خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

خدمات سئو چیست؟

با معنا و مفهوم سئو بیشتر مدیران وب سایت ها آشنایی دارند و نیاز به این مسئله را برای وب سایت خود تا حدودی لازم و ضروری میدانند. اما چیزی که هنوز اغلب مدیران وب سایت ها درباره سئونمی دانند ان است که خدمات سئو چیست؟ و اینکه سئو چه امکانات و خدماتی را به آنها میدهد؟

در این مطلب ما می خواهیم بسیار کاربردی، به بررسی این موضوع بپردازیم که خدمات سئو در یک پروژه، شامل چه بخش هایی میشود. وقتی که شما تصمیم به سرمایه گذاری می کنید باید تمام جوانب آن را در نظر داشته باشید.

هدف از سزمایه گذاری روی سئو سایت هم بدون شک دلیلش کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل، افزایش بازدید سایت و… می باشد که برای مدیران وب سایت ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

برای اینکه بتوانید به نتیجه دلخواهی که می خواهید دست پیدا کنید باید مسیر انتخابی دقیق و مشخصی را طی کنید.

توصیه ای که می توانیم به شما بکنیم این است که اگر یک متخصص سئو هستید باید تخمین درستی از خدمات سئو داشته باشید در غیر این صورت مجبور خواهید شد برای موفق شدن پروژه ای که در دست دارید هزینه ای بیشتر از آنچه که برآورد کرده بودید را بپردازید که این کار باعث کاهش حاشیه سود شما خواهد شد.

خدمات سئو چیست

خدمات سئو چیست؟

تمام فعالیت هایی که به شما در بهبود جایگاه سایتتان در نتایج موتورهای جستجو کمک کند را خدمات سئو می گویند که به طور کلی به چند دسته زیر تقسیم بندی شده اند.

 • سئو تکنیکال
 • بازاریابی محتوا
 • لینک سازی
 • لوکال سئو
 • آنالیز و مشاوره

برای اینکه بیشتر با خدمات سئو آشنا شوید تا انتها با ما همراه باشید.

یک پروژه معمولا با ساختار کدنویسی و رعایت استانداردهای مربوط به سئو آغاز می شود و بعد از آن استراتژی مربوط به محتوا و تولید محتوای ارزشمند در سایت کاری است که باید انجام دهید و با بررسی کردن ایندکس شدن یا نشدن مطالب سایت بتوانید در نتایج موتورهای جستجو کسب جایگاه کنید.

بعد از گذشت چند ماه می توانید به تکنیک هایی همچون لینک سازی برای بهبود جایگاه سایت خود اقدام کنید. خب کار شما همین جا به اتمام نرسیده است بلکه باید بگوییم تازه اول راه هستید و برای اینکه جایگاه بدست آمده در نتایج گوگل را برای سایت خود حفظ کنید باید به دنبال اقداماتی جهت بهبود آن باشید اینجاست که وارد مرحله آنالیز کردن کلمات کلیدی و شناسایی فرصت های جدید خواهید شد تا محتواهای خود را متناسب با آنچه که کاربران در مرورگرهای مختلف جستجو می کنند بهینه سازی کنید.

سئو تکنیکال

اولین بحث درباره خدمات سئو، سئو تکنیکال می باشد که خدماتی را به مشتریان ارائه می دهد که مربوط به سرویس هایی است که باید از لحاظ فنی در سایت شما رعایت شوند. خدماتی که سئو تکنیکال در زمینه خدمات سئو سایت ارائه می دهد عباتند از:

 • بهینه سازی سرعت سایت
 • بهینه سازی کدها و تگ های html
 • سلامت کلی سایت( مدیریت Robots، Sitemaps و Redirects و …)
 • پیاده سازی نشانه گذاری استاندارد
 • طراحی و کدنویسی نسخه AMP
 • بهینه سازی یا پیاده سازی نسخه موبایل سایت

سئو تکنیکال یکی از خدمات سئو سایت

سئو تکنیکال بخشی از خدمات سئو سایت

بازاریابی محتوا

پر اهمیت ترین بخش برای بهینه سازی سایت مسئله بازاریابی محتوا است. این بخش از خدمات سئو گسترده بوده اما مهم ترین کارهایی که باید آن صورت گیرید به شرح زیر است:

 • شناسایی و آنالیز کلمات کلیدی ارزشمند
 • تدوین ساختار محتوایی سایت و صفحات هدف
 • برنامه زمانی و استانداردهای تهیه محتوا
 • تهیه محتوای مستمر متناسب با استانداردهای سئو
 • مدیریت عنوان و توضیحات مناسب برای سئو
 • تدوین استراتژی لینک سازی داخلی سایت

این مسئله را هرگز فراموش نکنید که هر کدام از این خدمات بخش مجزایی را در پروپوزال شما برعهده دارند و باید هزینه و زمان آن ها به صورت جداگانه مورد محاسبه قرار گیرند.

لینک سازی

قدم سوم در خدمات سئو ساخت لینک می باشد که این بخش نیز از مهم ترین بخش هایی است که در پروژه های سئو باید به آن پرداخته شود. خدماتی که در بخش لینک سازی برای سئو انجام یم شود در تقسیم بندی زیر آمده است.

 • بررسی وضعیت فعلی سایت و آنالیز رقبا
 • تدوین برنامه و استراتژی لینک سازی دستی و فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • تدوین برنامه خرید رپورتاژ آگهی براساس بودجه و نیاز
 • تدوین برنامه خرید بک لینک براساس بودجه و نیاز
 • حذف لینک های مخرب و رهایی از جریمه گوگل

تولید محتوا از خدمات سئو

تولید محتوا از موارد مهم خدمات سئو

لوکال سئو

لوکال سئو در واقع همان سئو محلی است که برای بهینه سازی سایت به مشتری ارائه داده می شود. این بخش از خدمات سئو ساده ترین بخش است که نتیجه آن زودتر از سایر بخشها برای مشتری قابل دیدن می باشد.

از خدمات سئو مربوط به لوکال سئو موارد زیر می باشند.

 • ثبت موقعیت در نقشه گوگل
 • مدیریت نظرات، امتیازات و پرسش های کاربران
 • هدف گذاری عبارات محلی در صفحات سایت

آنالیز و مشاوره

خب تا به اینجا درباره آن دسته از خدمات سئو با شما صحبت کردیم که برای کسب رتبه و جایگاه در نتایج موتورهای جستجو می توانند کمک بسیاری به شما بکنند اما یک نکته بسیار مهم در تکمیل تمام این خدمات مربوط به سئو وجود دارد که باید بگوییم اگر آنرا به درستی انجام ندهید متاسفانه آنچه به دنبالش هستید را به سختی بدست خواهید آورد.

این مرحله که مهم ترین بخش از خدمات سئو است به این صورت است که شما به طور مستقیم فعالیتی را روی سایت انجام نمی دهید اما در تدوین استراتژی، زمان بندی و نحوه اجرا شدن خدمات سئو آموزش های اولیه را ارائه می دهید.

در این بخش نه برای مشتری تولید محتوا می کنید نه رپورتاژ آگهی میروید در حقیقت شما تنها به مشکلاتی که در سایت وجود دارد اشاره کرده و راه حل های مناسبی را برای آن پیدا میکنید و از مشتری خود میخواهید با توجه به چک لیستی که شما در اختیار آن ها قرار می دهید کارهای لازم را روی سایت خود انجام دهد

این بخش از خدمات سئو معمولا برای شرکت های بزرگ که دارای تیم اجرایی قوی میباشند مناسب است. خیلی از شرکت ها و سازمان های معتبر و شناخته شده قدیمی هستند که خود دارای تیم تخصصی در زمینه برنامه نویسی، سئو و تولید محتوا می باشند. این شرکت ها می توانند با کمک گرفتن از متخصصین سئو و با دانش و نیرویی که خود در اختیار دارند زمان کمتری را برای سئو سایت خود صرف کرده و نتیجه بهتری را بدست آورند.

در پروژه های این چنینی متخصص سئو نقش مشاور را داشته و فعالیت هایی که باید برای بهبود وضعیت سئو سایت انجام شود را به صورت کاربردی و عملی برای تیم های مرتبط در هر بخش ارسال میکند.

حرف آخر

دراین مقاله از سری مقالات سئو ایران سعی کردیم آنچه که لازم بود درباره خدمات سئو بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

در ابتدا گفتیم که اصلا خدمات سئو چیست؟ و ارائه آن به کارفرما را برای شما در بخش های سئو تکنیکال، بازاریابی محتوا، لینک سازی، لوکال سئو، آنالیز و مشاوره دسته بندی کردیم. سپس عنوان کردیم که هریک از این بخش ها خودچه خدماتی را ارائه می دهند و تا حدودی به بررسی هریک از آن ها پرداختیم.

خوشحال میشویم اگر شما هم درباره خدمات سئو اطلاعاتی در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید و نظرات خود را در این باره برای ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

خدمات سئو سایت چیست؟

آژانس سئو چیست؟

این نوشته خدمات سئو چیست؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.