خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / طراحی سایت / چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟ | راهنمای کامل کسب درآمد از آپارات

آپارات به عنوان بزرگترین بستر ویدیوها در ایران، مدتی است از سیستم کسب درآمد خود رونمایی کرده است و افراد زیادی علاقمند به کسب درآمد از آپارات شده اند.

روش کار این سیستم کسب درآمد آپارات مانند وبسایت یوتیوب است و در ازای نمایش موفق تبلیغات روی ویدیو شما (یعنی بازدیدکننده ویدیو شما حداقل ۴ ثانیه از تبلیغات را باید ببیند)، درآمد برای شما محاسبه شده و می توانید در صورت رسیدن به حد نصاب، درآمد خودتان را برداشت کنید.

در این مقاله میخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم و مراحل کسب درآمد از آپارات چیست. پس اگر به کسب درآمد از آپارات علاقمند هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم

  • چرا آپارات به ما پول می دهد
  • شرایط کسب درآمد در آپارات
  • کسب درآمد بازنشرکنندگان محتوا
  • نکات مهم در کسب درآمد از آپارات

چرا آپارات به ما پول می دهد؟

آپارات به کسانی که تولیدکننده ویدیو هستند و خودشان یک ویدیو اختصاصی تولید می کنند، پول می پردازد، حالا شاید بپرسید چرا؟

خب همانطور که احتمالا می دانید منبع اصلی درآمد آپارات، تبلیغات است. یعنی شرکت های مختلف به آپارات هزینه تبلیغ می دهند و آپارات هم با نمایش آن تبلیغات در روی ویدیوها، از این روش درآمد کسب می کند. حالا هرچقدر که کیفیت و تعداد ویدیوها بیشتر باشد و مخاطبان بیشتری از آپارات استفاده کنند، قطعا درآمد آپارات هم افزایش پیدا می کند.

حالا آپارات برای تشویق تولیدکنندگان محتوای اختصاصی، در ازای هر تبلیغی که روی ویدیو نمایش داده می شود، نصف یا بیشتر هزینه آن را (براساس گفته خود آپارات) به تولیدکننده ویدیو پرداخت می کند.

مثلا اگر سود یک تبلیغ ۲۰۰ تومان باشد و روی ویدیو شما نمایش داده شود، ۱۰۰ تومان از این سود برای شما خواهد بود و ۱۰۰ تومان هم برای آپارات. این موضوع باعث می شود تولیدکنندگان ویدیو انگیزه بیشتری بگیرند و ویدیوهای بهتر و بیشتری تولید کنند تا هم درآمد خودشان بیشتر شود و هم درآمد آپارات بیشتر شود.

شرایط کسب درآمد در آپارات

برای اینکه شما بتوانید در آپارات کسب درآمد کنید و اصطلاحا کانال شما تایید شود و شروع به درآمدزایی کند، باید شرایط زیر را داشته باشید:

۱- حداقل ۲۰۰ دنبال کننده: یعنی حداقل ۲۰۰ نفر باید دنبال کننده کانال آپارات شما باشند تا بتوانید برای تایید کانال ثبت نام کنید.

۲- حداقل ۳ هزار ساعت نمایش در ۳ ماه اخیر: یعنی در ۳ ماه گذشته، باید حداقل ۳ هزار ساعت بازدید از ویدیوهای شما انجام شده باشد تا بتوانید برای تایید کانال خودتان ثبت نام کنید.

این شرایط را خود آپارات قرار داده است و شما در صورت داشتن این شرایط، می توانید به صفحه درآمدزایی آپارات مراجعه کنید و در آنجا مشخصات کانال خودتان را وارد کنید تا در صورت داشتن شرایط لازم، کانال شما تایید شود و به درآمدزایی برسید.

کسب درآمد بازنشرکنندگان محتوا

آپارات علاوه بر سیستم کسب درآمد برای تولیدکنندگان محتوا که خودشان ویدیوهای اختصاصی تولید می کنند، برای بازنشرکنندگان محتوا یعنی کسانی که ویدیوهای دیگر را به اشتراک می گذارند هم امکان کسب درآمد را فراهم کرده است.

البته برای بازنشرکنندگان محتوا قوانین سخت تری وجود دارد (و طبیعی است که قوانین سخت تر باشد چون قرار نیست خودتان ویدیویی تولید کنید) که در ادامه این قوانین را باهم بررسی می کنیم.

قوانین کسب درآمد از آپارات برای بازنشرکنندگان محتوا

قوانین آپارات برای بازنشرکنندگان محتوا به صورت زیر است:

۱- حق نشر صاحبان محتوا مانند فیلم های روز سینما و محتواهای تولیدی در آپارات را رعایت کنند.

۲- از نوشتن توضیحات و برچسب های نامرتبط خودداری کنند تا کانال آنها دچار مشکل نشود.

۳- مسئولیت محتوای بازنشری خودشان را تماما بر عهده بگیرند.

با پذیرفتن و رعایت این قوانین شما می توانید به عنوان بازنشرکننده محتوا در آپارات فعالیت کنید و کانال شما غیرفعال نمی شود و در صورت نمایش موفق تبلیغات در آپارات (دیده شدن حداقل ۴ ثانیه از تبلیغات)، شما می توانید ۱۰ درصد از سود آن تبلیغات را به دست آورید. یعنی اگر سود تبلیغات ۲۰۰ تومان باشد و روی ویدیوی شما نمایش داده شود، شما ۱۰ درصد یعنی ۲۰ تومان از این سود را دریافت می کنید.

شرایط موردنیاز برای کسب درآمد بازنشرکنندگان محتوا در آپارات

برای اینکه بتوانید به عنوان یک بازنشرکننده محتوا، در آپارات درآمدزایی کنید و کانال شما تایید شود، باید شرایط زیر را دارا باشید:

۱- حداقل ۲۰۰۰ دنبال کننده: یعنی کانال آپارات شما باید حداقل ۲۰۰۰ دنبال کننده داشته باشد تا شرایط کسب درآمد را داشته باشید.

۲- دارای حداقل ۵۰۰ هزار ساعت نمایش در ۳ ماه اخیر: یعنی ویدیوهای کانال آپارات شما باید حداقل ۵۰۰ هزار ساعت در ۳ ماه اخیر دیده شده باشند تا شرایط تایید شدن را داشته باشید.

در صورت داشتن شرایط بالا، می توانید کانال آپارات خودتان را برای کسب درآمد از طریق بازنشر محتوا ثبت نام کنید تا تایید شود و به درآمدزایی برسید.

نکات مهم در کسب درآمد از آپارات

در ادامه نکاتی را می گوییم که کمک می کنند شما راحت تر بتوانید از طریق آپارات کسب درآمد کنید:

۱- تمرکز روی یک حوزه: در مورد همه چیز تولیدمحتوا نکنید، سعی کنید حوزه ای که به آن علاقه دارید و اطلاعات کافی در آن زمینه دارید را انتخاب کنید و برای آن تولید محتوا کنید.

۲- کار با نرم افزارها را یاد بگیرید: کار با نرم افزارهای تولیدمحتوا با موبایل و کامپیوتر را یاد بگیرید تا بتوانید ویدیوهای با کیفیت تر و جذاب تری تولید کنید و بازدیدکننده های بیشتری دریافت کنید.

۳- برای کاور وقت بگذارید: کاور ویدیوهای شما در آپارات خیلی مهم است و باعث جلب نظر بازدیدکنندگان می شود. برای طراحی کاور جذاب و تیترنویسی درست وقت بگذارید تا نتایج بهتری دریافت کنید.

۴- تداوم داشته باشید: برای این که بتوانید رشد کنید، تداوم داشته باشید. یعنی به صورت منظم تولید محتوا کنید و سعی کنید نظم خودتان را حفظ کنید، چون اگر نظم کافی را نداشته باشید، رشد خیلی کمی خواهید داشت.

۵- سعی کنید خودتان ویدیو تولید کنید: همانطور که دیدی درآمد بازنشرکنندگان محتوا بسیار کم است، به همین خاطر خیلی بهتر است که سعی کنید خودتان تولیدکننده محتوا باشید و محتوای ویدیویی تولید کنید تا درآمدتان بیشتر شود.

جمع بندی

در این مقاله در مورد کسب درآمد از آپارات صحبت کردیم و تمام شرایط و قوانین موردنیاز برای این کار را گفتیم، همچنین توضیح دادیم که چه نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید کسب درآمد بیشتری داشته باشید.

امیدواریم این مقاله کمک کند بتوانید از آپارات کسب درآمد کنید و درآمدهای خوبی را از این سیستم کسب کنید.

لینک منبع

درباره ی Amirkabir

مطلب پیشنهادی

پادکست یک – طراحی سایت چرا و چگونه

https://anchor.fm/s/59d66c7c/podcast/play/32833114/https%3A%2F%2Fd3ctxlq1ktw2nl.cloudfront.net%2Fstaging%2F2021-4-4%2F1accc1e1-f7e8-8635-90b8-41aa5e4026f6.mp3 سایت شما شعبه ی آنلاین کسب و کارتون محسوب..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.