خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا سهم اطلاعات برای هر رسانه و به ویژه رسانه های دیجیتال برای کاربرنهایی، مخاطب در متن های خاص است محتوا چیزی است که باید از طریق بعضی از رسانه ها بیان شود، به عنوان گفتار، نوشتن یا هر یک از هنرهای مختلف، برای بیان خود، توزیع، بازاریابی و یا انتشار

اشکال معمول تولید محتوا شامل حفظ و به روزرسانی وب سایت ها، وبلاگ نویسی، مقاله نویسی، عکاسی، ویدئوگرافی، اظهار نظر آنلاین، نگهداری از حساب های رسانه های اجتماعی و ویرایش و توزیع رسانه های دیجیتال است یک نظرسنجی جامع، تولید محتوا را به عنوان( تولید مطالبی که افراد به وسیله آن به دنیای آنلاین کمک می کنند) توصیف می کند.

هنگامی که شما یک صفحه وب، روزنامه یا مجله را باز می کنید، از محتوای غنی متناسب با سلیقه های خاص خود به عنوان یک مصرف کننده استقبال می کنید.

مدیران تولید محتوا بر همه جنبه های تولید محتوا نظارت دارند، از مرحله اولیه طوفان مغزی گرفته تا زمان انتشار آن.

مدیران تولید محتوا تقریباً شبیه ویراستاران همراه با مجموعه متنوعی از مهارت ها هستند. مدیران تولید محتوا باید نه تنها نحوه نوشتن و ویرایش کلمه نوشتاری را درک کنند بلکه درک درستی از ایجاد فیلم و ویرایش صوتی نیز داشته باشند. مدیران تولید محتوا، چندین سال تجربه به عنوان سازندگان تولید محتوا،قبل از اینکه به سمت تولید و ویرایش بروند.

مدیران تولید محتوا به طور معمول با اعضای تیم متنوعی کار می کنند. از جمله:

 • مدیران برند
 • مدیران استراتژی دیجیتال
 • مدیران رسانه دیجیتال

تولید محتوا چیست؟

۱ تولید محتوا در سئو سایت چه نقشی دارد؟ مسلما یکی از اولیت های اول گوگل محتوای تولید شده با کیفیت است و به بهینه سازی ها نمره میدهد، با کمک تکنیک های تولید محتوا، و رعایت سئو محتوا میتوان سایت را ارتقاد داد و در بین یکی از اولین ها در نتایج گوگل قرار گرفت. ۲آیا برای اینکه بتوانیم محتوا تولید کنیم، باید در دوره های تولید محتوا شرکت کنیم؟بدون شرکت در کلاس نمیتوان تولید محتوا را فرا گرفت؟مسلما بدون حضور فیزیکی در دوره میتوان به یادگیری تولید محتوا پرداخت، مقالات آموزش تولید محتوا و آموزش سئو ما را دنبال کنید، تا جدید ترین و کامل ترین مسائل و نکات حال حاضر را مشاهده کنید،برای ویژگی های محتوای خوب مطالبی با عنوان تکنیک های تولید محتوا درج کرده ایم که ریزترین نکات رابررسی و بیان کرده ایم. ۲تولید محتوا چیست ؟آیا تولید محتوا فقط متن طولانی است؟خیر محتوا شامل مواردی چون عکس، ویدیو، رسانه های دیگر از قبیل شبه کدها و… مهمترین بخش را میتوان گفت تولید محتوای متنی است ولی به تنهایی کافی نیست جتما باید از تصاویر یا ویدیو استفاده کنیم تا متن در لیست نتایج جستجوهای گوگل قرار بگیرد ۴آیا تولید محتوا با سئو مرتبط است؟میتوان گفت محتوا ستون اصلی سئو است و اگر در محتوا ضعف دارید به دنبال جایگاه نباشید.

نقش تولید محتوا در سئو

سازندگان تولید محتوا

یک تولید محتوای خوب باید توسط افراد درجه یک آن حوزه تدوین یا تایید شود،سازندگان تولید محتوا شامل :

 • سازمان های خبری

سازمان های خبری، به ویژه بزرگترین و بین المللی ترین، مانند نیویورک تایمز، NPR، و CNN و دیگران، به طور مداوم بعضی از مطالب مشترک را در وب ایجاد می کنند.

ظهور رسانه های دیجیتال رسانه های خبری سنتی را مختل کرده است، اما بیشتر آنها خودرا باشرایط جدید وفق داده اند و شروع به تولید محتویاتی می کنندکه برای عملکرد در وب طراحی شده و توسط کاربران رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

محتوای تولید شده توسط کاربر، وبلاگ نویسی در رسانه های اجتماعی و روزنامه نگاری شهروندی ماهیت محتوای اخبار را در سالهای اخیر تغییر داده است.

 • دولت

از طریق دیجیتالی شدن، قوانین سوابق باز، جمع آوری داده ها، دولت ها ممکن است کل کلاس های اطلاعات آماری، قانونی یا نظارتی را در اینترنت در دسترس قرار دهند.کتابخانه های ملی و آرشیو های دولتی، اسناد تاریخی، سوابق عمومی و آثار با ارزش را به محتوا، داده ها و نمایشگاه های آنلاین تبدیل می کنند.

هنگام تولید محتوا دولت ها همچنین می توانند از محتویات باز مانند سوابق عمومی و داده های باز در خدمت اهداف بهداشت عمومی، اهداف آموزشی و علمی مانند راه حل ها |،برای مشکلات پیچیده سیاست یا پردازش داده های علمی استفاده کنند.

 • هنرمندان و نویسندگان

آثار فرهنگی، مانند موسیقی، فیلم، ادبیات و هنر، اشکال )تولید محتوا (هستند. کتاب های الکترونیکی که به طور سنتی منتشر می شوند، یک نوع تولید محتوای فرهنگی هستند، اما موارد دیگری مانند کتابهای خود چاپ شده، هنر دیجیتالی، فنون خیالی و فنون هنری وجود دارد هنرمندان مستقل، از جمله نویسندگان و نوازندگان، با تولید محتوا در زمینه کاری خود در اینترنت به موفقیت تجاری دست پیدا کرده اند این تغییرات صنعت نشر و موسیقی را متحول کرده است.

 • کاربران تولید محتوا

با پیدایش و گسترش رسانه های دیجیتال و سهولت دسترسی به آن ها، )میزان محتوای تولید شده توسط کاربر ( وبه اشتراک گذاری این محتوا افزایش یافته است. ده درصد از کاربران اینترنت در تولید محتوا و مصرف آن بسیار فعال هستند.

کاربران در بازار های نوظهور، جهان را به سمت تعامل هدایت می کنند همچنین تحقیقات نشان داده است که کاربران جوان با سابقه اقتصادی،اجتماعی بالاتر، علاقه بیشتری برای خلق تولید محتوا دارند. انگیزه های تولید محتوای جدید ممکن است، تمایل به کسب دانش جدید و امکان تبلیغات باشد.

 • شرکتها در تولید محتوا

تولید محتوای شرکت ها شامل تبلیغات، محتوای مربوط به روابط عمومی و محتوای تولید شده برای سود،است. تبلیغات می تواند شامل محتوای تولید شده خودکار، محتوای تولید شده توسط برنامه ها یا ربات ها برای بهینه سازی موتور جستجو باشد.

سه نوع تولید محتوا

 • محتوایی که سعی در پوشش یک موضوع واحد به صورت قطعی دارد. هدف از تولید این محتوا برقراری اقتدار با مخطبان خود است
 • محتوایی که می تواند برای مبادله کردن چیزی تولید شود: مانند اطلاعات تماس. شما برای برقراری ارتباط با مخاطب، این محتوا را تولید میکند.
 • تولید محتوای تکاملی: جریانی از محتوای تولید شده به طور منظم است این ممکن است به صورت یک سری پست های وبلاگ، یا گزارش های منظم خبری یا قسمت های منظم یک برنامه باشد. شما برای ایجاد اطلاعات از خود در بین مخاطبان مورد هدف خویش .میتوانید تولید محتوای تکاملی را به کار بگیرید.

اهداف تولید محتوا

بررسی اهداف تولید محتوا

اهداف تولید محتوا

 • اطلاعات : در تولید محتوا شما باید به طور کامل خود را به کاربران معرفی کنید

به درستی تولید محتوا کنید و درباره برند و کسب و کار خویش توضیح بدهید، برای کاربران و بازدیدکنندگان که با تخصص و حرفه شما سرو کار دارند محتوا تولید کنید،محتوایی که در راستای برطرف کردن نیازهای اولیه مخاطبان باشد وبه آنها در رسیدن به اهدافشان کمک کند. برای اینکه کاربران شمارا به راحتی پیدا کنند می توانید از هشتک گذاری در شبکه های اجتماعی استفاده کنید

 • نرخ ترافیک وب سایت خود را بالا ببرید

محتوایی را تولید کنید که بتواند از راه های مختلف کاربران را به سمت سایت شما هدایت کند.باید برای کسب و کار و برند خود وب سایت طراحی کنید توجه داشته باشید محتوایی که در وب سایت خود تولید می کنید باید با محتوایی که در شبکه های اجتماعی خلق می کنید متفاوت باشد

 • مشتریان جدید را با خلق تولید محتوای با کیفیت پیدا کرده و به سایت خود جذب کنید

اگر کسب و کار خود را به تازگی را اندازی کرده اید به منطور صرفه جویی در هزینه ها، به جای اینکه برای پیدا کردن مخاطب از تبلیغات سنتی استفاده کنید بهتر است با تولید محتوای هدفمند برای یک جامعه هدف در وب سایت خود مشتری را جذب کنید

 • برای افزایش فروش خود محتوا هدفمند خلق کنید

برای اینکه مخاطبان شما برای تهیه محصولات خود به سراغ رقیبان شما نروند. باید نیازهای اولیه مخاطب خود را شناسایی کرده و اولویت بندی کنید و براساس نیازهای کاربران محصولات و خدمات خودتان تولید محتوا کنید

 • هدف از تولید محتوا موثر باید مدیریت کردن مشتریان باشد

باید محتوایی که تولید می کنیم به گونه ایی باشد که مشتری رابه سمت خرید دوباره هدایت کند می تواند پیشنهاد خرید باشد یا تخفیفاتی باشد که ارائه داده ایم باید مشتری را بعد از خرید راضی نگه داریم.

تکنیکهایی که برای محتوا وجوددارد

تکنیک و انواع تولید محتوا

راهبرد محتوا چیست ؟

بدون راهبرد یا ( استراژی ) ما نمی توانیم مشخص کنیم آیا کارهایی که انجام می دهیم در راستای هدفمان است یا خیر؟

هدف از نوشتن استراتژی محتوا مشخص کردن مواردی است که به ما کمک میکند چه کاری را و چگونه انجام بدهیم

 • مشخص کردن هدف‌گذاری کوتاه مدت، میان‌مدت و بلند مدت
 • معرفی کردن کسب و کار و برند (هویت برند، ارزش‌ها، ماموریت، چشم‌انداز)
 • معرفی کردن محصولات و خدمات
 • شناخت تمامی ذینغعان،کاربران، مشتریان و رقیبان
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • راه ها و کانال های ارائه دادن محتوای تولید شده
 • شاخص‌های عملکرد

مزیت های تولید محتوا

 1. محبوبیت کسب و کار با تولید محتوا
 2. اعتماد سازی
 3. بازاریابی موثرتر با تولید محتوا
 4. تولید محتوابرای کمک به رتبه در گوگل (سئو )
 5. تبدیل محتوا به دیگر فرمت ها

معایب تولید محتوا

کیفیت

ظهور محتوای ناشناس و ایجاد شده توسط کاربر، فرصت ها و چالش هایی را برای کاربران وب ایجاد می کند. وبلاگ نویسی خود نشر و سایر اشکال تولید محتوا، دسترسی بیشتر افراد را به مخاطبان بزرگتر امکان پذیر می کند اما همچنین می تواند شایعات را دائم کرده و اطلاعاتی را منتشر کند که قابل اثبات نباشد. این می تواند پیدا کردن محتوای با کیفیت که برای پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی کاربران را دشوار کند.

ابرداده

محتوای دیجیتال سازماندهی و طبقه بندی دشوار است. وب سایت ها، انجمن ها و ناشران همه دارای معیارهای متفاوتی برای ابرداده یا اطلاعات مربوط به مطالب مانند نویسنده و تاریخ ایجاد آن هستند. تداوم استانداردهای مختلف ابرداده می تواند مشکلات دسترسی و کشف را ایجاد کند

مالکیت معنوی

مالکیت، مبدأ و حق اشتراک مطالب دیجیتالی می تواند دشوار باشد. از یک طرف، )محتوای تولید شده توسط کاربر( با توجه به گسترش کارهای مشتق مجاز و غیر مجاز و سرقت ادبی، چالش هایی را برای سازندگان تولید محتوای سنتی به وجود می آورد. از طرف دیگر، اجرای قوانین حق چاپ، مانند قانون کپی رایت باعث می شود که کمتر آثار در حوزه عمومی قرار بگیرد.

مزیت های تولید محتوا

مزیت های تولید محتوا

محتوای تولید شده می توانید از نرم افزار مدیریت پروژه استفاده کنید

نرم افزار مدیریت پروژه و تقویم های محتوا به شما کمک می کنند تا همه چیز را ترازبندی کنید، و به شما امکان می دهد وضعیت هر پروژه را در هر زمان ردیابی کنید این نرم افزارها عبارتند از :

 • جدول هوایی
 • BaseCamp
 • CoSchedule

این نوشته تولید محتوا چیست؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.