خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

تگ کنونیکال چیست؟

تگ کنونیکال چیست؟

امروز در مقاله آموزشی خود قصد داریم تگ کنونیکال را برایتان شرح بدهیم زیرا جز معیارهای مهم و کاربردی برای سئو سایت می باشد. کنونیکال از تگ های html است که باید در قسمت head قرار بگیرد، و به کد Rel=Canonical معروف است.

زمانی که شما تصمیم می گیرید در وب سایت خود محتوای تکراری، را همراه با url های متفاوت منتشر کنید و برای اینکه حالت تکراری بودن محتوا را از بین ببرید باید از تگ کنونیکال استفاده کنید، زیرا به کمک آن می توانید به گوگل اعلام کنید که کدام نسخه از این محتوا، نسخه اصلی است.

اگر بخواهیم ساده تر برای شما بگویئم به این شکل است که، مثلا تصور کنید، چندین صفحه سایتتان دارای محتوای صددرصد مشابه ویکسان است ولی هر کدام یک url متفاوت دارد در این حالت شما باید از تگ کنونیکال برای هر کدام از این صفحات شبیه به هم استفاده کنید.تا موتورهای جستجو بتوانند به راحتی نسخه اصلی محتوای شما را از نسخه تکراری آن تشخیص بدهند.

تاثیر تگ Canonical برسئو سایت

آیا برای سئو خوب است یا بد ؟ برای سئو بسیار موثر است

زمانی که از تگ کنونیکال برای اون دسته از لینک هایی که کاملا شبیه به یکدیگر هستند استفاده می کنید تاثیر مثبت بر روی سئو می گذارد و می توانید سایت بهینه شده ایی را ارائه بدهید

با مثال زیر برای شما به خوبی توضیح می دهیم

زمانی که برای یک صفحه سایت آدرس های متعددی را ایجاد می کنید در این حالت شما خودتان به خوبی می دانید که تمام این آدرس ها یکسان هستند

ولی باید بدانید که برای موتورهای گوگل این گونه نیست نمی تواند یکسان بودن آن ها را تشخیص بدهد

تصور کنید برای یک صفحه این آدرس ها را ایجاد کرده اید

http://www.sasa.com

https://www. Sasa. Com

http:// sasa.com

http:// sasa.com/index.php

http:// sasa.com/index.php ?refer=instagram

از نظر موتورهای جستجو این آدرس ها مجزا و متفاوت از یکدیگر هستند اما شما می دانید که همه این آدرس ها شما را به یک صفحه خاص هدایت می کند. پس به خوبی از تاثیر تگ کنونیکال بر روی سئو سایت آگاه شدید

محتوا کپی بدون استفاده از کنونیکال

موارد استفاده از تگ کنونیکال

  • رفع ایراد وجود یک محتوا با چند url با تگ کنونیکال
  • آیا تگ کنونیکال همان ریدایرکت ۳۰۱ است ؟ خیر

تگ کنونیکال در بیشتر مواقع مانند ریدایرکت ۳۰۱ اعتبار صفحه را منتقل می کند فرض کنید شما صفحه یک را به کمک تگ کنونیکال به صفحه دوم انتقال می دهید موتور جستجو می فهمد که صفحه دوم شما به عنوان صفحه اصلی می باشد اما مخاطبان شما هم صفحه اول وهم صفحه دوم شما را مشاهده می کنند ولی اگر شما تصمیم بگیرید که از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید مخاطبان به صورت کاملا خودکار به صفحه دوم منتقل می شوند و دیگر هرگز نمی توانند صفحه اول شما را مشاهده کنند.

  • استفاده از تگ

    کنونیکال در وردپرس

برای استفاده کردن از این تگ باید در سیستم مدیریت محتوا ابتدا افزونه yoas را نصب کنید و به زبانه advanced بروید و در بخش canonical url یک آدرس جدید را به جز url صفحه مد نظر خود وارد کنید. پس باید در هر صورت از این تگ استفاده کنید زیرا موتورهای جستجو در طول زمان محتوای شمارا کپی شده می دانند و بر روی سئو شما تاثیر منفی می گذارد.

  • تگ کنونیکال یک self-referential است

تصور کنید که آدرس های صفحه اول و دوم و سوم شما دارای محتوای تکراری است در این بین باید یکی را به عنوان آدرس صفحه اصلی در نظر گرفت مثلا آدرس صفحه سوم، به عنوان محتوای اصلی معرفی شود پس شما باید در همین صفحه از تگ کنونیکال برای ارجاع به همان صفحه استفاده کنید. این اتفاق از نظر کاربران و شما کاملا مشخص است و می دانید که تمام این آدرس ها به یک صفحه خاص ختم می شود ولی برای گوگل این چنین نیست آدرس ها را مجزا از هم می داند و همین باعث تاثیر در نتیجه رتبه بندی می شود.

  • از تگ کنونیکال حتما در صفحات اصلی سایت استفاده کنید

ممکن است که در صفحه اصلی وب سایت محتوای تکراری منتشر شده باشد و مخاطبان با آدرس های متفاوت وارد صفحه اصلی سایت شما بشوند و محتوای تکراری را مشاهده کنند، این اتفاق ها می تواند به شدت بر روی رنکینگ سایتتان تاثیر منفی بگذارد پس یادتان باشد که در صفحه اصلی سایت خود حتما تگ کنونیکال را استفاده کنید.

  • عدم استفاده از تگ کنونیکال به شیوه ترکیبی

به این نکته توجه کنید، زمانی که از تگ کنونیکال برای هدایت کردن صفحه اول به صفحه دوم استفاده می کنید نباید هرگز از این تگ برای ارجاع صفحه دوم به صفحه اول استفاده کنید زیرا این کار به هیچ عنوان جز استانداردهای گوگل نمی باشد شما هرگز نباید تگ کونیکال را به شکل ایجاد وابستگی به کار ببرید مثلا: (ارجاع صفحه اول به دوم، صفحه دوم به سوم و صفحه سوم به چهارم ) این کار به شدت باعث منحرف شدن و سردرگمی ربات های جستجو می شود.و همچنین می تواند بر سئو تاثیر منفی بگذارد.

  • برای دامنه های مختلف از سایت تکنونیکال استفاده کنید

اگر شما قصد دارید که محتوای صفحات خود را در سایت های دیگر به اشتراک بگذارید اولین کاری که باید انجام بدهید این است که در قسمت کدهای HTML مربوط به آن ها از تگ کنونیکال استفاده کنید و آن را به محتوای اصلی در صفحات خود انتقال بدهید در نتیجه با این کار شما موفق شده اید که ترافیک را به سمت سایت خود منتقل کنید و یک تاثیر بسیار مثبت هم درسئو سایتتان دارد و هم اینکه گوگل رتبه بندی شما را ارتقا خواهد داد.

تاثیر تگ Canonical برسئو سایت

تاثیر تگ Canonical برسئو سایت

  • استفاده از تگ کنونیکال برای نسخه موبایل

تمام وب سایت هایی که به صورت کاربردی و حرفه ایی فعالیت می کنند در سایت خود، صفحاتی را به شکل کاملا منحصر برای نسخه های موبایل ایجاد می کنند. باید دقت کنید اگر محتوای صفحه اختصاصی موبایل با محتوای صفحات اصلی نسخه دسکتاب مشابه باشد باید حتما از تگ کنونیکال بهره ببرید

ورژن موبایل و دسکتاپ اگر متفاوت باشد

برای موبایل : Mobail-Soeiran.com

برای دسکتاپ: Soeira.com

این دو در واقع یک محتوا با دو url هستند که تگ کنونیکال از تکراری بودن محتواها جلو گیری می کند و در این حالت بر سئو تاثیر موثر خواهد داشت و یک سایت بهینه شده را برای ارائه خدمات به کاربران را دارید.

به کار بردن تگ کنونیکال برای سایت های چند زبانه

زمانی که سایت شما به گونه ایی است که چندین زبان را پشتیبانی می کند به کمک این تگ می توانید نسخه های متفاوت محتوا را به زبان های مختلف دنیا را، به محتوای منبع در زبان اصلی منتقل کنید. در نتیجه شما با این کار موفق می شوید که یک تاثیر و بهینه سازی درست را برای سئو سایت ایجاد کنید.

چگونگی استفاده از تگ کنونیکال

چگونگی استفاده از تگ کنونیکال

چگونگی استفاده از تگ کنونیکال

به عنوان یک نکته کاملا کلیدی باید به شما بگوئیم که حتما باید تگ کنونیکال را در head بنویسید علت این کار این است که خیلی از وب سایت ها قابلیت ویرایش کردن کدها را در بدنه وب سایت در اختیار کاربران گذاشته اند و همین امر مشکلات امنیتی را به وجو می آورد به این معنا که اگر شما تگ کنونیکال را در بدنه سایت بنویسید کاربران به راحتی می توانند به هر قصد و نیتی آن را دستکاری کنند

اول باید برای استفاده از تگ کنونیکال لینک صفحه را وارد کنید

Link rel= canonical

Href= http:// seoiran.com

نتیجه گیری

همراهان همیشگی سایت ما، شما با خواندن مقاله ما یاد گرفتید که برای جلوگیری از مشکل انتشار محتوای تکراری می توانید از تگ کنونیکال استفاده کنید این تگ به شما کمک می کند برای صفحاتی که دارای محتوای صد درصد مشابه هستند url های متفاوت و مجزا تعریف کنید تا گوگل از این طریق متوجه بشود که محتوای اصلی شما کدام است پس نتیجه می گیریم که تگ کنونیکال هم بر سئو تاثیر مثبت می گذارد و هم سایت را برای موتورهای جستجو گوگل بهینه می کند.

این نوشته تگ کنونیکال چیست؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.