خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / تفاوت بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا

تفاوت بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا و بازاریابی سئو چیست؟

به طور مختصر میتوانیم بگوییم،منظور ما از سئو درواقع یک روند رو به بالا و افزایشی است که کیفیت سایت، ترافیک سایت، بازدیدکنندگان سایت را افزایش می دهد، اما بازاریابی محتوا برا ارش مطالب ارائه شده و مرتبط با موضوع سایت است که برای هدایت کاربران به سمت سایت و در نهایت سود آوری است.

محتوای سئو چیست؟

محتوای سئو شده چیست؟ درواقع یک محتوای online است و کاربردی که دارد جایگاه سایت در موتورهای جستجو (مانند موتور جستجوی گوگل و یاهو و بینگ و…) ارتقا میدهد،به بیان ساده تر میتوان گفت که سایت بدون محتوا اعتبار زیادی ندارد و محتوا به سایت اعتبار میبخشد، علاوه بر این محتوای seo عموما به این صورت است که ما یک یا چند کلمه کلیدی خاص را انتخاب کرده ایم و برای آن کلمات سایت بهینه سازی شده است.

مزایای بازاریابی محتوا برای بازاریابی سئو چگونه است؟آیا محتوا برای سئو مهم است؟

یکی از مزایای محتوا برای سئو این است که اگر محتوا کیفیت بالایی داشته باشد میتواند CTR بالایی به وجود بیاورد، و گوگل این را بعنوان عامل مهم در رتبه بندی در نظر میگیرد و جایگاه سایت بهبود میابد،کاربران هرچقدر بیشتر کلیک کنند روی لینک شما، شانستان برای کسب رتبه ۱ گوگل بیشتر است.

چرا باید به بازاریابی محتوا و بازاریابی سئو اهمیت بدهیم؟

بازاریابی محتوایی چیست؟ محتوای بهینه سازی شده اصلی ترین مورد برای سئوی سایت است، با این تفاسیر نقش بازاریابی محتوا در کمک به مشاغل و بهینه سازی موتور جستجو کاملا مشخص است،به عبارتی بازاریابی محتوا به بهبود سئو و سئو نیز به بهبود سایت و کسب و کارمان کمک میکند.

مثال و نمونه ای از بازاریابی محتوا

منظور ما از محتوا تبلیغات نیست، ما قصد نداریم تبلیغات را بخوانیم و منتشر کنیم یک نمونه خوب از بازاریابی در محتوا میتوان به cmo.adobe.com اشاره کرد.

سئو و بازاریابی محتوا جدا نیستند

نحوه تاثیر بازاریابی محتوا و سئو

چگونه SEO در بازاریابی استفاده می شود؟چند گام مهم برای کمک به بازاریابی سئو

 • تحقیق کلمه کلیدی
 • درک درستی از رقبا داشته باشد
 • درک گوگل آنالیتیک و استفاده از آن
 • برنامه ریزی برای سایت و بهبود سئو
 • فعالیت در شبکه اجتماعی (کار روی هشتگ ها و تلاش برای جذاب شدن مطالب شما برای کاربران و سپس منتشر کردن)
 • بهینه سازی سایت
 • تولید محتوای منظم
 • روابط عمومی بالا

نحوه ایجاد محتوا برای سئو

مراحل ایجاد محتوا برای بازاریابی سئو

 • یافتن و تحقیق کلمه کلیدی
 • لیستی از کلمات و عبارات مهم بسازید
 • انتخاب بهترین کلمات کلیدی (بر اساس تجزیه تحلیل رقبا)
 • استراتژی جستجو را مشخص کنید در صورت نیاز استراتژی قبلی خود را تغییر دهید.
 • استراتژی تولید محتوا را مشخص کنید
 • به تهیه محتوا بپردازید
 • محتوای خود را برای بازاریابی سئو بهینه کنید

دلیل اهمیت سئو (۲۰۲۰)

دلیل اهمیت سئو قطعا قدرت سئو در کسب ترافیک ارگانیک است و هرکسی که نخواهد از قافله عقب بماند باید از اصول سئو کمک بگیرد.رشد سئو و جستجوی ارگانیک بیشتر از دیگر کانال ها است،در سال ۲۰۱۹ ترافیک وب در اختیار ترافیک ارگانیک بود.بنابر این در سال ۲۰۲۰ باید اهمیت بیشتری به بهود سئو و بهینه سازی صفحات بپردازید.

بازاریابی محتوا و سئو؟

آیا بازاریابی محتوا و سئو جدا هستند؟بازاریابی محتوا و بازاریابی سئو یکپارچه نیستند؟ما گمان میکنیم بازاریابی محتوا و بازاریابی سئو متفاوت از همدیگر اند در صورتی که این دو به هم متصل اند و همپوشانی زیادی دارند و در نهایت میتوان گفت این دو به هم پیوند میخورند.

بازاریابی محتوا ما را نسبت به بازاریابی سئو بی نیاز نمیکند، بازاریابان تخصصی در سطح جهان خاطرنشان شده اند که این دو در هم تنیده اند.

این اشتباه است که بازاریابی محتوا و بازاریابی سئو از هم متمایز اند، گاردین در مقاله ای نوشت ، به نظر میرسد گوگل از دوست قدیمی خود (SEO) خسته شده و کودک نوپایی به نام بازاریابی محتوا را انتخاب کرده است، این جمله اشتباه است ولی میتوان به گونه ای دیگر این جمله را بیان کرد که تصحیح گردد، این مقایسه گاردین را اصلاح کنیم در چه این مقایسه به زیبایی بیان شده ولی دقیق نیست، میتوانیم بگوییم که بازاریابی محتوا و بازاریابی سئو یک روح هستند در دو جسم. و ما نباید زنجیره ارتباطی این دو جسم را قطع کنیم و باید تلاش کنیم این دو جسم به هم نزدیک تر شوند، و این تلاش برای ملحق شدن این دو باعث میشود که ما هم از نظر سئو و هم از نظر تولید محتوا پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

اشتراک بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا چیست؟

سئو و بازاریابی محتوا مکمل هم

مهمترین تفاوت بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا

آیا بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا متفاوت اند؟ پاسخ به این سوال بله است،زیرا در چند زمینه متمایز هستند و نمیتوان این دو را جدا از هم دانست

دیگر تفاوت بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا درواقع این است که سئو به لینک نیازدارد، اما محتوا لینک های مرتبط را معرفی میکند.

موتور جستجوها به مسائلی مانند DA و… اهمیت میدهد، کمک به این مورد فقط از طریق محتوا میتواند عملی شود به این صورت که شما بجای خریداری لینک ها (که از نظر گوگل بی ارزش است) محتوای قوی بنویسید و لینک دریافت کنید.

سئو در واقع نیازمند بهینه سازی فنی سایت است ولی بازاریابی محتوا نیازمند یک UX بسیار قوی است.

اختلاف اساسی بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا چیست؟

سئو ریز تر و فنی تر است.

بازاریابی محتوا گسترده تر و جامع تر است.

نقطه مشترک بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا چیست؟

روش استفاده و بکارگرفتن سئو به صورت گسترده در واقع منتقل کردن نکات فنی به بازاریابی محتوا میباشد

و در مقابل ، یک راه برای موفقیت در بازاریابی محتوا وجود دارد و آن استفاده از تکنیک های بروز سئو در تولید محتوا است.

نحوه ادغام بازاریابی محتوا و سئو

چگونه بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا با هم جمع میشوند؟میتوان گفت که در واقع سئو تقاضا میکند و بازاریابی محتوا برآورده میکند

این نوشته تفاوت بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.