خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

لینک خارجی

لینک خارجی چیست؟

لینک های خارجی لینک هایی است که به هر دامنه دیگری به غیر از دامنه اصلی که شما بر روی آن قرار دارید اشاره می کند به بیان ساده تر باید بگوئیم زمانی که دامنه های دیگر لینک سایت شما را در تمام صفحات خود قرار می دهند یا این که خود شما قصد دارید به یک سایت دیگر لینک بدهید این عمل یک لینک خارجی به حساب می آید.

پیوند های خارجی به ارتقا رتبه بندی کمک می کنند ،در واقع لینک خارجی مهم ترین فاکتور برای کسب رتبه برتر در نتایج موتور های جستجو است و باعث می شود گوگل میزان کیفیت و محبوبیت صفحات را به خوبی درک کند.

اهمیت

بررسی لینک خارجی

لینک خارجی

لینک خارجی به آسانی میزان ترافیک سایت را اندازه گیری می کند و آن را دخیره می کند . تعیین کردن میزان ترافیک برای موتورهای جستجو بسیار سخت است، درواقع میزان ترافیک در سرورها ذخیره می شود و یک دید انتزاعی برای عموم ایجاد می کند ولی لینک خارجی قابلیت شفافیت سازی را برای کاربران و مخاطبان سایت به همراه دارد می توان به آسانی لینک ها را در صفحات مشاهده کرد، در نتیجه لینک های خارجی نتایج کاربردی و مفید را در اختیار موتور های جستجو گر قرار می دهد.

لینک ها برای تعیین میزان ارتباط بین صفحات مبدا و مقصد ایجاد می شوند. لینک های ایجاد شده باید با محتوای سایت شما سازگار و مرتبط باشد متن لینکی که توسط کاربران نوشته می شود باید کوتاه یا اینکه URL صفحه مربوطه باشد.گوگل از لینک ها به عنوان ارزشی برای تعیین اعتبار سنجی مطالب سایت ها استفاده می کند.

معیارهای اندازه گیری و سنجش برای اعتبار لینک های خارجی کدامند؟

 • نوشتن کلمات کلیدی اصلی در لینک
 • میزان اعتبار و اطمینان دامنه لینک شده به سایت
 • تعداد دامنه هایی که از خارج به سایت شما لینک شده اند
 • میزان اعتبار و کیفیت صفحات لینک شده
 • لینک دادن به سایت های دیگر
 • انکرتکستی که در لینک ها نوشته شده است
 • ارتباط مالکیت بین دامنه منبع و هدف
 • سازگاری و مرتبط بودن محتوای نوشته شده بین صفحات مبدا و صفحات مقصد

 تعیین ارزش لینک های خارجی

ارزش لینک های خارجی

ابزارهای لینک خارجی بری بررسی سایت های رقیب

 1. ابزارهای تحقیق و بررسی کردن لینک ( مجموعه ایی از پایگاه داده لینک ها است )که شامل :
 • Majestic

این ابزار اطلاعات مفیدی را در باره لینک ها و کیفیت آن ها ارائه می دهد و رایگان است

 • AHREFS

به کمک این ابزار می توانید محتوای مرتبط با رقبای خود را تشخیص بدهید و تعیین کنید که نوع سایت هایی که محتوا تولید می کنند چیست و یک آمار از لینک هایی که دریک ماه اخیر تولید شده اند را به ما می دهد

۲ . ابزارهای تحقیق و توسعه

Broken Link Builder by Citation Labs

این ابزار در حداقل زمان آمار لینک های شکسته شده و منبع لینک های اشاره شده را در اختیار شما قرا می دهد

Pitchbox

این ابزار یک جستجوی یکپارچه انجام می دهد وبلاگ هارا معرفی می کند و رتبه بندی آنلاین را انجام می دهد

اهمیت لینک بیرونی

ارجاع لینک بیرون از سایت

۳ . ابزار Monitor Backlinks

این ابزار می تواند با ارسال آلارم اعلام کند که رقیبان شما لینک جدیدی را ایجاد کردند و همچنین اطلاعاتی را که مربوط به رتبه بندی کلمات کلیدی و سرعت سایت است را در اختیارتان قرار می دهند

۴ ابزارPitchbox

شعار شرکت سازنده این ابزار این است : ابزار Pitchbox کار حجیم را برای شما انجام می دهد، شما فقط بر بهترین ها تمرکز کنید و ارتباط تک به تک با افرادی که انتخاب کرده اید برقرار کنید.

برای بالا بردن برند خود پیشنهاد می کنیم مدام از این ابزار استفاده کنید اهداف خود را شناسایی و انتخاب کنید با این ابزار می توانید اطلاعات تماس و پروفایل اجتماعی دیگران را مشاهده کنید و با مدیران سایت همیشه در تماس باشید این ابزار برای شما سفارشی سازی می کند

۵ . ابزار MozBar

این ابزار معیارهای و محتوا هایی که مرتبط به هم هستند را برای شما به نمایش می گذارد

 تعیین ارزش لینک های خارجی

ارزش لینک های خارجی

تفاوت لینک های خارجی با لینک های داخلی چیست؟

لینک های داخلی به صفحات داخلی سایت خودتان اشاره دارد و کاربران را به سمت محتوای داخل سایت هدایت می کند در واقع لینک داخلی شمارا از یک صفحه به صفحه دیگر در همان سایت خودتان ارجاع می دهد

و به لینک هایی که از وب سایت های دیگر به وب سایت شما ارجاع داده می شوند یا اینکه خود شما لینک هایی را به سایت های دیگرارجاع بدهید به این پروسه تولید لینک خارجی می گویند.

External link روی تعداد بازدیدکاربران از سایت شما بسیار تاثیرگذار است

روی کیفیت و اعتبار سایت هایی که به شما لینک می دهند تمرکز کنید.اگر قصد دارید مطلبی را کپی کنید حتما لینک سایت مرجع را بنویسید.و به تعداد لینک ها تولید شده نیز توجه کنید

لینک های خارجی فقط می توانند برای مخاطبان جذاب و مفید باشد و هیچ سودی برای سایت شما نداشته باشد اگر بیش از اندازه به سایت های دیگر لینک بدهید این کار برای سئو خوشایند نیست زیرا با این کار ترافیک خود را به سایت های دیگر هدایت می کنید و باعث قوی شدن سئوآن سایت می شوید و تاثیر منفی بر روی سئو سایت شما می گذارد.

لینک های داخلی چارچوب و ساختار اصلی سئو سایت شما را در بر میگیرد و یک محیط کاملا کاربر پسند را ایجاد می کند

در لینک های داخلی باید از کلمات کلیدی اصلی استفاده کنید، فراموش نکنید تعداد لینک هایی که تولید می کنید نباید زیاد و غیر طبیعی باشد، لینک های شکسته را پیدا کنید زیرا ترافیک شما را کاهش می دهند.

لینک بیلدینگ خارجی چیست؟

لینک خارجی چیست؟

این نوشته لینک خارجی برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.