با اصول صحیح رپورتاژنویسی ایجاد شود، علاوه بر کمک به برندینگ و معرفی کسب و کار شما، به سئو خارجی سایت‌تان نیز کمک قابل توجهی می‌کند. در ادامه مقاله به تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو می‌پردازیم.

آیا رپورتاژ آگهی در سئو تاثیر دارد؟

اگر بخواهیم رک و راست به شما بگوییم، اگر قصد سئو کردن سایت خود را داشته باشید هر ماه باید هزینه قابل توجهی را به رپورتاژ آگهی اختصاص بدهید تا بتوانید در رتبه‌های برتر گوگل قرار بگیرید. بدیهی است که هر چه بیشتر در این بخش سرمایه‌گذاری کنید، سایت شما از دوام نتایج و رتبه‌های بهتری برخوردار خواهد شد. برای سئو سایت های بزرگ با کلمات سخت، این اهمیت پررنگ‌تر می‌شود. چرا که این گونه سایت‌ها در موتورهای جستجو رقبایی فعال و حرفه‌ای دارند که به شدت در حال سرمایه‌گذاری روی این بخش هستند.

برای انتشار هر رپورتاژ در سایت‌های مختلف، شما می‌توانید بین یک الی سه لینک داخلی به سایت خودتان در متن آن‌ها قرار دهید که این لینک می‌تواند بر روی انکر تکست‌ های مختلف قرار گرفته و یا به صورت آدرس URL منتشر شود. تاثیر رپورتاژ بر سئو دقیقا اینجا مشخص می‌شود. چرا که با این کار، سایت شما لینک‌هایی با ارزش از یک سایت پر بازدید و معتبر گرفته است و از تاثیر بک لینک در سئو نمی‌توان غافل شد. از آن جایی که معمولا بک لینک‌های گرفته شده از رپورتاژها از نوع follow می‌باشند، می‌توانند تا حد زیادی اعتبار دامنه سایت شما را تحت تاثیر قرار دهند و همچنین بیشتر مورد توجه خزنده‌های گوگل قرار بگیرند.

رپورتاژ آگهی یا خرید بک لینک؟

یک سوال رایجی که در میان صاحبین سایت‌های فعال در حوزه سئو وجود دارد، این است که خرید بک لینک بهتر است یا رپورتاژ آگهی؟ برای پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که رپورتاژ خود نوعی خرید بک لینک به شمار می‌رود؛ چرا که این امر رایگان نیست و سایت‌های مختلف تعرفه‌های مشخصی را برای درج رپورتاژ آگهی در سایت خود در نظر گرفته‌اند و البته این تعرفه‌ها چندان ارزان هم نیستند. از طرف دیگر با توجه به این که نمی‌توان به یک رپورتاژ برای سئو سایت اکتفا کرد و این امر باید به طور مداوم هر چند وقت یک بار جهت تقویت سئو انجام شود، شما باید هزینه قابل توجهی را برای این کار در نظر بگیرید. برای مقایسه دقیق مزایای رپورتاژ آگهی و خرید بک لینک کافی است بدانید که جدیدترین تغییرات هسته الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۱، خرید بک لینک را به عنوان امری اسپمی شناسایی کرده و در مدت کوتاهی سایت شما را جریمه خواهد کرد. در واقع خرید بک لینک به یکی از آیتم‌های اصلی سئو کلاه سیاه تبدیل شده است که می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به روند بهینه‌سازی سایت شما وارد کند. در این خصوص مطالعه مقاله «آیا خرید بک لینک اشتباه است» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در مقابل خرید بک لینک، استفاده از رپورتاژ آگهی می‌تواند منافع زیادی را برای سایت شما به همراه داشته باشد و علاوه بر کمک به فرآیند سئو، می‌توان از آن در جهت برندینگ نیز استفاده کرد. بسیاری از شرکت‌ها از رپورتاژ آگهی بدون لینک سازی استفاده می‌کنند و از آن تنها در جهت معرفی غیر مستقیم برند خود استفاده می‌کنند. اما بهره‌مند شدن از تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت باید حتما اصول و قوانین خاصی را دنبال کنید که در ادامه مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

نکات مهم در رپورتاژ نویسی

نکات مهم در رپورتاژ نویسی

نکات مهم در استفاده از رپورتاژ

بسیاری از صاحبین پروژه‌های جاری سئو این سوال را از ما می‌پرسند که ما فلان قدر هزینه برای رپورتاژهای سایت خود کردیم ولی چرا تاثیری در رتبه‌های سایت ما در گوگل نداشت؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که رپورتاژ نویسی قوانین خاصی دارد که در صورت‌عدم رعایت آن ها، بازدهی مورد انتظار را از هزینه خود نخواهید گرفت. برای این که از بیشترین تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت بهره‌مند شوید، نکات زیر را رعایت کنید:

  • درج رپورتاژ آگهی باید امری مداوم باشد و به یک یا دو رپورتاژ نمی‌توانید اکتفا کنید. این کار را هر چند وقت یک بار انجام دهید؛
  • حتی الامکان سعی کنید از دامنه‌های متنوع برای انتشار رپورتاژ آگهی استفاده کنید و دامنه‌های تکراری را انتخاب نکنید.
  • در انتشار رپورتاژ تهاجمی عمل نکنید و به طور ناگهانی تعداد زیادی رپورتاژ منتشر نکنید. چرا که این موضوع سئو خارجی سایت شما را غیر طبیعی و اسپمی جلوه خواهد داد. سعی کنید در بازه‌های زمانی منظمی از رپورتاژ استفاده کنید. به طور مثال این کار بهتر است ماهی یک بار یا هفته‌ای یک بار (بسته به میزان رقابت در سئو حوزه کسب و کار شما) انجام شود.
  • سایت‌هایی که برای درج رپورتاژ آگهی انتخاب می‌کنید باید دارای دامین آتوریتی بالا، اسپم اسکور کم و رتبه‌ی الکسای خوبی باشد و بهتر است موضوعیتی مرتبط با حوزه کسب و کار شما داشته باشد.
  • انتخاب عنوان رپورتاژ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای این کار حتما از عباراتی که زیاد جستجو می‌شوند استفاده کرده و در جمله‌بندی آن حداکثر جذابیت را به کار بگیرید.
  • درست است که رپورتاژ آگهی یک متن تبلیغاتی می‌باشد. اما برای گرفتن بازدهی بیشتر، بهتر است متن آن حالت خبری یا علمی داشته باشد و به طور خیلی غیر مستقیم و زیر پوستی در آن به معرفی برند و سایت خود بپردازید. اشاره مستقیم به نام برند و یا کسب و کار خودتان در عنوان و متن رپورتاژ، از جذابیت آن برای بازدید کنندگان می‌کاهد. در این خصوص مطالعه مقاله «چگونه یک محتوای موثر برای رپورتاژ آگهی تهیه کنیم» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
  • یک مورد بدیهی جهت افزایش تاثیر رپورتاژ بر سئو این است که تمامی اصول سئو مانند چگالی کلمه کلیدی، استفاده از کلمات کلیدی در هدینگ ها، استفاده از کلمات کلیدی سایت به عنوان انکر تکست لینک‌های داخلی و… را رعایت کنید.
  • در آخر به عنوان یکی از فوت‌های کوزه‌گری در رپورتاژ نویسی این موضوع را به شما یادآور می‌شویم که بهتر است یکی از لینک‌های داخلی رپورتاژ را به آدرس یکی دیگر از رپورتاژهای قبلی خود که مرتبط با موضوع این رپورتاژ باشد، اختصاص دهید.

سوالات متداول درباره تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

۱آیا واقعا رپورتاژ آگهی در سئو سایت تاثیر دارد؟هنوز تغییری در الگوریتم گوگل ایجاد نشده که رپورتاژها را اسپمی شناسایی کند. رپورتاژ آگهی از دو جهت بک لینک و افزایش بازدید سایت شما، به سئو کمک می‌کند. البته به شرطی که در دامنه مناسب و با محتوای صحیح استفاده شود. ۲چه سایت‌هایی برای درج رپورتاژ مناسب هستند؟رپورتاژ باید در سایت‌هایی منتشر شود که اعتبار دامنه بالا، اسپم اسکور پایین، رتبه الکسای خوب و بازدید روزانه بالایی داشته باشند. ۳محتوای رپورتاژ باید چگونه باشد؟محتوای رپورتاژ بهتر است به صورت خبری یا علمی بوده و تبلیغات در آن کاملا غیر مستقیم باشد. در عین حال تمامی اصول سئوی محتوا در آن رعایت شود.

این نوشته تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.