خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سئو / چگالی بالا کلمات عامل کیفیت مطلب در گوگل نیست

چگالی بالا کلمات عامل کیفیت مطلب در گوگل نیست

تعداد کلمات یک مطلب عامل کیفیت آن نیستند

مطابق با گفته گوگل:

تعداد کلمات یک مقاله فاکتور کیفی نیستند که گوگل در نظر بگیرد.

جان مولر از گوگل گفت که افزودن کلمات بیشتر به یک صفحه وب برای رتبه بندی بهتر آن مفید است. در کل این ایده برای این مطرح شد که اگر صفحه ای از سایت رتبه نگرفت، افزودن محتوای مرتبط به آن می تواند به رتبه گرفتن آن کمک کند. اما چگالی بالا کلمات عامل کیفیت مطلب در گوگل نیست.

آیا افزودن محتوای مرتبط به رتبه بندی کمک می کند؟

شخصی در این باره از جان مولر سوال پرسید که آیا افزودن محتوای اضافی و مرتبط به صفحه ای از سایت، تاثیرگذار است؟

شخصی که این سوال را مطرح کرد مفهومش را در رابطه با عبارت محتوای مرتبط شفاف بیان نکرد؛ مرتبط بودن محتوا می تواند به ارتباطش با کلمات کلیدی، قصد کاربر و یا مرتبط بودن با مردم اشاره کند. راه های مختلفی برای مرتبط ساختن یک محتوا وجود دارند، که برخی از دیگری، برای اهداف رتبه بندی مفیدتر هستند.

سوالی که مطرح شد به قرار زیر بود:

“بگذارید بگوییم من می خواهم محتوای یک صفحه را بهبود بخشم. من تا آنجا که می توانم برای کاربران محتوای مرتبط اضافه می کنم. آیا این بدان معنی است که وقتی متن مربوطه را به صفحه اضافه می کنم، Google به طور خودکار متوجه بهتر شدن برگه می شود؟
آیا روش کار گوگل به این صورت است؟ آیا متن بیشتر، از نظر گوگل بهتر است؟ “

شخصی که این سوال را مطرح می کند، بر این باور است که مسئولان امر بهبود رتبه بندی را به سادگی با افزودن متن بیشتر برابر می دانند.

افزودن محتوای مرتبط برای افزایش رتبه مطلب

به روزرسانی محتوا فرآیند ساده ای نیست

جان مولر سخن خود را اینطور آغاز کرد که: به روز رسانی محتوا نسبت به افزودن محتوای بیشتر، از ظرافت بالاتری برخوردار است و آپدیت کردن محتوا، قطعا به همین سادگی نیست.

آیا کیفیت محتوا به تعداد کلمات ارتباط دارد؟

یک تصور مشترک بین کاربران وجود دارد که مقالات با کیفیت، جامع هستند. از آنجایی که مقالات با کیفیت جامع هستند، بنابراین نتیجه می گیریم که این دسته مقالات ذاتا طولانی تر هستند. چطور مقاله می تواند جامع و در عین حال طولانی نباشد، درسته؟ جان مولر می گوید که اغلب این موضوع را مشاهده می کند که کیفیت مطلب برابر با جامعیت آن در نظر گرفته می شود، که جامعیت به معنای تعداد کلمات بیشتر است.

مولر در ادامه صحبت هایش به ایده تعداد کلمات در مفهوم کیفیت محتوا و عوامل تاثیرگذار بر رتبه بندی سایت اشاره کرد.

مولر توضیح داد:

“از نظر ما تعداد کلمات محتوای گوگل، عامل کیفیت نیستند، عامل رتبه بندی هم نیستند. بنابراین افزودن کورکورانه متن بیشتر به یک صفحه، باعث بهتر شدن آن نمی شود. “

سپس در ادامه، مولر ایده محتوا را در مثالی از کتاب و بروشور و آنچه کاربر برایش مفیدتر است، توضیح می دهد: او گفت:

“این موضوع کمی شبیه به این است که هنگامی که فردی به سمت شما می آید به او یک بروشور دو یا صفحه ای بدهید، و یا یک کتابی عظیم و سرشار از اطلاعات.

در بعضی موارد، افراد کتابی می خواهند که دارای اطلاعات زیادی باشد و برخی دیگر، چیزی کوتاه و مختصر می خواهند. و این شبیه جستجو کردن در گوگل است.

چنانچه اطلاعات کافی برای ایندکس شدن در گوگل را دارید، به نوعی آن را ایجاد کنید تا کاربران و Googlebot بفهمند این صفحه درباره چیست و با استفاده از آن به چه چیزی قصد دارید برسید.. اگر در نسخه ای کوتاه باشد، هیچ مشکلی نیست؛ نیازی نیست که آن را طولانی تر کنید.

افزودن کورکورانه متن به یک صفحه، آن را بهتر نمی کند.”

پلت فرم بازاریابی و تجزیه و تحلیل متمرکز بر ما ، داده های لازم برای تبدیل بصیرت به عمل را به شما ارائه می دهد. امروز ۱۴ روز دوره آزمایشی رایگان خود را ادعا کنید.

مرتبط بودن چگالی کلمات محتوا با کیفیت مطلب

ارتباط کیفیت محتوا با تعداد کلمات

محتوای کوتاه (thin) چطور؟

برخی نیز ممکن است بگویند محتوای کوتاه، نمونه ای از محتوایی است که Google رتبه بندی نمی کند، زیرا خیلی کوتاه است.

اما اینطور نیست.

محتوای thin معمولاً به عنوان محتوایی کوتاه تلقی می شود. تعریف دقیق تر محتوایی است که فاقد کاربرد است. عواملی که محتوای کوتاه را تعریف می کنند، بیشتر از تنها تعداد کلمات در یک صفحه هستند.

بهبود مقالات برای رتبه بندی بهتر

بهبود یک مقاله برای بهبود رتبه ها، تا حدی پیچیده است. این موضوع هیچ ارتباطی با تعداد کلمات ندارد که در زیر توضیح داده شده است.

اول، شما باید ارزیابی کنید که صفحه وب مربوط به چه چیزی است و اینکه آیا این صفحه اطلاعاتی را که بازدید کننده سایت انتظارشان را دارد، ارائه می دهد یا خیر.

بهبود محتوای غیر مرتبط

گاهی اوقات، مقاله ای رتبه اش را از دست می دهد، زیرا مرتبط با منظور کاربر از جستجوی یک عبارت خاص نیست. همچنین، معنای کوئری و عبارتی که افراد جستجو می کنند و همینطور قصدشان از جستجوی آن عبارت، با گذشت زمان تغییر می کند. پس در این سناریو، یک صفحه وب درباره یک موضوع خاص، دیگر مرتبط با چیزی که جستجوگر جستجو می کند نیست، که دلیل آن نیز تغییر معنای آن کوئری است.

به روز رسانی محتوا هیچ ارتباطی با تعداد کلمات ندارد، بلکه با نحوه مفید بودن مطلب در حال حاضر ارتباط دارد. می توان مواردی مانند کاهش تدریجی ترافیک سایت و یا توقف ناگهانی آن در یک زمان مشخص را به عنوان عوامل کاهش رتبه بندی محتوا معرفی کرد. این ها مواردی هستند که بایستی پیش از تدوین یک استراتژی جدید برای کمک به رتبه بندی یک مقاله مدنظر قرار داد. برای بازنویسی محتوا، باید هدف قابل توجیه ای وجود داشته باشد.

این نوشته چگالی بالا کلمات عامل کیفیت مطلب در گوگل نیست برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

درباره ی sahifa

مطلب پیشنهادی

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام قطعا اینستاگرام بهترین جا برای معرفی خدمات و محصولات شماست. (با اختلاف زیاد) اما اینکه شما در اینستاگرام فقط یه پیج داشته باشین مهم نیست! مهم اینه که اون پیج داخلش چه کارهایی انج..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.