خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / راهنمای سئو موبایل چیست ؟

راهنمای سئو موبایل چیست ؟

به بهینه سازی موتور جستجو در وب سایت های همراه و ارائه بی عیب و نقص در دستگاه های تلفن همراه ، نظیر تلفن های هوشمند و تبلت ها سئو موبایل می گویند. باتوجه به رشد روز افزون دستگاه های قابل حمل ، مدیران سایت ها باید بیشتر از هر مساله ایی توجه خود را به سمت SEO موبایل خود معطوف نمایند.
درحال حاضر بیش از ۶۰٪ از کاربران اینترنت، روزانه از طریق دستگاه های تلفن همراه خود در حال گشت و گذار در وب سایت برای رفع نیازها و خواسته های خود هستند.
اما بسیاری از وب سایت ها هنوز برای طراحی اندازه های مختلف صفحه بارگذاری نشده اند. برای بهینه سازی موبایل باید طراحی سایت ، ساختار سایت ، سرعت صفحه و موارد دیگر را در نظر گرفت زیرا این موارد در سئو موبایل از دور شدن بازدید کنندگان موبایل جلو گیری می کند.

راهنمای سئو موبایل برای تبدیل شدن به یک سایت عالی

سایتهای مناسب برای نمایش موبایل برای سرمایه گذاری بسیار ارزشمند هستند.چگونه باید به این هدف خود برسیم؟
شما باید تغییراتی را برای ظاهر موبایل سایتتان داشته باشید،یک سری نکات در زمینه سئو موبایل وجود دارد،این نکات را به عنوان راهنمای سئو موبایل در نظر بگیرید:
• ذینفعان اصلی را متقاعد کنید که تغییر مهم است
• در مورد مشکلات سایت و راه حل های موجود برای توصیه بهترین استراتژی در سئو کردن موبایل به اندازه کافی آگاهی داشته باشید.
• مطمئن باشید که راه حل به درستی اجرا شده است و این تغییر باعث ایجاد مشکلات جدید SEO موبایل و یا دکستاپ نمی شود.

با استفاده از این چارچوب ، برای ایجاد یک سایت و بهبود سئو موبایل آن سایت، باید ضرورت ایجاد یک سایت موثر و باکیفیت در جهت بهینه سازی برای موبایل را توضیح دهید پس هدف از راهنمای سئو موبایل در نظر گرفتن این نکات است.

اولین و مهم ترین نکات در راهنمای سئو موبایل
• طراحی سایت responsive کمک به seo موبایل
• خدمت پویا برای بهبود سئو موبایل
• URL های جداگانه متناسب با seo موبایل
توجه: بسیار مهم است که Google بتواند درک کند برای راه اندازی تلفن همراه وب سایت خود ازکدام تنطیمات استفاده کرده اید.

طراحی سایت ریسپانسیو برای بهبود سئو موبایل

نکات طراحی سایت responsive در راهنمای سئو موبایل

هنگامی که از طراحی سایت responsiveاستفاده می کنید استفاده می کنید، سایت موبایل شما بدون توجه به دستگاه انتخاب شده کاربر ، همان کد HTML و محتوا را برای همان URL در اختیار شما قرار می دهد.
شما به سادگی می توانید از برچسب meta name = “viewport” در سایت خود استفاده کنید تا به مرورگر اینترنت کمک کند تا نحوه تنظیم محتوای آنها را تشخیص دهد. سپس ، تنظیمات صفحه نمایش متناسب با اندازه منحصر به فرد صفحه نمایش هر بازدید کننده تغییر می کند

مزایای طراحی سایت responsive در سئو موبایل

طراحی سایت responsive در راهنمای سئو موبایل بین متخصصان سئو بسیار پرطرفدار است و حتی توسط خود گوگل نیز توصیه می شود. شما قطعاً باید طراحی سایت responsive را در نظر بگیرید زیرا:

 • به اشتراک گذاری محتوا از یک آدرس اینترنتی ساده آسان است.
  Google به راحتی می تواند نشانی اینترنتی شما را برای رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر فهرست کند.
 • حفظ صفحات چندگانه برای همان محتوا
 • این طرح از خطاهای رایج و قالب بندی سئو در موبایل جلوگیری می کند
 • زمان راه اندازی اضافی وجود نخواهد داشت
 • Googlebot از منابع کمتری استفاده کرده و جستجو را کارآمدتر خواهد کرد.
 • در سئو موبایل کاربران دیگر نیازی به مقابله با تغییر مسیرها ندارند

سرویس دهی پویا( ریساپنسیو کردن برای سئو موبایل)

تنظیمات سرویس پویا برای سئو موبایل به گونه ای طراحی شده است که سرور با توجه به دستگاه کاربر ، با کد های مختلف HTML و CSS در همان آدرس اینترنتی پاسخ دهد.
برای این کار ، باید از هدر Vary HTTP به طور صحیح استفاده کنید تا بر اساس درخواست های صفحه نماینده کاربر ، سیگنال تغییرات را انجام دهید. هدرهای معتبر به مرورگر می گویند چگونه محتوا را نمایش دهد و به Googlebot کمک کند کشف کند وب سایت شما دارای محتوای بهینه شده تلفن همراه بسیار سریع تر است.

URL های جداگانه در سئو موبایل
این پیکربندی تنظیم شامل داشتن URL های مختلف برای وب سایت شما برای نمایش موفقیت آمیز محتوای شما در دستگاه های مختلف تلفن همراه است. هر URL به هر کد HTML متناسب با هر اندازه از صفحه نمایش مجهز است.

جلوگیری از اشتباهات رایج (راهنمای سئو موبایل)

 1. javascript,css و فایل های تصویر را مسدود نکنید
  برخی از توسعه دهندگان جاوا اسکریپت ها ، CSS فایل های تصویری را در وب سایت خود مسدود کنند ، که در واقع خلاف دستورالعمل های گوگل است. بهترین روش این است که همه پرونده ها را برای خزنده های موتور جستجو قابل مشاهده نگه دارید
 2. بهینه سازی محتوای غیر قابل پخش در راهنمای سئو موبایل
  در بعضی مواقع ، محتوای ویدیویی موجود در نسخه دسکتاپ نمی تواند به درستی روی دستگاه های تلفن همراه اجرا شود ، و این باعث نمی شود یک تجربه کاربری خوب داشته باشید.
  پیشنهاد می شود برای بهبود قابلیت استفاده وب سایت در همه دستگاه ها ، از HTML5 برای جاسازی ویدیو در تمام انیمیشن ها استفاده کنید. به علاوه ، شما باید از فلش برای حفظ محتوا که درک موتورهای جستجو آسان است ، خودداری کنید.
 3. در سئو موبایل تغییر مسیرهای معیوب و پیوندهای متقابل را برطرف کنید
  مطابق نسخه استاندارد دسک تاپ خود ، خطاهای خزیدن موجود در ابزار وب گوگل را با دقت حذف کنید.
  شما باید برای بررسی منظم سلامت وب سایت برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که طراحی موبایل شما همیشه به درستی کار می کند. وب سایتهای دارای کیفیت خوب همیشه در هنگام جستجوی نقاط در صفحه نتایج موتور جستجوی Google بهترین عملکرد را دارند.
 4. در سئو موبایل تمام خطاهای ۴۰۴ را پاک کنید
  برخی از وب سایت ها برای کاربران دکستاپ محتوا ارائه می دهند اما یک صفحه خطای ۴۰۴ ناخوشایند برای کاربران موبایل دسترسی به همان URL نشان می دهند. این امر برای کاربران موبایل ناخوشایند است.
  پینهاد می کنیم که به جای آنها به یک صفحه موبایل معادل آن در یک آدرس اینترنتی دیگر هدایت شوید. اطمینان حاصل کنید که صفحه سازگار با تلفن همراه شما به درستی پیکربندی شده است تا از بروز هرگونه پیام خطایی جلوگیری شود.
 5. در سئو برای موبایل هدر HTTP “Vary: User-Agent” را اضافه کنید
  این که آیا وب سایت شما بر اساس نوع دستگاه موبایل هدایت می شود یا به سادگی محتوای متفاوتی از سرویس پویا را نشان می دهد ، توصیه می شود سرور خود را تنظیم کنید تا هدر HTTP عنوان “Vary: User-Agent” را بازگرداند.
  حتی اگر ریدایرکتان به درستی در حال اجرا باشد ، این به شما کمک می کند تا همه چیز رابط کاربری با سئوی نرم افزاری حفظ کنید و به راحتی اجرا شود
 6. عناوین و توضیحات متا رامتناسب برای سئو موبایل بهینه کنید

از آنجا که دستگاه های تلفن همراه دارای اندازه صفحه نمایش کوچکتر هستند ، مهم است که اطلاعات وب سایت خود را تا حد امکان مختصر و معنی دار نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که برای دریافت بهترین نتایج جستجوگرها ، تمامعوامل روی صفحه مانند عناوین و توضیحات متا با محتوای غنی از کلمات کلیدی را دنبال می کنید.

باید و نباید های seo موبایل

مزایا و اشتباهات رایج هنگام seo موبایل

مزایای طراحی سایت responsive برای سئو موبایل

به طور کلی، هنگامی که می خواهید هنگام سئو وب سایت خودبرنامه ای برای SEO موبایل، در نظر بگیرید و یکسری تغییراتی به وجود بیاورید، می توانید مشتاقانه منتظر نتاج خوب باشید در صورتی که طراحی سایت responsive را انجام دهید:

• ترافیک وب سایت شما بیشتر شود.
• تجربیات کاربران بهبود پیدا کند
• نرخ تبدیل بالاتر برود
• افزایش مدت زمان حضوز کاریران در وب سایت خود را مشاهده کنید
•کاهش نرخ گزاف گویی سایت
• بارگیری صفحه سریعتر میگردد
• عملکرد موتور جستجو بهبود میبابد

آموزش سئو موبایل( راهنمای سئو موبایل و نکات ریز حساس )

امروزه جستجو با موبایل بسیار فراگیرترشده است و ما باید برنامه ریزی دقیقی برای این موضوع داشته باشیم، نکاتی از قبیل سرعت لود در موبایل و واکنشگرا و ریسپانسیو بودن سایت در ابعاد مختلف موبایل و انواع گوشی های موبایل متفاوت با برندهای گوناگون و اینچ های مختلف باعث شده است که طراحی واکنشگرا بیش از پیش اهمیت داشته باشد.

الگوریتم های که گوگل برای seo موبایل به کار می گیرد

 1. الگوریتم Mobilegeddon
  این الگوریتم باعث می شود هنگام نوشتن و جستجو کردن کلمات کلیدی در دسکتاپ به نتایج متفاوت تری به نوشتن همان کلمات در موبایل مواجه بشویم.به عبارتی دیگر گوگل با این الگوریتم قصد داشت طراحی سایت responsive بی ارزش نشود و جایگاه بهتری نسبت به سایت هایی که در موبایل ظاهر مناسبی ندارد کند
  ۲ . الگوریتم Mobile First Index
  وقتی که کاربران از طریق دسکتاپ جستجو میکردند گوگل نسخه دسکتاپ سایت را معیار رتبه بندی قرار میداد
  ولی با این الگوریتم در هر شرایطی نسخه موبایل سایت معیار گوگل برای تصمیم گیری در مورد بهینه سازی یک صفحه خواهد بود.

این نوشته راهنمای سئو موبایل چیست ؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.