خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

۱۰ نکته مهم در بهینه سازی محتوای سئو

اینکه وب سایت شما در چه زمینه ای فعالیت دارند چندان دارای اهمیت نمی باشد بلکه نکته مهم و اهمیت دار این است که هدف اصلی شما از طراحی و راه اندازی وب سایت چه چیزی است.

قطعا زمانیکه شما تصمیم به طراحی وب سایت گرفته اید هدفتان این بوده است که بتوانید حرفه و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن به دیگران معرفی کرده و از این طریق به تعداد مشتربان خود بیافزایید. خوب برای این کار باید سایت خود را طوری مدیریت کنید که در نتایج موتورهای جستجو در بالاترین رتبه برای کاربران سایت شما نمایش داده شود.

برای این کار لازم است یک سری اقدامات مهم و تاثیر گذار را روی سایت خود اجرا کنید تا بتوانید با دیگر وب سایت هایی در در زمینه کاری شما فعالیت دارند یک رقابت بزرگ را داشته باشید و گوی سبقت را از آن ها بربایید. این رقابت برای این است که بتوانید واژه های کلیدی مرتبط را با رتبه بندی بالا در اختیار داشته باشید.

اما مسئله اینجاست که استفاده از کلید واژه های کلیدی و مهم را باید چکونه در سایت خود به کار بگیرید. یک راه استفاده از کلمات کلیدی این است که از آن ها در محتواهایی که تولید می کنید استفاده کنید. البته نباید این موضوع را فراموش کنید که بهینه سازی محتوا خود می تواند نقش بسیار مهمی در سئو سایت شما داشته باشد و به شما کمک خواهد کرد تا رتبه و جایگاه مناسبی را در نتایج موتورهای جستجو بدست آوریده و ترافیک سایت شما نیز افزایش پیدا کند.

پیشنهاد می کنیم با ما در مقاله امروز همراه باشید تا شما را با ۱۰ نکته مهم در بهینه سازی محتوای سئو بیشتر آشنا کنیم.

۱۰ نکته مهم در بهینه سازی محتوای سئو

برای اینکه بتوانید بک محتوای جامع و مفید را در وب سایت خود داشته باشید باید چند نکته مهم را درباره بهینه سازی محتوای سئو

در نظر داشته باشید. ما به چند نکته در این زمینه اشاره مختصری کرده ایم.

 • اطمینان حاصل کنید که محتواهای شما برای کاربرانتان ارزش بالایی دارد
 • برای مخاطبین خود محتوا تولید کنید نه موتورهای جستجو
 • از نوشتن محتواهای تکراری خودداری کنید
 • محتواهای مربوط به سئو را با موضوعات خاص مطابقت دهید
 • تراکم کلمات کلیدی را رعایت کنید
 • برای تقویت کردن محتواهای سئو خود از لینک های داخلی استفاده کنید
 • در زمان های منظم و مناسب محتواهای خود را بروزرسانی کنید
 • از عناصر چند رسانه ای برای ارتقاء محتواهای خود استفاده کنید
 • تصاویری که در محتواهای خود از آن ها استفاده کرده اید را بهینه سازی کنید
 • محتواهای وب سایت خود را با meta tags های بهینه سازی کنید

۱۰ نکته مهم سئو

اطمینان حاصل کنید که محتواهای شما برای کاربرانتان ارزش بالایی دارد

راه ها و دلایل بسیار زیادی وجود دارند که با در نظر گرفتن آنها می توانید مطالب و محتواهای خود را طیق اصول سئو پیاده سازی کنید. تمامی موتورهای جستجو یک هدف واحد و مشخص دارند که آن هم ارائه بهترین نتایج مربوط به پرسش کاربران می باشد.

بنابراین اگر شما مخاطبین خود را فراموش کنید و یا اصلا آن را در نظر نداشته باشید موتورهای جستجو به کمک الگوریتم هایی که در اختیار دارند تمام سعی خود را می کنند تا بتوانند نیاز کاربران را برطرف نمایند و برای آن ها وب سایت هایی را نمایش دهند که بتوانند در آن ها پاسخ سوالات خود را بدست آورند.

محتواهایی که در زمینه SEO تولید می شوند بایستی بطور مطلوبی به لحاظ تطابق با عبارت جستجو که به آن بهینه شده است، بهینه سازی شوند.

برای مخاطبین خود محتوا تولید کنید نه موتورهای جستجو

نکته مهم دیگری که از میان ۱۰ نکته مهم در بهینه سازی محتوای سئو باید به آن توجه داشته باشید این است مخاطبین سایت خود را برای محتوایی که تولید می کنید در نظر داشته باشید و برای آن ها تولید محتوا کنید نه موتورهای جستجو. چرا که این کاربرها و مخاطبین هستند که به شما کمک خواهند کرد تا ترافیک وب سایت شما بالا رفته و شما بتوانید در نتایج موتورهای جستجو بالاترین رتبه را بدست آورید.

موتورهای جستجو تنها ابزاری هستند که برای کاربران شما وب سایت ها مرتبط با کلمات و عبارت های سرچ شده را نشان می دهند و طبیعتا نمی توانند مانند انسان ها دارای هوشمندی بالایی باشند. آن ها با در نظر گرفتن نظرات و میزان ورودی هایی که توسط همین مخاطبین برای وب سایت ها به وجود می آید برای آن ها رتبه مناسبی را در نظر می گیرند.

از نوشتن محتواهای تکراری خودداری کنید

هنگامی که می خواهید برای وب سایت خود تولید محتوای جدید انجام دهید به خاطر داشته باشید که تنها مخاطبین نیستند که به محتواهای وب سایت شما علاقه نشان می دهند بلکه محتواهایی که شما تولید می کنید برای موتورهای جستجو هم می تواند ایجاد علاقه کند.

بنابراین محتوایی که تولید می کنید باید منحصر به فرد بوده و در هیچ جای دیگری از آن استفاده نشده باشد. البته شما می توانید از وب سایت های دیگر هم کمک بگیرید تا بتوانید یک محتوای جامع و مفیدی را برای سایت خود تولید کنید. اما نباید فراموش کنید که هرگز از محتواهای تکراری در وب سایت خود استفاده نکنید زیرا باعث می شوید که سئو وب سایت شما به خطر بیافتد.

این کار یک حرکت بسیار نادرست در دنیای تولید محتوا می باشد که به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل تشخیص می باشد. زمانیکه شما در صدد هستید تا با تولید محتوا وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید در هیچ شرایطی نباید از محتواهای تکراری استفاده کنید.

محتواهای مربوط به سئو را با موضوعات خاص مطابقت دهید

یکی دیگر از ۱۰ نکته مهم در بهینه سازی محتوای سئو که لازم است بدانید این است که برای تولید محتوا موضوعاتی را انتخاب کنید که با موضوعات و خدمات وب سات شما در ارتباط باشد.

این موضوع را به خوبی می دانید که موتورهای جستجو دارای الگوریتم های مختلف بسیاری می باشند که مدام در حال بروزرسانی هستند و به کارگیری آن ها توسط موتورهای جستجو باعث می شود تا وب سایت شما تشویق و یا تنبیه شود.

یکی از این الگوریتم های بسیار مهم و تاثیز گذار، الگوریتم پاندا می باشد که با آپدیت شدن آن مطالب وب سایت ها برای موتورهای جستجو از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد و تاثیر این الگوریتم بسیار مهم می باشد. البته باید خاطر نشان شویم که بروزرسانی این الگوریتم به کونه ای نیست که بتواند تمام مطالب وب سایت شما را مورد هدف قرار دهد. اما با تمام این تفاصیل موتورهای جستجو از الگوریتم ها برای ارزیابی محتواهای وب سایت استقاده می کنند و ارزش آن ها را برای مخاطب مشخص می نمایند

10 مورد از مهمترین نکات سئو

۱۰ اصل مهم سئو

تراکم کلمات کلیدی را رعایت کنید

موتورهای جستجو با تعیین و تکه بر کلمات کلیدی مشخص می کنند که کدام وب سایت مناسب است تا برای کاربران نمایش داده شوند و به کلمه سرچ شده توسط کاربران نزدیک تر و مرتبط تر می باشد.

بنابراین توصیه ما به شما این است که از کلمات کلیدی در وب سایت و محتواهای خود استفاده کنید که در حیطه فعالیت شما می باشد و آن ها را در مجموعه کلمات مترادف دسته بندی کنید. چرا که این دسته بندی کمک خواهد کرد شما برای وب سایت خود از یک چارچوب اساسی استفاده کرده و آن را بهینه سازی کنید.

برای تقویت کردن محتواهای سئو خود از لینک های داخلی استفاده کنید

از میزان تاثیری که لینک های داخلی و لینک های خارجی می توانند بر سئو سایت داشته باشند بدون شک مطلع می باشید و قطعا هم این موضوع را می دانید که قوانین سئو برای یک موضوع خاصی بهینه شده اند.

استفاده از لینک های داخلی و خارجی هم به شما کمک خواهند کرد و باعث یهیود رایطه کاربری سایت شما خواهند شد در واقع یک پل ارتباطی بسیار عالی بین سایت و خوانندگان آن.

زمانیکه شما در محتواه های خود از لینک های داخلی استفاده کرده باشید کاربران با کلیک بر روی آن ها می توانند به صفحات دیگری در سایت شما هم وارد شده و اطلاعات بیشتری را در اختیار داشته باشند

وبمستر تولز سئوالات

۱مهمترین بخش سئو چیست؟مهمترین استراتژی سئو، مخاطبان و کسب و کار شما است

 1. تحقیق کلمه کلیدی
 2. هدف کاربر
 3. تجزیه تحلیل
 4. سئو موبایل
 5. خزیدن موتورجستجو ها
 6. نمایه کردن سایت ( index )

۲سئو چقدر مهم است؟ تاثیر سئو در سایت های تجاری و تعاملی بسیار زیاد است، کسب و کارهای آنلاین برای دیده شدن نیاز به سئو دارند.
۳آیا سئو میتواند سرمایه گذاری باشد؟
اگر بودجه کافی دارید از همین امروز سئو کردن را شروع کنید، میتوان به راحتی به این سوال پاسخ داد که بله سرمایه گذاری است و یک دارایی برای شرکت ویا کسب و کار خود اضافه میکنید

 • بیشترین اشتباه کاربران در سئو چیست؟
 • مهمترین اشتباه انتخاب کلمه کلیدی اشتباه است
 • تولید محتوای غیر کلمات کلیدی
 • انتشار محتوای کپی
 • نداشتن لینک بیلدینگ خوب

در زمان های منظم و مناسب محتواهای خود را بروزرسانی کنید

بروزرسانی کردن محتواهایی که در وب سایت خود دارید یکی دیگر از کارهای تاثیر گذاری می باشد که شما با انجام دادن آن می توانید مخاطبین خود را همیشه راضی نگه دارید و آن ها را به مشتریان و کاربران وقادار وب سایت خود تبدیل کنید.

وب سایت هایی که به طور کاملا منظم برای بروزرسانی وب سایت خود اقدام می کنند نسبت به وب سایت های دیگر از وضعیت بهتری در نتایج موتورهای جستجو برخوردار می باشند.

از عناصر چند رسانه ای برای ارتقاء محتواهای خود استفاده کنید

برای بهینه سازی محتوای سئو می توانید از رسانه هایی که دارای ارزش بسیاری می باشند هم در ساختار وب سایت خود استفاده کنید و آن ها را به صورت محتواهای صوتی و یا تصویری در سایت خود تولید کنید.

تصاویری که در محتواهای خود از آن ها استفاده کرده اید را بهینه سازی کنید

جدا از متن هایی که برای تولید محتوا از آنها در وب سایت خود استفاده می کنید و در صورت نیاز برای بهینه سازی آن ها اقدام می کنید باید تصاویری را هم که در محتواهای خود از آنها استقاده کرده اید را هم بهینه سازی کنید. بهینه سازی تصاویر همان قدر مهم و تاثیر گذار می باشد که محتوای بهینه شده. پس استفاده از تصاویر با کیفیت و مناسب با محتوا مسئله مهمی است که نباید آن را فراموش کنید.

دیگر نکات مهم در بهینه سازی محتوای سئو

🔍 در سئو به سمت نور حرکت کنید: هنگام تولید محتوا نباید از تکنیک های مخرب استفاده کرد که باعث ایجاد دردسر و مشکل برای محتوای خودمون میشه. بعضی اوقات باز خورد خوبی از محتوای منتشر شده دریافت نمیکنیم و نسبت اون ناامید هستیم. برای اصلاح اون محتوا هیچوقت تلاش نکنید از تکنیک کلاه سیاه استفاده کنید چون ممکنه سایتتون در مدت زمان کوتاهی رنکینگ خوبی داشته باشه اما بعد از مدتی دچار مشکل میشه. استفاده نامناسب از بک لینک های نا معتبر، لینک های متعدد و غیر ضروری یا اسپم ها باعث افت سایت شما میشه. حتی میشه گفت که بک لینک داخلی به مطالب خودمون هم بعضی اوقات باعث سردرگمی مخاطب میشه و تاثیر منفی تو آمار آنالیزی گوگل داره.
🔍 سرعت وب سایتتان را بهینه کنید: از مهمترین نکاتی که باعث ارتقای رتبه یک وبسایت میشه سرعت اون وبسایت هست. بهینه نگه داشتن سرعت وبسایت همیشه مهم و ضروریه و باید حتما به اون توجه بشه. حتی یک ثانیه وقت تلف شده میتونه کاربر رو از بازدید صفحه وبلاگ شما منصرف کنه که همین موضوع نرخ پرش رو بالا میبره. اگه از وردپرس استفاده میکنید،از افزونه های کش استفاده کنید مثل افزونه wp fastest cache ،wp rocket، WP-FFPC و… که باعث کاهش css و html صفحه میشه و باعث بهبود یافتن سرعت سایت میشه. افزونه های فشرده سازی تصاویر هم گزینه بعدی پیشنهاد شده هستن. رزولیشن و سایز مناسب از عوامل موثر یک عکس هست که بهینه کردن اونها به ازایش سرعت سایت کمک میکنه.
🔍 زمان زیادی برای تولید محتوای عالی بگذارید: هنگام تولید و انتشار یک محتوا نسبت به اون بیخیال نباشید و تو یک زمان بندی مناسب؛محتواتون رو بروزرسانی کنید. مثلا برای یک ماه آینده میتونید درنظر بگیرید که محتوا رو بروزرسانی کنید یا یک ویدئو یا پادکست بهش اضافه کنید. حتی متن یا عکس رو هم میشه تغییر داد یا اپدیت کرد. پس بهتره یک تقویم محتوایی برای سایتتون تهیه کنید تا در بهترین زمان ممکن با بروز رسانی یا تغییرات جزئی در ساختار محتوا، به دیده شدن خودتون توسط گوگل کمک کنید.
🔍 همیشه به فکر مخاطب باشید: وقتی محتوایی تولید میشه مخاطب اون محتوا خیلی مهم هست. در هنگام کلید زدن و استارت تولید محتوا در نظر گرفتن مخاطب خیلی مهم تر از در نظرگرفتن خودمون یا گوگل هست. با ارزیابی کلمه کلیدی از خودتون سوال کنید آیا با این محتوا نیاز مخاطب پاسخ داده میشه؟ و اینکه کلمه کلیدی انتخاب شده قراره چه کاری انجام بده. مخاطب به اصطلاحات استفاده شده خیلی اهمیت نمیده. و به دنبال رفع نیاز و یا پرسش خودش هست. پس بهتره خودمون رو جای مخاطب قرار بدیم نه اینکه انتظار داشته باشیم مخاطب خودش رو به جای ما قرار بده
🔍 ساختار لینک های داخلی را بهینه سازی کنید: هدفمند بودن و مرتبط بودن لینک های داخلی که استفاده میکنید خیلی اهمیت داره و به نوعی برای رفع نیاز کاربر استفاده میشن. پس فراموش نکنید که نیاز مخاطب رو اولویت قرار بدین و با لینک های داخلی زائد مخاطب رو سردرگم نکنید.
🔍 از محتوایی که تولید کردید محافظت کنید. بعضی اوقات با تولید چند محتوای شبیه به هم، باعث رقیب تراشی برای خودمون میشیم یا به عبارت بهتر خودمون با خودمون رقابت میکنیم. توجه به تکراری نبودن یک کلمه کلیدی در محتوای مختلف خیلی مهمه.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

محتوای سئو شده چیست؟

تاثیر محتوا در سئو چیست؟

این نوشته ۱۰ نکته مهم در بهینه سازی محتوای سئو برای اولین بار ظاهر می شود در سئو ، سئو سایت.

سئو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.