خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable

رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable چگونه است؟

این خطا جزکدهای معروف html می باشد که نشان دهنده عدم دسترسی به سرویس می باشد یعنی کاربران نمی توانند جهت رفع نیازهای خود صفحات سایت را مشاهده کنند و مجبور به ترک سایت می شوند و این رفتار به شدت بر روی سئو سایت و رتبه بندی آن تاثیر منفی می گذارد.

علت رخداد خطای ۵۰۳ Service Unavailable چیست ؟

خطای ۵۰۳ ممکن است به دلیل تعمیر سرور و عدم سرویس دهی آن به کاربران باشد مثلا، سایت در حال آپدیت شدن باشد یا در زمان بک آپ گرفتن این خطا رخ بدهد

زمانی که حجم در خواست کاربران بسیار بالا باشد و شاهد افزایش چشمگیری در ترافیک وب سایت باشیم خطای ۵۰۳ Service Unavailable اتفاق می افتد زیرا ممکن است که منابع سرورها ارتقا داده نشده باشد در این حالت سرور فشار زیادی را احساس میکند و در نتیجه قادر به پاسخگویی نمی باشد

عامل دیگری که می توان به آن اشاره کرد تنطیمات اشتباه DNS است زیرا اگر دچار مشکل بشود، ارور ۵۰۳ Service Unavailable نمایش داده می شود

نمایش خطای ۵۰۳ Service Unavailable بر روی صفحه می تواند به علت ناسازگاری ایجاد شده در کدهایPHP باشد، یا اینکه به دلیل باگ هایی باشد که در قالب ها و افزونه های وردپرس وجود دارد. یعنی ممکن است شما قالب و افزونه های خود را از منابع غیررسمی دریافت کرده باشید و نسخه اصلی را به شما ارائه نداده باشند همین عامل در هنگام نصب برایتان مشکلاتی را ایجاد کرده و پیغام ارور ۵۰۳ را به کاربر نمایش می دهد. برای جلوگیری از این مشکل باید سریعا افزونه فعال شده را به حالت غیر فعال تغییر بدهید

انواع نمایش خطای ۵۰۳ Service Unavailable

انواع نمایش خطای ۵۰۳ Service Unavailable

  • ۵۰۳ ERROR
  • HTTP 503
  • ۵۰۳ SERVICE UNAVAILABLE
  • ERRORE 503 SERVICE UNAVAILABLE
  • HTTP ERROR 503
  • HTTP/1.1 SERVICE UNAVAILABLE

چگونه خطای ۵۰۳ Service Unavailable را رفع کنیم ؟

باید در ابتدا قبل از پرداختن به رفع خطا ۵۰۳ این موضوع را به خوبی درک کنید که علت نمایش این خطا، خطای انسانی نیست بلکه به دلیل مشکلی است که در خود سایت و یا در سمت سرور رخ می دهد.

بارگذاری مجدد سایت

اولین قدم برای رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable این است که شما از قابلیت رفرش کردن سایت بهره بگیرید اگر به علت حجم بالای ترافیک وب سایت این خطا مشاهده شود به سادگی با فشردن کلید F5 می توانید سایت را مجداا بارگذاری کنید

بررسی کردن کش مرورگر

شما می توانید با پاک کردن حافظه کش مرورگر از نمایش دادن خطای ۵۰۳ جلوگیری کنید اما حواستان باشد که شیوه پاک کردن کش در مرورگرهای مختلف با هم دیگر فرق می کند.

چک کردن خطای 503 Service Unavailable

چک کردن خطای ۵۰۳ Service Unavailable

چک کردن مودم برای رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable

بهتراست درهنگام مشاهده این خطا تجهیزات شبکه که یکی از آن ها مودم می باشد را خاموش کنید و بعد از چند دقیقه مجداا آن را روشن کنید.

Restart کردن

زمانی که حجم در خواست ها رو به افزایش است و سرور متحمل بار زیادی می شود، می توانید به راحتی وب سرور را ری استارت کنید و سایت را از نمایش دادن خطای ۵۰۳ در صفحات نجات بدهید.

بررسی کردن سرور و ایجاد یک برنامه ریزی در زمان بحرانی

شما باید در ابتدا قبل از انجام هر کاری احتمال هر چیزی را پیش بینی کرده باشید مثلا ممکن است سایت روز به روز گسترده و بزرگ بشود در این حالت قطعا بازدیدکنندگان افزایش می یابند و شاهد ترافیک چشمگیری در سایت خواهیم بود پس باید تدابیر لازم را از قبل برای افزایش منابع خود اندیشیده باشید زیرا با افزایش نرخ بازدید در سایت شما قطعا نیازمند افزایش منابع خواهید بود در غیراینصورت شما با نمایش خطای ۵۰۳ Service Unavailable در سایت مواجهه می شوید.

بررسی کد

شما باید برای جلوگیری از نمایش خطای ۵۰۳ تمامی کدهای مربوط به صفحات سایت خود را بررسی کنید ودرصورت مشاهده هر گونه باگ آن را رافع کنید زیرا وجود همین باگ ها باعث می شود که سرور نتواند جوابگوی نیازهای کاربران باشد.

بازدید مجدد سایت در ساعت های زمانی مختلف

اگر شما قسمت های مختلف سایت را که حدس می زنید علت بروز خطا به آن دلیل باشد را به درستی چک کردید ولی همچنان خطای ۵۰۳ Service Unavailable را مشاهده می کنید پس شک نکنید که مشکل از سمت سرور سایت می باشد و باید سایت را ترک کنید و در ساعتی دیگر مجددا از سایت بازدید کنید

برای رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable کوکی ها را چک کنید

زمانی که شما با انجام تمامی اقداماتی که در بالا برایتان توضیح دادیم همچنان با خطای ۵۰۳ در گیر هستید بهتر است این بار کوکی های مرورگر را چک کنید و آن ها را حذف کنید.

سایت را در کامپیوترهای مختلف بررسی کنید

اگر شما در زمان بازدید از سایت با خطای ۵۰۳ مواجهه شدید بهتر است از دوستان خود بخواهید که در مرور گر سیستم خود سایت مربوطه را سرچ کنند اگر این سایت در سیستم های دیگر به راحتی نمایش داده شد پس نتیجه می گیریم که مشکل از سیستم شما می باشد، درغیر اینصورت در صورت عدم دسترسی دیگران به آن، مشکل اساسی از سمت وب سایت مربوطه است و باید صبر کنید تا تعمیر شود و شما در ساعتی دیگر به سایت مجددا رجوع کنید.

dns و کوکی ها روی خطای 503 Service Unavailable تاثیر دارند

dns و کوکی ها روی خطای ۵۰۳ Service Unavailable تاثیر دارند

در صورت مشاهده خطای ۵۰۳ Service Unavailable ، می توانید DNS خود را چک کنید.

ممکن است پیکر بندی و تنظیمات DNS به درستی در سمت دریافت کننده درخواست انجام نشده باشدمی توانید در این حالت مودم خود را خاموش کنید تا مشکل حل بشود یا اینکه در تنظیمات مربوط به آن وارد بشوید به قسمت تنظیمات Control panel وارد شوید وارد قسمت network and sharing center بشوید و روی زبانه change adapter setting کلیک کنید در مرحله بعدی راست کلیک کنید و وارد تنطیمات properties بشوید و در آن جا تنطیمات DNS را تغییر بدهید.

خطایابی هنگام مشاهده ارور  503

خطایابی هنگام مشاهده ارور ۵۰۳

نتیجه گیری

امیدواریم با خواندن این مقاله به شما در رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable کمک کرده باشیم باید تمام تلاش خود را بکنید که از رخدادن این اتفاق جلو گیری کنید زیرا به شدت بر روی نرخ بازدید وب سایت شما و عدم رضایت کاربران تاثیر منفی می گذارد و همچنین سایت را از رسیدن به یک سئو موثر و کاربردی باز میدارد و در کل باعث کاهش رتبه وب سایت می شود پس شما باید اقدامات لازم را که در این مقاله به سادگی برایتان شرح دادیم را انجام بدهید تا بتوانید رتبه و جایگاه خود را در مقایسه با رقیبان حفظ کنید.

این نوشته رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.