خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / تاثیر شگفت انگیز کامنت در سئو سایت

تاثیر شگفت انگیز کامنت در سئو سایت

– نمیدونم اصلا این کامنت گذاشتن تو سایت یا کامنت هایی که مردم میزارن تو سئو سایتم تاثیر داره یا نه!؟

– میگن تاثیر داره اما چقدر تاثیر داره آخه؟ در حدی هست که بشینم خودم با آی پی های مختلف کامنت برای سایتم بزارم یا نه؟

– کلا خب کامنت داشتن تو سایت خوبه؛ اینکه معلومه اما میخوام بدونم مثلا اگه یک محصول یا مقاله من کلی کامنت بیاد زیرش، ممکنه بخاطر همین موضوع بیاد لینک های اول گوگل؟؟

تاثیر کامنت بر سئو سایت

تاثیر کامنت در سئو سایت

در سری مقالات آموزش سئو سایت این بار قصد داریم به موضوع کامنت گذاری و اهمیت وجود نظرات افزار زیر پست ها و محصولات شما بپردازیم.

کامنت بطور کلی اتفاقی مثبت در فضای سایت می باشد و اگر بخواهیم به دور از بحث های تکنیکال سئو هم به تاثیر گذاری کامنت فکر کنیم، قطعا متوجه خواهیم شد که وقتی افراد تمایل به برقراری ارتباط به یک سایت دارند، یعنی این وبسایت کار خود را درست انجام داده است.

در فضای شبکه های اجتماعی هم که کامنت داشتن به نوعی اعتبار یک صفحه محسوب می شود.

پس موضوع کامنت به به هیچ وجه نمی توان کم ارزش تلقی کرد.

اما در مورد پاسخ به سوالات بالا، پیشنهاد می کنم این قسمت هایی که توضیح میدهیم را به دقت مطالعه کنید تا به یک نتیجه گیری قطعی برسیم و تاثیر شگفت انگیز کامنت در سئو سایت را درک کنیم.

محتوای کامنت ها در سئو سایت شما موثر هستند

موضوع اولی که در تاثیر گذاری کامنت بر سئو مهم است، از دیدگاه محتوا و on page مشخص می شود.

محتوای کامنت های شما را گوگل درک می کند و تصور کنید سایتی را که ۳۰۰ کلمه کامنت در خصوص موضوع محتوای صفحه دریافت کرده است؛ چقدر می تواند تمرکز محتوایی صفحه را روی کلمه کلیدی بیشتر کند.

نکته دیگری که در این اضافه شدن محتوا به صفحه وجود دارد، اضافه شدن های مرحله به مرحله است.

یعنی صفحه شما مدام در حال بروز شدن می باشد و این باعث می شود که گوگل به این صفحه نگاه خوبی داشته باشد.

حال تصور کنید یک مقاله شما ۱۰۰ کامنت واقعی با محتوا های ۱ خطی (میانگین) گرفته باشد و خب طبیعتا شما هم پاسخ گوی کامنت های آن افراد باشید.

این چقدر میتواند قدرت محتوایی صفحه شما را بهبود ببخشد!

شاید دوست داشته باشید!

آموزش تولید محتوای سایت بصورت حرفه ای و کاملا عملی

آموزش تولید محتوای سایت بصورت حرفه ای

کامنت داشتن نشان از داشتن محتوای کاربر محور داخل سایت است!

نکته دیگری که در تاثیر گذاری کامنت بر سئو بسیار مهم است، پیامی است که هر کامنت به گوگل میدهد.

این پیام چیست؟

افراد تمایل به برقراری ارتباط با سایت و محتوای آن دارند.

حال این کامنت چه منفی باشد و چه مثبت!

از سال ۲۰۱۸ به بعد تاثیر گذاری کامنت ها در سئو سایت چند برابر شد زیرا گوگل با بکار گیری الگوریتم های پیچیده ای، توان اعتبار سنجی وب سایت ها از نظر کاربر محور بودن را بدست آورد.

رفتار کاربر در یک سایت و پیام هایی که کاربر به سمت گوگل ارسال می کند، در تعیین رتبه یک سایت بسیار بسیار موثر و مهم شد.

تصور کنید کاربری وارد سایت A می شود و سریعا آن سایت را می بندد؛ سپس سایت B را باز می کند مدت نیم ساعت در آن می ماند.

این رفتار کاربر نشان از کیفیت بالای محتوای سایت B دارد و اگر تا قبل از این موضوع به واسطه بک لینک ها یا هر فاکتور دیگر سئو، سایت A رتبه بالا تر را داشت، زمان آن رسیده که جای خود را به سایت B بدهد.

الگوریتم هوش مصنوعی گوگل به همین موضوعات رفتار کاربر می پردازد و کامنت داشتن سایت ها هم یکی از عوامل مهم برای این الگوریتم است که خب زمانی که کاربری از یک سایت خوشش نمی آید، به احتمال زیاد وقت خود را در آن تلف نمی کند و سریعا از آن خارج می شود.

حال زمانی که همان کاربر مثلا ۱۰ دقیقه در یک صفحه می ماند در انتها هم یک نظر در آن ثبت می کند، یعنی این سایت توانسته با کاربران خود ارتباط ایجاد کند و این یعنی کاربر محور بودن.

صرف داشتن نظرات مثبت هم در این بحث هم آنقدر اهمیت ندارد و همین که یک کاربر را مجاب به کامنت گذاشتن می کنید، کار انجام شده است.

اکثر کاربران سایت های فروشگاهی حتما کامنت های محصول را می خوانند!

موضوع داشتن کامنت در سایت های فروشگاهی بسیار مهم تر می شود.

حتما برای خودتان هم پیش آمده است که وقتی قصد خرید یک محصول را دارید، نگاهی به نظرات مردم هم در این بخش می اندازید.

حتی اگر نظرات آن ها هم برایتان مهم نباشد، مطالعه کامنت ها در این شرایط جالب است و خود من بار ها اتفاق افتاده است که شاید بیش از ۵ دقیقه در قسمت کامنت ها در حال مطالعه نظرات افراد در خصوص یک محصول بوده ام.

برخی سایت های فروشگاه تیم کامنت گذار دارند زیرا فارق از اهمیت کامنت در سئو، برای تبدیل بازدید کننده به مشتری هم می تواند بسیار موثر باشد.

همینطور در سایت های بررسی خودرو یا حتی مقالات آموزشی سئو مواردی است که خودم توجه ویژه ای به کامنت های افراد بخصوص در سایت های خارجی داشته ام.

پس کامنت ها علاوه بر نکات مثبتی که در بخش های قبل اشاره کردیم دارند، می توانند سبب ماندگاری بیشتر کاربر در سایت شما شوند.

حال به سراغ پاسخ به سوالات اول مقاله برویم:

نمیدونم اصلا این کامنت گذاشتن تو سایت یا کامنت هایی که مردم میزارن تو سئو سایتم تاثیر داره یا نه!؟

حتما کامنت های سایت خود را تایید کنید و حتما هم به آن ها پاسخ دهید تا باقی افراد هم تمایل پیدا کنند نظراتشان را در سایت شما ثبت کنند.

این موضوع اگر در تمام نوشته های سایت شما رواج پیدا کند، بعد از چند ماه متوجه تاثیر شگفت انگیز و فوق العاده آن بر سوی سایتتان خواهید شد.

میگن تاثیر داره اما چقدر تاثیر داره آخه؟ در حدی هست که بشینم خودم با آی پی های مختلف کامنت برای سایتم بزارم یا نه؟

خب فکر کنم جواب این سوال تا به حال داده شده باشه.

اما در مورد کامنت گذاشتن خودتون باید بگم کار بسیار خوبیه و بهتره برای هر مطلب اول خودتون با چند تا کامنت راه رو برای افراد دیگه باز کنید.

نکته ای که در این مورد خیلی مهمه کامنت های منفیه.

حتما خودتون کامنت های منفی تولید کنید چون این کامنت ها خیلی تو جواب دادن افراد دیگه رو ترغیب میکنه و کامنت های تعصبی هم روی یک موضوع بسیار خوب کار میکنه.

افرادی هم هستند که اگر دیده باشید میان در کامنت یک روش دیگه رو نقد میکنن و این ها هم میتونن طرفداران روش های دیگه یا محصولات دیگه رو تحرک کنن که وابشون رو بدن.

و این روال باعث میشه سایت شما بطور کلی از نظر کامنت، غنی بشه.

– کلا خب کامنت داشتن تو سایت خوبه؛ اینکه معلومه اما میخوام بدونم مثلا اگه یک محصول یا مقاله من کلی کامنت بیاد زیرش، ممکنه بخاطر همین موضوع بیاد لینک های اول گوگل؟؟

اما در مورد سوال آخر اینکه آیا میتونه کامنت به تنهایی باعث سئو شدن یک سایت بشه!؟ خب حتما میدونید و نیاز به توضیح دادن نداره که سئو با یک فاکتور تنها عمل نمیکنه اما میتونم اینو بگم که اگر محتوا و سایت شما اولیه ها رو داشته باشه و رقابت در حد متوسط باشه، کامنت های زیاد میتونن به تنهایی تا حد خیلی قابل توجهی رتبه سایت شما بالا بیارن.

کامنت ها اگر لینک از سایت خارج نکنن بهتره (لینک های بدرد نخور) و خب کامنت های خیلی خوب بود و … به اندازه کامنت هایی که یک نفر درباره موضوعی اومده و چند خط نظرش رو گفته ارزش نداره قطعا.

نکته آخر:

به عنوان آخرین نکته این موضوع رو هم بهتون بگم که اگر خودتون هیچ کامنتی برای صفحات تولید نکنید، احتمال اینکه کامنت بگیرید خیلی کمتره و این موضوع از نظر روانشناسی هم ثابت شده.

افرادی که به مرحله برند شدن و شناخته شدن رسیدن، جریان متفاوتی با شما دارند و هر کسی تمایل به نظر گذاشتن در سایت های غیر آشنا نداره.

حالا اینکه با چه روش هایی باعث بشید کامنت های بیشتری داخل سایتتون قرار بگیره، به خلاقیمت شما برمی گرده و میتونید تکنیک های خیلی مختلفی رو در این زمینه پیش بگیرید.

نوشته تاثیر شگفت انگیز کامنت در سئو سایت اولین بار در خدمات سئو دات کام. پدیدار شد.

درباره ی Amirkabir

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.