خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

رفع پنالتی گوگل

رفع پنالتی گوگل

پنالتی در گوگل چیست؟

پنالتی گوگل یعنی پرداخت کردن جریمه، که معمولا وب سایت هایی آن را پرداخت می کنند که مدیران آن ها همواره تلاش می کنند به وسیله پیاده سازی مراحل غیراستاندارد در سئوسایت که به آن (سئو کلاه سیاه ) می گویند جایگاه اولیه نتایج را به دست بیاورند.
ولی در مقابل گوگل به واسطه به روزرسانی الگوریتم های خود، سریعا این سایت های متخلف را شناسایی و جریمه می کند و آن ها را از لیست نتایج جستجو پاک می کند.
الگوریتم های گوگل مانند پنگوئن با بررسی های لازم می توانند تشخیص بدهند که بهینه سازی سایت به شکلی مخرب و غیر مجاز انجام شده است و باجریمه کردن سایت رتبه سایت به شدت افت می کند و ممکن است کلمات کلیدی در نتایج جستجو دیگر نمایش داده نشود و حذف بشوند.

آیا الگوریتم همان پنالتی است؟

آیا الگوریتم همان پنالتی است

خیر کاملا با هم دیگر فرق دارند، در واقع الگوریتم ها مجموعه ایی از فعالیت ها محاسبات را انجام می دهند تا بتوانند سایت های متخلف را پیدا کنند.
مثلا الگوریتم های پاندا و پنگوئن، به صورت خودکار سایت های با کیفیت را از سایت های بی ارزش و متخلف تشخیص می دهند و با در نظر گرفتن موقعیت فعلی آن ها تصمیم می گیرند سایت را جریمه کنند یا تشویق.
اگر شما از معیارهای قابل تائید الگوریتم ها پیروی نکنید سایت را وادار به پرداخت پنالتی می کنید، اولین جریمه از دست دادن ترافیک سایت است که چشیدن طعم آن برای هر وب سایتی بسیار تلخ است.

آیا سایت دچار پنالتی گوگل شده است؟

رفع پنالتی گوگل

آیا سایت دچار پنالتی گوگل شده

اگر متوجه شدید که به طور ناگهانی سایت شما دچار افت رتبه شده است و یا اینکه صفحاتی از آن حذف شده است شک نکنید که توسط گوگل جریمه شده اید و این قطعا به دلیل به کارگیری روش های غیر مجاز در سئو است
پس بهتر است با خودتان صادق باشید و شروع به تغییرات لازم در قسمت هایی که مشکل ایجاد کرده است بدهید و خود را از پرداخت پنالتی به گوگل رها کنید.

علت پنالتی گوگل چیست؟

رفع پنالتی گوگل

علت پنالتی گوگل چیست

  • محتوا بی کیفیت

یکی ازعلت های مهم پنالتی گرفتن سایت، انتشار محتوای به سرقت رفته درصفحات سایت یا نوشتن یک محتوای کوتاه و بی ربط است.
پانداها همواره در حال جستجو کردن و دستگیر کردن سایت هایی هستند که به جای تولید محتواهای منحصر به فرد، از محتوای سایت های دیگر استفاده می کنند دقیقا با این عمل یک کپی هستند از یک سایت دیگر، که این رفتار به شدت باعث عصبانیت پانداها می شود و سایت را مستلزم به پرداخت پنالتی می کنند.

  • تعدد بیشمار کلمات کلیدی اصلی در متن

لطفا برای ارتقا رتبه دست به هر کاری نزنید اگر فکر می کنید با تکرار بی رویه کلمه کلیدی در متن موفق به فریب دادن گوگل می شوید در اشتباهید.
زیرا این عمل به شدت از سمت گوگل محکوم به پرداخت پنالتی است زمانی که کاربر درحال خواندن یک پاراگراف است که فقط با کلمه کلیدی پر شده است باعث نارضایتی می شود چونکه اصلا متوجه نمی شود شما هدفتون از نوشتن این محتوا چه بوده است پس سایت را ترک می کند و گوگل متوجه این نارضایتی می شود.
ما به شما پیشنهاد می کنیم که به جای این کار بهتر است در کنار کلمات کلیدی اصلی، از کلمه های مترادف با آن استفاده کنید تا به جای جریمه شدن امتیاز مثبت بگیرید.

  • فاجعه خرید لینک

شاید بتوانید با خریدن بک لینک مدتی خوشحال باشید و سریعا رتبه سایت خود را افزایش بدهید اما به روزی فکر کنید که الگوریتم های گوگل متوجه اقدام مخرب شما بشوند و خرید بک لینک برایتان نتیجه معکوس بدهد و پنالتی پرداخت کند.

بک لینک ساید بار چیست؟ همان لینک های خریداری شده هستند که در بخش header و footer سایدبار قرا می گیرند.

این لینک ها با یک Anchor text در تمام صفحات قرار می گیرند و سایت می تواند به اندازه تمام صفحات ایندکس شده وب سایت لینک دهنده با یک محتوا لینک بگیرد و باعث خوشحالی شما شود اما بعد از مدتی نتیجه این عمل غیر اخلاقی در سایت پرداخت پنالتی به گوگل است.
تیم حرفه ای سئو ایران به شما توصیه می کند برای ایجاد بک لینک بهتر است از راه اصولی آن که در مقاله های مربوط به سئو خارجی برایتان به خوبی قوانین بک لینک را شرح داده ایم، اقدام کنید.

  • نقش تگ H1 در دریافت پنالتی گوگل

این تگ با این که، اگر به شیوه ایی درست در سایت استفاده شود باعث افزایش رتبه خواهد شد، اما در عین حال به همان اندازه اگر بخواهید به تعداد بالا از آن استفاده کنید نقش کاربردی خود را از دست می دهد زیرا باعث می شود که گوگل درک درست خود را از صفحات سایت از دست بدهد.

  • لینک شکسته علت پنالتی گوگل است

حواستان باشد و دقت کنید که وجود لینک شکسته به دفعات مکرر در سایت، باعث جریمه شما می شود زیرا این امر نارضایتی کاربران از این موضوع را، به گوگل گزارش می دهد.

  • ریدایرکت و پنالتی گوگل

برای بهبود صفحه ریدایرکت ۳۰۱ گزینه خوبی است اما باید در زمان ایجاد آن حواستان به نکاتی باشد یعنی اینکه وقتی از یک صفحه قدیمی به صفحه جدید ریدایرکت ۳۰۱ می دهید باید تمام لینک هایی که به صفحه قبلی داده شده است در حالت ویرایش شده به صفحه جدید منتقل کنید تا از افت سرعت در زمان بارگذاری جلوگیری بشود زیرا می تواند جایگاه شما در نتایج را دستخوش تغییرات منفی بکند
نکته دیگر درباره ریدایرکت ها که باید رعایت کرد این است، تا جایی که می توانید کم تر از آن ها استفاده کنید تا سایت بهینه تری داشته باشید.

  • نقش هاست در گرفتن پنالتی گوگل

چه چیزی ممکن است باعث قطع شدن سایت بشود و باعث خطا در خزنده های گوگل گردد؟ کاملا بدیهی است که این قطعی به علت کیفیت پایین هاست شما است که بر روی سرعت بارگذاری تاثیر می گذارد و وجود خطای سرور را در سرچ کنسول نشان می دهد
همه این دلایل کافی است برای اینکه سایت گرفتار پنالتی گوگل بشود.

  • نقش سرعت در گوگل پنالتی

سرعت بارگذاری صفحات جز فاکتورهای کلیدی و اولیه تاثیر گذار در رتبه بندی سایت است
تصور کنید خودتان وارد یک سایت می شوید بیشتر از ۳ ثانیه طول می کشد که صفحه مورد نظر شما لود بشود در این حالت قطعا کلافه می شوید و سایت را ترک می کنید
پس آنچه را که برای خود نمی پسندید برای کاربران دیگر هم نپسندید و تلاش کنید که سرعت بارگذاری صفحات شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا کاربران از بازدید سایت شما تجربه خوشایند داشته باشند و ماندگاری آن ها در سایت برای شما امتیاز مثبت داشته باشد و جریمه گوگل شامل شما نشود.

ابزار تشخیص پنالتی گوگل

رفع پنالتی گوگل

ابزار تشخیص پنالتی گوگل

ابزار گوگل سرچ کنسول برای تشخیص جریمه گوگل
زمانی که سایت شامل پرداخت جریمه به گوگل است در سرچ کنسول برای شما پیغام می آید.در صفحه تغییرات الگوریتم علت پنالتی شدن شما را نشان می دهد.

ابزار پنگوئن برای تشخیص جریمه گوگل

پنگوئن می رود با پنل گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول ارتباط برقرار می کند و از آن ها می پرسد که علت پنالتی شدن چیست و دلایل آن را به شیوه مانیتورینگ و کاملا رایگان به شما گزارش می دهد.

آیا رفع پنالتی گوگل در سایت امکان پذیر است؟ بله با تدابیر لازم رفع می شود
روش های رفع پنالتی گوگل چیست؟ باید برای بهینه سازی سایت و ارتقا رتبه و همچنین جلوگیری از جریمه گوگل تمتمی مراحل سئو را به شکل استاندارد انجام بدهیم
مراحل پیاده سازی استاندارد سئو کدام است ؟
انتشار محتوای باکیفیت وغنی
استفاده از سئو کلاه سفید
پیاده سازی لینک خارجی و لینک داخلی با روش های طبیعی
افزایش سرعت
قابلیت موبایل فرندلی
ایجاد کلمات کلیدی به تعداد اندازه در متن

سخن پایانی
نتیجه می گیریم برای جلوگیری از پنالتی گوگل، هرگز برای بهینه سازی سایت از روش های سئو کلاه سیاه استفاده نکنیم
زیرا زمانی که الگوریتم گوگل متوجه اقدامات مخرب شما بشوند به شدت جریمه می شوید و سایت شما از نتایج جستجو پاک می شود و تمام اعتبار خود را از دست می دهید.

این نوشته رفع پنالتی گوگل برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.