خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

تاثیر نظرات کاربران در سئو سایت

شاید تا به حال بارها برایتان این سوال پیش آمده است که چرا باید به نظرات کاربرانی که وارد سایت شما می شوند و برایتان دیدگاه خود را درباره خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید عنوان میکنند اهمیت دهید و باید به برخی از آن ها پاسخ دهید؟

خب اجازه دهید که ما در این مطلب برایتان عنوان کنیم که چقدر این نظرات کاربران می تواند برای سئو سایت شما تاثیر گذار باشد.

زمانیکه شما اقدام به طراحی سایت خود میگیرید با بررسی کردن وب سایت های رقیب متوجه خواهید شد که چه صفحاتی برای طراحی سایت لازم می باشند و درباره کاربرد هر یک از این صفحات به اختصار اطلاع دارید. مثلا صفحه منو سایت به کاربران شما کمک خواهد کرد تا راحت تر به آنچه که می خواهند دست پیدا کنند، یا صفحه تماس با ما برای این است که کاربران در صورت داشتن سوال یا پرسشی درباره خدمات و محصولاتی که در سایت ارائه داده اید با تلفنی که در سایت خود درج کرده اید تماس بگیرند و با مشاوران شما صحبت کنند تا بتوانند جواب سوال خود را بدست آورند.

کاربران با نوشتن نظرات و پیشنهادات خود در صفحات وب سایت شما باعث می شوند شما بتوانید یک وب سایت جامع و کاربردی را داشته باشید و به شما کمک می کند در راستای ارائه دادن خدمات بهتر و سریع تر به مشتریان خود دائما در حال توسعه دادن و پیشرفت بیزینس آنلاین خود باشید

بزرگترین و اولین هدف گوگل همواره رضایت کاربران است و برای سنجش میزان رضایت از الگوریتم ها و ابزارهایی استفاده می کند

نکته : در تعامل بودن با مشتریان و توجه کردن به نظرات کاربران درسئو وب سایت . چیزی است که همیشه و در همه حال باید از سمت مدیران سایت رعایت بشود زیرا تا کاربری نباشد. رونق پیدا کردن کسب و کارهم وجود ندارد و عملا آب در هاون کوبیدن است.

در نتیجه شما باید تمام راه های ارتباطی مانند قسمت نظرات و پیشنهادات را برای کاربران خود در سایت طراحی کنید و پاسخگو باشید تا به کمک این کامنت ها بتوانید سئوسایت را به شکل کاملا مناسب اجرا کنید و ازرتبه برتری که در گوگل به دلیل جلب رضایت کاربران به دست آورده اید خرسند باشید.

ثبت کامنت در سایت

تمام وب سایت ها در هر زمینه ای که فعالیت دارند بخشی را در سایت خود راه اندازه کرده اند به نام دیدگاه ها یا همان نظرات. در این بخش کاربران به راحتی می توانند انتقادات و پیشنهادات خود را با شما درباره ساییتان در میان بگذارند و یا به جای تماس تلفنی در این بخش سوال خود را از شما بپرسند.

حال از شما سوالی دارم و آن هم این است که به نظر شما داشتن صفحه دیدگاه ها یا نظرات برای وب سایت ها لازم می باشد؟ یا اینکه بود و نبود این صفحه در سایت چندان فرقی ندارد؟

باید به شما دوستان و همراهان سئو ایران بگوییم که داشتن صقحه نطرات و دیدگاه ها می تواند به طور مستقیم و یا غیر مستقیم روی سئو سایت شما تاثیر گذار باشد زیرا که نظرات کاربرانی که وارد سایت شما می شوند از موارد بسیار مهمی است که می تواند در خدمات سئو تاثیر بسیار بگذارد. در ادامه بیشتر درباره تاثیر نظرات کاربران در سئو صحبت خواهیم کرد.

تاثیر نظرات کاربران در سئو

شاید ندانید که تاثیر نظرات کاربران در سئو از جمله مواردی است که نه تنها باعث افزایش فروش محصولات و خدمات سایت شما می شود بلکه باعث خواهد شد که شما به کلمات کلیدی جدید در سایت خود دست پیدا کنید که این موضوع خود می تواند به سئو سایت حرفه ای شما کمک زیادی کند.

البته این را هم خاطر نشان کنیم که ثبت دیدگاه و نظرات از جانب کاربران نیاز به یک تکمیل کننده دارد تا تاثیر گذاری بیشتری را در سایت خود شاهد باشید آن هم این است که به دیدگاه های آن ها پاسخ داده شود. قطعا می دانید که گوگل توسط الگوریتم رنک بین خود این موضوع را به کرات اعلام کرده است که میزان رضایتی که کاربران از محتواهای سایت شما دارند از مهم ترین قاکتورهای موفقیت سئو می باشد، این الگوریتم با هوش مصنوعی که دارد مدام در پی این مسئله است که به موتورهای جستجو کمک کند تا نتایج جستجو را با توجه به رفتار کاربران بهینه سازی کند.

بنابراین اگر می خواهید که سایت شما هم در نتایج موتورهای جستجو بالاترین رتبه و جایگاه را کسب نماید باید این امکان را برای کاربران خود فراهم آورید تا نظرات خود را عنوان کنند چرا که این کار یک روش عالی برای افزایش تعامل و ارتباط با مخاطبان و جلب اعتماد می باشد.

زمانی که شما یک محتوا غنی و جامع را در صفحات خود انتشار می دهید و در پایان از بازدید کنندگان درخواست می کنید که نظرات و حتی انتقادات خود را با گذاشتن کامنت بیان کنند.باعث ماندگاری بیشتر آن ها در صفحه می شوید.و حتی این اقدام می تواند باعث شود کاربران جدید که به سایت وارد شده اند با خواندن کامنت های مثبت سایر بازدیدکنندگان به شما اعتماد کنند و آن ها نیز برای شما و کاربران دیگر کامنت می گذارند وتقریبا فضایی برای مذاکره افراد با یکدیگر به وجود می آید و نرخ ماندگاری و بازدید از وب سایت، که یکی از اهداف اولیه شما است افزایش پیدا می کند.

همچنین نوشتن نظرات به طولانی شدن محتوای شما کمک می کند و در نتیجه گذاشتن هر کامنت در صفحه باعث به روز رسانی مجدد می شود.گوگل با درک کردن این حجم از رضایت کاربران و افزایش نرخ بازدید سایت، شما را در رتبه یک نتایج جستجو قرار می دهد

تاثیر نظرات کاربران در سئو

جلب اعتماد کاربران از طریق کامنت گذاری

نکات مهم در میزان اثر گذاری نظر کاربران بر سئو سایت

از میزان اهمیت و تاثیری که نظرات کاربران می تواند روی سئو سایت شما بگذارد صحبت کردیم اما در این زمینه باید چند نکته بسیار مهم را هم به خاطر داشته باشید که در اثر گذاری بیشتر نظرات کاربران نقش مهمی دارند.

درخواست نظر دهی از کاربران در پست ها

چرا همیشه منتظر هستید که کاربران نظراتشان را با شما در میان بگذارند؟ تا به حال شده خودتان پیش قدم شوید و از کاربران درخواست کنید که نظرات خود را درباره مطالب شما عنوان کنند؟

اولین کاری که باید انجام بدهید که کاربران را به سمت خود بکشید این است که در زمان تولید محتوا تلاش کنید محتوای شما جدید باشد و حاوی مطالبی باشد که دقیقا مورد نیاز کاربران است که کاربران با خواندن آن نیازها خود را رفع کند و حتی آن را با دیگران به اشتراک بگذارد

دومین کاری که باید انجام بدهید این است که در پایان محتوای خود حتما از کاربران بخواهید که دیدگاه های خود را کامنت کنند. ازانها بپرسید که نظر و پیشنهاد شما در باره محتوا چیست، آیا باشما موافق یا مخالف هستند، چالش ایجاد کنید و آن ها را وادار به بحث کنید. از آن ها بخواهید سوالات خود را بپرسند و خود نیز پاسخگوی آن ها باشید تا اطمینان آن ها را جلب کنید و از آن ها به خاطر اینکه در نظر سنجی شرکت کرده اند تشکر کنید.

ممکن است مخاطب با خواندن محتوای شما جواب سوالات خود را کامل پیدا نکرده باشد و این مساله را از طریق کامنت به شما بگوید در این حال کاری که شما می توانید انجام بدهید این است که در جواب کامنت کاربر، لینک صفحات دیگر سایت که می تواند اطلاعات کامل تری را دراختیار کاربر بگذارد قراربدهید.و کاربران را به آن صفحه هدایت کنید.

این مسئله اصلا وجه کاری شما را خراب نمی کند بلکه به کاربر این اطمینان را می دهید که نظراتشان برای شما چقدر اهمیت دارد. وقتی شما از کاربران بخواهید که نظراتشان را با شما در میان بگذارند توانسته اید اعتماد آن ها را جلب کرده و رضایت آن را ها نیز افزایش دهید.

دیدگاه هایی که کاربران در سایت شما می گذارند از دو جهت دارای اهمیت است. اول اینکه ثبت این دیدگاه ها می تواند به صورت بالقوه روی مشتری های اینترنتی شما تاثیر بگذارد و آن ها را نیز ترغیب کند که بیشتر در سایت شما بمانند و با خدمات و محصولات شما بیشتر آشنا شوند.

دوم اینکه داشتن تعداد زیادی کامنت و نظر در سایت هایی مانند فیسبوک(در گذشته گوگل پلاس) می تواند روی سئو سایت شما تاثیر زیادی بگذارد. بنابراین پیشنهاد تیم سئو ایران به شما دوستان این است که از مخاطبین و کاربران خود بخواهید که نظارتشان را با شما به اشتراک بگذارند.

یک راه دیگر این است که محتوای خود را همراه با تصویر، صدا یا ویدئو تولید کنید. و در نوشتن مقاله ها و محتوای بعدی حتما باید از ایده های کاربران که پیشنهاد داده بودند استفاده کنید تا حس دوستی و تعامل را بین خود با کاربران حفظ کنید

مثال برای درک بهتر این موضوع این است، فرض کنید شما از فروشگاهی مانند دیجی کالا قصد خرید گوشی تلفن همراه دارید و در مقایسه ورژن هوآوی Y9 prime و هوآوی Y9 pro هستید و قصد انتخاب بین یکی از این دو را دارید، در این صورت میتوانید با مراجعه به بخش نظرات و بررسی مزایا و معایب از نظر کاربران تشخیص میدهید که کدام یک مناسب تر برای شما میباشد، مثلا Y9 prime ظرفیت داخلی کمتری دارد و مناسب شما که معمولا فضای نیاز دارید نیست یا اینکه دوربین از نظر شما فاکتور مهمی است ولی Y9prime دوربین ضعیف تری دارد.

نطرات کاربران در سایت نه تنها به سئو کمک میکند بلکه باعث افزایش فروش نیز می شود

نتیجه نظرات کاربران بر سئو سایت

پاسخ به نظرات کاربران

اینکه کاربر نظرش را در سایت ثبت کند ولی از جانب شما پاسخی دریافت نکند چندان صورت خوشی ندارد و این یک نوع بی احترامی به کاربران می باشد.

شما می توانید از انتقاداتی و پیشنهاداتی که کاربران به شما کرده اند برای بهبود کسب وکار خود استفاده کنید. پس این دیدگاه را نادیده نگیرید و برای اعتماد سازی بیشتر پاسخ سوالات و نظرات آن را نیز بدهید. برای پاسخ دادن به دیدگاه و نظرات کاربران موارد زیر را فراموش نکنید.

  • در زمان پاسخ دادن به نظرات کاربران از آن ها به خاطر ثبت دیدگاهشان تشکر کنید
  • رعایت ادب را فراموش نکنید زیرا که بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد
  • پاسخ کاربران را مختصر اما مفید دهید
  • با کاربران خود دوست باشید و پاسخ آن ها را در قالب دوست دهید نه یک فروشنده.

نظر سنجی از دوستان و آشنایان در مورد پست ثبت شده

اگر در ابتدای راه هستید و هنوز نمی دانید که چطور باید با کاربرانی که برایتان نظرات خود را عنوان کرده اند برخورد داشته باشید و نمی دانید چطور باید پاسخ آن ها را دهید، کاری که می توانید انجام دهید این است که در ابتدای امر از دوستان و آشنایان خود بخواهید که نظرات خود را درباره پست منتشر شده در سایت برایتان ثبت کنند.

همیشه برداشتن اولین قدم در هر زمینه ای کمی ترس دارد. اما بعد از گذراندن اولین مانع دیگر هیچ چیز نمی تواند جلودار شما باشد. برای ثبت و پاسخ اولین دیدگاه در سایت هم به همین شکل است.

توصیه میکنیم که خیلی این مسئله را برای خود سخت نکنید. تصور کنید که با دوستان خود درباره موضوعی در حال مشورت کردن هستید. کاربرانی که وارد سایت شما می شوند از دنیا و سیاره دیگری نیامده اند.

شما می توانید بعد از انتشار مطالب خود، خودتان چالش ایجاد کنید به چه صورت؟ مثلا تصور کنید شما یک فروشگاه لوازم خانگی دارید می توانید مطلبی را در باره یخچال بنویسد در پایان مطلب، خودتان برای خودتان دو تا کامنت کاملا نقیض و متضاد در ارتباط با اطلاعات در باره یخچال بنویسید اولیت کامنت: من این یخچال را خریدم و اصلا راضی نیستم. مواد غذایی داخل آن خیلی دیر خنک می شود.یخ ساز آن مشکل دارد

دومین کامنت: ولی من هم دقیقا همین مارک یخچال را تهیه کرده ام و بسیار راضی هستم و تمام مواد غذایی و میوه ها را خیلی سریع خنک می کند من از خرید خود راضی هستم. شما با نوشتن همین دو کامنت ضدو نقیض می توانید نظرات را جلب کنید و بحث را بندازید و کاری کنید که دیگر کاربران نیز شروع به نظر دهی کنند.

آیا همیشه نظرات کاربران تاثیر مثبت می گذارد؟

خیر، گاهی کاربران می توانند با نوشتن نظرات و دیدگاه های نامفهوم و بی رتبط خود در باره کسب و کارشما باعث افت تاثیر محتوای انتشار داده شده شما بشوند یا اینکه لینک های اسپم شده برای شما کامنت می گذارند که تاثیر منفی به روی سئو می گذارد.

ارسال ایمیل : زمانی که مشتری از سایت شما محصول خود را خریداری کرد و آن را تحویل گرفت می توانید برای مشتری ایمیل بفرستید و از او بخواهید که نظر خود را از خریدی که کرده است برایتان بنویسد. زیرا نظرات کاربر می تواند به شدت بر روی فروش محصولات شما تاثیر بگذارد، مشتریان دیگر وقتی میزان رضایت آن ها را از محصولات شما می خوانند ترغیب می شوند که از شما خرید کنند.

و می توانید وقتی محصول تازه ایی برای شما آمد از طریق ایمیل به مشتری خود اطلاع بدهید. زمانی که کاربران متوجه می شوند که چقدر نظرات آن ها برای شما اهمیت دارد بسیار خوش حال می شوند و انگیزه ایی برای خرید کردن مجدد از شما در آن ها به وجود می آید.

سوالات مهم کامنت گذاری

۱ آیا واقعا کامت روی سئو تاثیر دارد ؟ بله برای کمک به رتبه بندی گوگل تاثیر میگذارد و یک سیگنال مستحکم برای موتور جستجو است و به سایت اعتبار میبخشد. ۲ مهمترین عوامل تاثیر گذار روی سئو چیست؟
در مجموع ۲۱۰ فاکتور و عامل تاثیر گذار وحود دارد مهمترین فاکتورهای گوگل در ایندکس کردن شامل : URL ها، لینک های ورودی، متاتگ، متا دیسکریپشن، سرعت لود سایت، محتوا و مشخصات فنی سئو و… میباشد.وقتی سایتی این موارد را دارد ولی جایگاه مناسبی ندارد کامنت واقعی مشتریان میتواند کمک کند به زنده بودن سایت در نتیجه جایگاه بهتر ۳ چرا کامنت ها اهمیت دارند؟ دیدگاه کاربران برای بهتر دیده شدن شما مهم است، کسانی که در حال جستجو هستند دیگاه کاربران را مطالعه میکنند تا از محصول مطمئن شوند و همچنین این کامنت ها باعث میشود بازدید بیشتری برای سایتتان به وجود بیاید چون سایت در فعالیت است، کاربران نیز اعتماد بیشتری دارند. ۴ آیا کامنت ها واقعی است؟ ساختگی نیست؟ میتوانیم به نظرات کاربران سایت اعتماد کنیم؟اینکه همیشه حقیقت باشد یا نه ثابت نیست، ولی طبق تجربیات و تحقیقات مشاهده شده که برخی کامنت های مثبت صرفا جهت تبلیغات است و برخی کامنت های منفی (بسیار کم پیش می آید) از سمت رقیبان است.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در مطالب بالا به آن ها اشاره کردیم امیدواریم که متوجه میزان اهمیت دیدگاهها و تاثیر نظرات کاربران در سئو شده باشید و از اعمال این بخش در سایت خود چشم پوشی نکنید.با ثبت دیدگاه ها در سایت خود نه تنها میزان اعتماد کاربران به سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد بلکه تاثیرات مثبت دیگری را هم به همراه دارد.

برای داشتن یک وب سایت بهینه شده و کارآمد، همیشه نیازمند به بر قراری و ایجاد تعامل با مشتریان هستیم یعنی از ابتدای شروع پروژه تا پایان آن، باید در کنار مشتریان باشیم و سعی و تلاش خود را برای ارائه دادن محصولات بهتر، و اطلاعات مفیدتر به آن ها همیشه به کار ببریم، یکی از راه های برقراری ارتباط با کاربران این است که در صفحات خود از آن ها بخواهیم که نظرات و ایده های خود را در باره محصولات و محتوای ما برایمان بنویسند زیرا این چنین است که ما می توانیم با تکیه کردن بر مشتریان بهتر قدم برداریم و هدف گذاری کنیم

نظرات آن ها باعث جذب کاربران دیگر به سایت ما می شود و میزان اعتماد و اطمینان را برای ما افزایش می دهد، نتیجه تمام این اقدامات این است که بر سئوی وب سایت تاثیر مثبت می گذارد و هم چنین در نتایج موتورهای جستجو گوگل نیز رتبه بالایی را به دست می آورید.

باز هم متذکر می شویم اگر سئو وب ساییتان برایتان دارای اهمیت است و می خواهید جایگاه مناسبی را کسب کنید این بخش را نادیده نگیرید. ما هم در سئو ایران منتظر نطرات شما دوستان هستیم.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

تاثیر دیدگاه بر سئو سایت

تاثیر تجربه کاربری در سئو

این نوشته تاثیر نظرات کاربران در سئو سایت برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.