خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / تکنیک های تخصصی سئو

تکنیک های تخصصی سئو

سئو چیست؟

سئو یعنی بهینه سازی موتور جستجو یا Search Engine Optimization

زمانیکه صحبت از سئو می شود برخی از افراد فکر می کنند که با دستکاری کردن وب سایت خود و با فریب کاری می توانند کاری کنند که موتورهای جستجو فریب آن ها را خورده و بالاترین رتبه را برای وب سایت آن ها در نتایج موتورهای جستجو در نظر بگیرید. در حقیقت برعکس باید بگوییم که سئو از یک سری تکنیک ها و روش های خاصی تشکیل شده است که به شما کمک خواهند کرد که با پیاده سازی و اجرای درست آن ها بر روی سایت خود بتوانید ترافیک وب سایت خود را افزایش داده و کاری کنید تا بتوانید بالاترین رتبه را از موتورهای جستجو بدست آورید. در ادامه با این موارد تخصصی آشنا میشوید.

چند تکنیک تخصصی سئو:

 • پادکست تولید کنید
 • هر هفته حداقل یک ویدئو مرتبط و سئو شده منتشر کنید
 • حتما داخل محتوای سایت پرسش و پاسخ داشته باشید
 • هر چند وقت یک بار ۲ تا از محصولات و یا خدمات خود را با تصاویر زیاد مقایسه کنید
 • حتما مطالب سایت خود را در فضای مجازی و سوشال (مثل اینستاگرام) منتشر کنید

همانطور که می دانید سئو کردن سایت کار چندان آسانی نمی باشد و نیاز به تکنیک های تخصصی سئو دارد که به کمک آن ها بتوانید این سختی را آسان کنید. البته نباید فراموش کنید که در کنار این تکنیک ها مهارت و دانش کافی در زمینه سئو نیز حرف اول را می زند.

Search Engine Optimization

هدف ار سئو کردن سایت

همانطور که می دانید برای هر کاری نیاز به هدفی است که برای رسیدن به آن همه تلاش خود را باید انجام دهید تا به نتیجه مطلوبی که می خواهید دست پیدا کنید. درباره سئو هم این موضوع صدق می کند و باید بدانید که برای چه هدف ای می خواهید سایت خود را سئو کنید.

در واقع هدف از سئو کردن سایت این است که:

 • سئو در بازدید وب سایت تاثیر گذار است
 • می تواند برای سایت ایجاد برند کند
 • ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهد
 • به شما کمک خواهد کرد تا رتبه بهتری در صفحه نتایج موتورهای جستجو کسب کنید
 • میزان فروش محصولات و ارائه خدمات وب سایت شما را افزایش می دهد
 • یکی از بهترین ابزارها برای تبلیغات شما می باشد

سئوالات مربوط به تکنیک های تخصصی سئو

۱استفاده از تکنیک های تخصصی سئو چقدر روی رتبه سایت تاثیر دارد؟باید بگوییم که مهمترین مسئله ای که باید در زمان آموزش سئو فرا بگیرید زمان استفاده از تکنیک ها می باشد تا تاثیر گذاری بهتری داشته باشند. اگر بدانید که از تکنیک های سئو کجا و چگونه استفاده کنید بدون شک به تاثیر گذاری آن ها نیز پی خواهید برد. ۲بروزرسانی پست های قدیمی هم می تواند جزء تکنیک های تخصصی سئو باشد؟بله در صورتیکه لیست محتوای قدیمی خود را آماده کرده و اطلاعات تمام آن ها را بروزرسانی کنید ۳استفاده از UX و UI به یک اندازه می تواند بر سئو تاثیر گذار باشد؟به صورت مستقیم خیر اما به این دلیل که کاربران تجربه ی خوبی از سایت شما بدست خواهند آورد و به سایت شما بازمی گردند در نتیجه به صورت غیر مستقیم بله

تکنیک های تخصصی سئو

شاید بشه گفت که یکی از بهترین و سریع ترین راه هایی که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید جایگاه مناسبی را از موتورهای جستجو کسب کنید تکنیک های تخصصی سئو باشد. بنابراین اگر می خواهید که در نتایج موتورهای جستجو در بالاترین رتبه وب سایت شما برای کاربران نمایش داده شود پیشنهاد می کنیم که از این تکنیک ها به درستی در سایت خود استفاده کنید. در ادامه به مهم ترین تکنیک های تخصصی سئو اشاره مختصری کرده ایم.

تکنیک های تخصصی سئو

هدف سئو سایت

UX یا تجربه کاربری

یکی از مهم ترین تکنیک های تخصصی سئو که می خواهیم بار دیگر در این مقاله به آن اشاره ای داشته باشیم تجربه کاربری یا همان عبارت UX چیست ؟ می باشد.

این تکنیک سئو نشان دهنده میزان رضایتی است که کاربران از وب سایت شما دارند. منظور از تجربه کاربری همان انتقال حس خوب و بدی است که شما به واسطه وب سایت خود می توانید به کاربرانی که وارد وب سایت شما شده اند انتقال دهید.

پس اگر شما در وب سایت خود از نوشته ها، تصاویر و خدماتی استفاده کنید که هم بتواند نیاز کاربرانتان را برطرف نماید و هم حس خوبی را به آن ها انتقال دهد باید بگوییم که یک قدم از رقبای خود جلوتر هستید و می توانید امیدوار باشید که موتورهای جستجو هم این حس خوب را از وب سایت شما دریافت کنند و بالاترین رتبه را برای وب سایت شما در نتایج جستجو در نظر بگیرند.

آنالیز وب سایت

شاید با خودتان بگویید که چگونه می توانید آنالیز وب سایت را خودتان انجام دهید و اصلا از کجا باید متوجه اشکالات و مشکلاتی که آنالیز وب سایت برای شما نمایش می دهد شوید و برای رفع آن ها اقدام کنید. خوب اول از همه باید بدانید که آنالیز و تجزیه و تحلیل وب سایت کاری است زمان بر و شما برای این کار می توانید از ابزارهای رایگانی که در جهت آنالیز وب سایت در اختیار مدیران وب سایت ها قرار داده می شود استفاده کنید و به نقاط قوت و ضعف وب سایت خود به کمک این ابزارها به درستی پی برده و در جهت رفع آن ها اقدام کنید.

استفاده از لینک ها وبک لینک های با کیفیت

بدون شک از تاثیری که لینک های با کیفیت می توانند بر سئو سایت شما داشته باشند بی اطلاع نیستید و می دانید که دریافت لینک های با کیفیت و ساخت لینک با کیفیت در وب سایت شما چه تاثیری می تواند در رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو داشته باشد.

بنابراین باید این موضوع را هم به خوبی بدانید زمانیکه بتوانید از سایت های شناخته شده و معتبر برای وب سایت خود بک لینک دریافت کنید ناخواسته کاری کرده اید که اعتبار وب سایت شما افزایش پیدا کند و جایگاه مناسبی را در نتایج جستجو بدست آورید.

پس دریافت و ساخت لینک ها و بک لینک های با کیفیت به شما کمک خواهد کرد تا ارزش بیشتری را در بازار رقابت کسب و کارهای اینترنتی برای خود به وجود آورید.

تکنیک های سئو

تکنیک های تخصصی سئو

تولید محتوای

از دیگر تکنیک های تخصصی سئو بعد از تجربه کاربری، آنالیز وب سایت و استفاده از لینک و بک لینک های با کیفیت تولید یک محتوای یونیک و طولانی می باشد. حتما با خودتان می گویید که تولید محتوا کار چندان سختی نیست و هرکس از عهده این کار بر می آید. شاید حق با شما باشد و تولید محتوا کار چندان سختی نباشد اما برای اینکه به کمک تولید محتوا بتوانید وب سایت خود را در نتایج نخست گوگل برای کاربران نمایش دهید باید اصولی عمل کنید.

ما به شما می گوییم که اصولی عمل کردن برای تولید محتوا یعنی چه. اول از همه برای تولید محتوا باید خودتان را جای کاربران گذاشته و سعی کنید از لحنی برای نوشتن استفاده کنید که کاربران به راحتی بتوانند نوشته شما را درک کنند نه اینکه در همان ابتدای محتوا خسته شوند و دیگر نخواهند آن را تا انتها دنبال کنند.

محتوایی که می نویسید طولانی باشد. منظ.ور از طولانی بودن محتوا این نیست که یک متن ۱۰ هزار کلمه ای در سایت خود منتشر کنید. تعداد کلمات مناسب برای یک محتوای مخاطب پسند حداکثر ۳۰۰۰ کلمه می باشد. البته ناگفته نماند که محتوای زیادی هستند که تعداد کلمات استفاده شده در آن ها کمتر از۳۰۰۰ کلمه بوده است ولی مخاطبین بسیاری را جذب کرده است. پس فراموش نکنید که محتوای شما باید طوری باشد که برای مخاطب جذابیت داشته باشد. محتواهای طولانی که شما برای وب سایت خود تولید می کنید می تواند به کسب رتبه وب سایت شما کمک کند پس سعی کنید محتواهایی که تولید می کنید بیش از ۱۵۰۰ کلمه داشته باشد.

حرف آخر

در این مقاله به تاثیرگذار ترین تکنیک های تخصصی سئو اشاره داشته ایم. امیدواریم که با استفاده از این تکنیک ها بتوانید سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که بتوانید رتبه و جایگاه مناسبی را در صفحات نخست گوگل بدست آورید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

۶ تکنیک ساده برای افزایش ورودی گوگل

تکنیک های افزایش بازدید گوگل به صورت رایگان

این نوشته تکنیک های تخصصی سئو برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.