خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ چیست

حتما کلمه رپورتاژ زیاد به گوش شما خورده باشد، ولی اصلا رپورتاژ چیست؟ رپورتاژ به معنای خبر تبلیغاتی درباره ی یک خبر و یک موضوعی است ولی در اصطلاحات سئو رپورتاژ زمانی اتفاق افتاده است که شما در سایتی دیگر درباره ی کاری که انجام می دهید یا موضوعی که در ساییتان راجع به آن صحبت می کنید یک محتوا درست کنید و به سایت خود لینک می دهید که می تواند تا ۳ تا لینک هم پوشش بدهد و در سایتی دیگر قرار می دهید. قطعا اگر رپورتاژ خود را در سایتی که اصلا شناخته شده نیست بگذارید قطعا نمی تواند موثر باشد، پس باید در یک سایت معروف باشد. رپورتاژ می تواند یک لینک سازی خارجی چون شما در سایتی دیگر با سایت خود یک پیوند ایجاد کرده اید پس نوعی لینک سازی خارجی محسوب می شود.(لینک سازی خارجی چیست؟) با ما همراه باشید تا به شما یک رپورتاژ درست را آموزش دهیم.

اهمیت رپورتاژ

تاثیر رپورتاژ بر سئو

شاید با خودتون فکر کرده باشید رورتاژ چه کمکی اصلا می تواند به سئوی سایتمان بکند؟ جواب این سوال بسیار ساده است، از آنجا که شما از سایت بزرگی به سایت خود لینک می دهید در دو حالت می تواند به بهبود سایت شما کمک کند که شامل:

 1. وقتی شما در سایتی که بازدید آن توسط کاربران زیاد است، پس قطعا کاربران با خواندن مطالب سایت و با دیدن رپورتاز شما از طریق لینک وارد سایت شما می شوند پس در نتیجه بازدید سایت شما هم از طریق رپورتاز زیاد می شود بنابراین گوگل ببیند که کاربران سایت شما را دوست دارند و بازدید شما رو به افزایش است در نتیجه رتبه سایت شما را بالا می برد که یکی از راه های طبیعی بالا آمدن رتبه سایت است.(برای فهمیدن از راه های دیگر برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل با سئو ایران همراه باشید.)
 2. وقتی که شما در سایت بزرگی برای خود لینک قرار می دهید گوگل با دنبال کردن لینک که به سایت شما می رسد، متوجه می شود که سایت بزرگی از سایت شما حمایت کرده است پس در نتیجه با خود می گوید سایت شما سایت معتبری است(البته گوگل با خودش صحبت نمی کند تا جایی که می دونم.) که این سایت به آن لینک داده است در نتیجه رتبه سایت شما را بالا می برد که این هم جزو ویزگی ها و تاثیرات رپورتاژ بر سئو است. رپورتاژ

  رپورتاژ و رابطه مستقیم آن با سئو

تولید محتوای درست در رپورتاژ

یکی از مهم ترین گام ها در رپورتاژ می تواند تولید محتوا درست باشد که خیلی تاثیر گذار است، محتوای خوب در رپورتاز می تواند شامل ویزگی هایی باشد که شامل:

 • در محتوایی که در رپورتاژ خود می گذارید باید حتما مرتبط با کسب و کار یا فعالیتی که در سایت خود انجام می دهید باشد و حتما و حتما باید جنبه خبری داشته باشد و در بعضی موارد ارزش آموزشی داشته باشد، مطمئن باشید اگر ارزش خبری و یا آموزشی نداشته باشد قطعا حمایت و بازدید خود را از طرف کاربران از دست می دهید.
 • در مطالبی که تولید می کنید حتما راجع به کار هایی که انجام می دهید توضیح دهید و اسم چند سایت بزرگ را در آن بیاورید که گوگل بتواند که سایت شما را مستند و معتبر بشمارد.
 • حتما تلاش کنید مطالبی تولید کنید که در آن از عکس و فیلم استفاده کرده باشید تا برای کاربران سایت شما جذاب باشد تا حمایت کاربران خود را داشته باشید
 • مطالب شما نباید خیلی طولانی و نه خیلی کم باشد و باید یک استاندارد و تعادلی را در آن رعایت کنید که نه حوصله سر بر شود نه خیلی کم و بی ارزش.
 • حتما باید یک رپورتاژ باید تگ داشته باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • اگر می توان از کلمات کلیدی استفاده کرد یک عمر ضروری است.
 • اگر ممکن باشد از هدینگ در تیتر ها استفاده کرد این نیز عمر مهمی می تواند باشد. رپورتاژ

  محتوای درست در رپورتاژ

چگونه رپورتاژی تولید کنیم که پنالتی نشود

در رپورتاژ یک سری قوانین وجود دارد که باید به آن توجه کرد چون ممکن است باعث پنالتی شدن سایت شود که این رپورتاژ نه تنها به سایت شما کمک نکرده بلکه باعث حذف شدن شما از موتور های جست و جو شود حالا قوانینی که شما در رپورتاز رعایت کنید شامل: ابتدا می گفتند اگر شما تا ۳ تا لینک هم به لندینگ های خود از طریق انکرتکست بدهید گوگل اشکال نمی گیرد(انکرتکست چیست؟) ولی بعد از اینکه گوگل این سایت ها را مورد جریمه قرار داد قانون جدیدی وضع شد که در آن می گفت که اگر دو تا انکرتکست و یک لینک با اسم سایت در رپورتاژ به کار ببرید گوگل اشکالی نمی گیرد، ولی گوگل این سایت ها را هم پنالتی کرد(خیلی سخت گیره لعنتی) پس از آن به الگویی دست یافتند که گوگل ممکن است نمره مثبت بدهد یا نمره ای لحاظ نکند که این الگو شامل یک انکرتکست به لندینگ و یک لینک با اسم خود سایت است که این نوع رپورتاژ می تواند بهترین نوع رپورتاژ دانست که حداقل سایت مورد جزیمه سنگین گوگل قرار نگیرد.

خرید و فروش رپورتاژ

سایت های بزرگ برای رپورتاژ گذاشتن در سایت خود و همچنین یک جورایی تبلیغ کردن سایت شما هزینه ای می گیرند تا مجوز رپورتاژ برای شما را بدهند، اگر شما هم سایت خود را بالا بیاورید و محبوبیتش را افزایش بدهید می توانید یکی از راه های کسب درآمد شما باشد و حتی خیلی از سایت های بزرگ از این راه درآمد بالایی دارند ولی سوال اینجاست چه سایتی برای خرید رپورتاژ مناسب است؟ سایتی برای خرید رپورتاژ مناسب است که در مرحله اول از دید گوگل سایت معتبری باشد و در مرحله دوم سایتی باشد که بازدید آن توسط مخاطبان زیاد باشد می تواند بهترین سایت برای خرید رپورتاژ باشد که بیشترین تاثیر را در رتبه سایت داشته باشد.

آموزش رپورتاژ

آموزش خرید رپورتاژ

بهترین زمان برای رپورتاژ

وقتی که شما برای سایتتان هر کاری که به ذهنتان می آمد انجام دادید و از لحاظ سئوی داخلی و خارجی همه کار را انجام دادید، ولی رتبه سایت شما تکون نمی خوره و روند ثابتی دارد سایت شما احتیاج به رپورتاژ دارد که این موضوع باعث شود که رتبه سایت شما تکون بخورد و یه روندی را دوباره پیش بگیرد. رپورتاژ می تواند در بالا رفتن رتبه سایت مانند یک کمک عمل کند و وقتی شما نمی دانید برای سایتتان چه کاری انجام دهید می توانید از رپورتاژ استفاده کنید تا رپورتاژ به کمک شما بیاید.

آموزش رپورتاژ

بهترین زمان در تولید رپورتاژ

دیدگاه گوگل نسبت به رپورتاژ

ربات های گوگل لینک سازی انجام شده را کاملا طبیعی می دانند و الگوریتم های گوگل باتوجه به فالو بودن لینک ها و معتبر بودن سایت طبیعی بودن آن را می تواند پوشش دهد برای همین یکی از عوامل خوب در سئوی خارجی رپورتاژ است. نکته مهم دیگر باید رپورتاژ شما با الگوهای سایت برابری کند یعنی اگر مطالب سایت هر کدام ۳ تا عکس دارند شما هم باید در رپورتاژ خود سه تا عکس استفاده کنید که این موضوع رپورتاژ شما را طبیعی نشان می دهد و بسیار مهم است.

مقدار ماندگاری رپورتاژ در سایت

وقتی شما یک رپورتاژ در سایتی تهیه می کنید و هزینه ای به این منظور پرداخت می کنید در مرحله اول باید بدانید که رپورتاژ شما باید حتما در صفحه اصلی سایت قرار بگیرد زیرا که

 1. مخاطبان بیشتری صفحه اصلی را بازدید می کنند بنابراین آمار بازدید سایت شما نیز بیشتر می شود
 2. گوگل در بررسی خود وقتی سایت شما را در صفحه اول ببیند سایت شمارا معتبر می داند.
 3. وقتی مطلب در صفحه اصلی باشد راحت تر ایندکس می شود.

که باید حداقل ۲۴ ساعت در صفحه اول باقی بماند. در کل یک رپورتاژ به صورت عمری است نه مانند بک لینک ممکن است ماهیانه باشد(اهمیت بک لینک) عمری یعنی ممکن است به صورت دائم در آن سایت باقی بماند و اگر هم حذف شود ممکن است مطلب شما باقی بماند ولی لینک شما حذف شود پش به این موضوع دقت کنید در هنگام خرید بک لینک.

رپورتاژ چیست؟

آموزش بهترین رپورتاژ

حرف آخر

در کل متوجه شدیم که رپورتاژ یکی از عوامل مهم و موثر در سئو است امروزه رپورتاژ های مختلفی با قیمت های مختلف(از ۲۰۰ تومان تا ۲ میلیون تومان) به فروش می رسد ما به شما گفتیم بهترین کدام است پس بهترین را انتخاب کنید.

سوالات متداول

۱قیمت خرید یک رپورتاژ چقدر می تواند باشد؟به صورت تقریبی می تواند از دویست تومان تا ۲ میلیون به بالا حتی باشد. ۲چند نمونه از سایت هایی که رپورتاژ می توان داخل آن ها گذاشت چیست؟سایت هایی مانند بیتوته، نمناک، خبر آنلاین و … ۳آیا رپورتاژ در شبکه مجازی هم امکان پذیر است؟بله ممکن است شما به عنوان مثال در اینستاگرام مطلبی در یک پیج دیگر بگذارید و به صفحه خود لینک بدهید یا تگش کنید. ۴تاثیر رپورتاژ ؟بر روی سایت تا چه زمانی نمایان می شود اگر سایتی که در آن رپورتاژ رفته شده خیلی بزرگ باشد و سایت هم دارای رتبه ای باشد ممکن است حتی تا چند دقیقه بعد هم آثار آن نمایان شود ولی اگر سایت کوچک باشد و سایت شما هم کوچک باشد ممکن است آثار آن در گذر زمان مشخص شود.

این نوشته رپورتاژ چیست؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.