خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / طراحی سایت / ۹ طراحی برتر وبسایت در سال ۲۰۲۱ که نباید از دست دهید

۹ طراحی برتر وبسایت در سال ۲۰۲۱ که نباید از دست دهید

۹ طراحی برتر وبسایت در سال ۲۰۲۱ که نباید از دست دهید | ترفندهای طراحی سایت

اگر می خواهید برای خودتان یک وبسایت راه اندازی کنید، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، این است که چه چیزی در وبسایت شما، می تواند نظر بازدیدکنندگان را جلب کند؟
دنیای اینترنت پر از المان های جذاب و دیدنی است و در این شلوغی ها، شما باید وبسایتی طراحی کنید که هم بتواند زیبا و کاربردی باشد و هم بتواند بازدیدکنندگان را درگیر کند و کاری کند از محتوای شما استفاده کنند.
همه ما صرف نظر از حوزه ای که در آن فعالیت می کنیم، دوست داریم یک وبسایت عالی و زیبا داشته باشیم که کار کردن با آن برای مخاطبان ما آسان باشد و قوانین مهم طراحی وب هم در آن رعایت شود.
از همه مهمتر دوست داریم وبسایتی داشته باشیم که در حوزه کاری ما تاثیرگذار و جذاب باشد و بتواند مخاطبان زیادی را جذب کند. یکی از بهترین روش ها برای اینکه یک وبسایت تاثیرگذار و جذاب داشته باشیم، این است که از وبسایت های موفق الگوبرداری کنیم و طراحی جذاب تری برای وبسایت خودمان ایجاد کنیم.
در دنیای طراحی وب، هرسال روش های جدیدی برای طراحی ایجاد می شوند که هم خلاقانه تر و جذاب تر هستند و هم باعث کاربردی تر بودن وبسایت می شوند. همچنین ابزارهای بسیار زیادی به وجود آمده اند که کمک می کنند ما بتوانیم با آزادی عمل بیشتری وبسایت خودمان را طراحی کنیم.

همانطور که گفتیم برای طراحی وب سایت خودتان، از وبسایت های موفق دیگر الگو بگیرید و در کنار آن، از تکنیک هایی که در ادامه می گوییم استفاده کنید تا بتوانید وبسایتی جذاب، زیبا و تاثیرگذار داشته باشید.

  • طراحی نامتقارن
  • زیاده روی در طراحی مینیمالیستی و طراحی ماکسیمالیستی
  • استفاده از ویدیوها در طراحی
  • استفاده از طرح های گرافیکی در طراحی وب
  • استفاده از طرح ها و اشکال انتزاعی
  • استفاده از انیمیشن
  • استفاده از رنگ های سیاه و پاستیلی
  • قابلیت دسترسی
  • افکت های اسکرول

طراحی نامتقارن

اکثر طراحی هایی که در وبسایت ها دیده ایم، خیلی منظم و تر و تمیز هستند و المان های استفاده شده دقیقا هم اندازه و یک شکل هستند. این روش خیلی متداول است اما خب کاملا منطقی است و خلاقیت در طراحی وب، خیلی از اوقات براساس منطق انجام نمی شود.

در طراحی نامتقارن، از چیدمان هایی استفاده می شود که دقیقا هم اندازه نیستند و خیلی منطقی به نظر نمی رسند. این نوع طراحی باعث می شود دست ما برای طراحی بازتر باشد و راحت تر بتوانیم از المان های مختلف در وبسایت خودمان استفاده کنیم.

البته این موضوع را هم باید بدانید که عدم تقارن به معنی عدم تعادل در وبسایت نیست. وبسایت شما در عین حال هم می تواند زیبا و جذاب باشد و هم می تواند کاربردی و عالی طراحی شود.

برای اینکه بتوانید چنین طراحی را ایجاد کنید، حتما از وبسایت هایی که چنین نوع طراحی دارند الگوبرداری کنید.

زیاده روی در طراحی مینیمالیستی و طراحی ماکسیمالیستی

طراحی مینیمالیستی به نوعی طراحی ساده گفته می شود که در آن سعی می شود اکثر المان های اضافی حذف شوند و وبسایت با کمترین المان ها و با سادگی هرچه تمام تر طراحی شود.

طراحی ماکسیمالیستی هم نوعی طراحی است که در آن محدودیتی برای استفاده از المان ها وجود ندارد و هرجایی که نیاز باشد می توان از المان های طراحی استفاده کرد.

در سال ۲۰۲۱ شاهد وبسایت هایی هستیم که این دو سبک را باهم ترکیب کرده اند و هرجایی که نیاز باشد، از سبک مینیمالیستی استفاده می کنند و هرجایی که نیاز باشد از سبک ماکسیمالیستی استفاده می کنند.

در این روش شما نیازی نیست که خودتان را محدود کنید و از کمترین میزان المان ها استفاده کنید؛ هرکجا که احساس نیاز کردید، به راحتی می توانید از المان های گرافیکی، افکت ها و انیمیشن ها استفاده کنید و با استفاده از آنها طراحی خودتان را جذاب تر کنید.

البته دقت کنید که در این کار زیاده روی نکنید و کاری نکنید که پیام شما اغراق آمیز شود.

استفاده از ویدیوها در طراحی

اگر ویدیویی برای نمایش در وبسایت خودتان دارید، این روش دقیقا مخصوص شماست.

ویدیوها همیشه نقش مهمی در طراحی وب داشته اند و به انتقال پیام ما کمک می کنند.

اما در سال ۲۰۲۱ طراحی ویدیوها به سبک های غیرمعمول انجام می شود و این روش کمک می کند شما بتوانید از ویدیوها به عنوان عناصر طراحی استفاده کنید و تاثیرگذاری آنها را بیشتر کنید. همچنین می توانید از تکنیک های جذاب طراحی استفاده کنید تا ویدیوها را از حالت معمولی خارج کنید و به روشی متفاوت در وبسایت خودتان از آنها استفاده کنید.

استفاده از طرح های گرافیکی در طراحی وب

در گذشته استفاده از طراحی های گرافیکی زیاد به خاطر تاثیر بدی که در سرعت وبسایت داشتند بسیار کم بود. اما با فراگیر شدن فرمت SVG شما می توانید هم از المان های گرافیکی با کیفیت استفاده کنید و هم می توانید آنها را به سایزهای مختلف تبدیل کنید. احتمالا در سال ۲۰۲۱ شاهد استفاده بیشتر از طرح های گرافیکی در طراحی وب هستیم و می توانید از این روند در طراحی وبسایت خودتان استفاده کنید تا طراحی جذاب تر و سرگرم کننده تری داشته باشید.

استفاده از طرح ها و اشکال انتزاعی

قبل از این در طراحی وب، همیشه شاهد اشکال مشخص و متداول بوده ایم که باعث می شوند اکثر وبسایت ها شبیه هم باشند.

اما در سال ۲۰۲۱ شاهد طراحی وبسایت ها با استفاده از طرح ها و اشکال انتزاعی هستیم که این طرح ها به عنوان المان های اصلی یا پس زمینه استفاده می شوند و می توانند طرح اختصاصی وبسایت شما را ایجاد کنند. همچنین با استفاده از این نوع طراحی، می توانید سبک منحصر به فردی در برند خودتان داشته باشید که به تقویت پیام برند شما هم کمک زیادی می کند.

استفاده از انیمیشن

استفاده از انیمیشن ها در طراحی وب همیشه محبوب بوده است و در سال ۲۰۲۱ هم شاهد استفاده بیشتر و دقیق تر این انیمیشن ها هستیم.

شما می توانید از نوشته های متحرک، خطوط متحرک یا حتی بخش های متحرک استفاده کنید تا توجه مخاطبین خودتان را جلب کنید. همچنین از انیمیشن ها می توانید برای جلب توجه مخاطب به اقدامی خاص استفاده کنید، مثلا به دکمه ای خاص انیمیشن اضافه کنید تا کاربر با دیدن آن ترغیب شود روی دکمه کلیک کند و به این ترتیب نرخ کلیک را افزایش دهید.

استفاده از رنگ های سیاه و پاستیلی

این روزها ما زمان زیادی را صرف دیدن وبسایت های مختلف می کنیم، به همین خاطر خیلی مهم است که وبسایت ها آرامش بخش باشند و بتوانند زمان بیشتری مخاطب را نگه دارند.

رنگ های پاستیلی، از تنوع بسیار زیادی تشکیل شده اند و همچنین ظاهری بسیار لطیف و آرامش بخش دارند که این موضوع باعث می شود با استفاده از آنها بتوانیم صفحات جذاب و زیبایی را طراحی کنیم.

همچنین روند دیگری نیز دیده می شود که در آن از رنگ های سیاه ترکیبی استفاده می شود. این نوع طراحی به این خاطر از رنگ سیاه استفاده می کند که دیدن آن برای چشم راحت تر است و باعث ایجاد یک حالت جذاب می شود.

اگر این سبک طراحی را دوست دارید، می توانید از رنگ سیاه و سفید استفاده کنید تا بتوانید یک طرح مینیمالیستی جذاب داشته باشید و از رنگ های روشن تر هم برای برجسته کردن طراحی های خودتان استفاده کنید.

قابلیت دسترسی

افرادی که از نظر بینایی مشکل دارند، در وبسایت های عادی نمی توانند به راحتی به گشت و گذار بپردازند. به همین خاطر طراحان وب در طراحی خودشان، قابلیت دسترسی پذیری را ایجاد کرده اند تا شما بتوانید وبسایتی طراحی کنید که افراد با بینایی ضعیف هم بتوانند از آن استفاده کنند و به این صورت خدمات مشتری بهتری ارائه دهید.

استفاده از رنگ های متضاد، تصاویر بزرگ و برجسته و استفاده از خاصیت ALT در تصاویر، می تواند به این نوع طراحی کمک کند. همچنین شما در این روش مجبور هستید از تصاویر کاملا مرتبط استفاده کنید که این موضوع به تنهایی می تواند باعث شود در انتخاب تصاویر بیشتر دقت کنید و پیام برند خودتان را تقویت کنید.

افکت های اسکرول

استفاده از افکت های اسکرول از جمله افکت پارالاکس، قبلا هم در طراحی وب رایج بوده است و همیشه محبوبیت خاص خود را داشته است.

اما در سال ۲۰۲۱ بیشتر شاهد چنین نوع طراحی خواهیم بود.

زیرا این روش کمک می کند کاربران با وبسایت تعامل بیشتری برقرار کنند و همچنین بسیار سرگرم کننده است و وبسایت را از حالت خشک و کسل کننده خارج می کند.

روش هایی مانند استفاده از تصاویر ثابت می تواند باعث شود کاربران فکر کنند وبسایت شما سه بعدی است و این موضوع حس بهتری را به آنها می دهد.

اگر می خواهید در وبسایت خودتان تعامل و درگیری بیشتری برقرار کنید و وبسایتی جذاب و سرگرم کننده داشته باشید، از افکت های اسکرول در طراحی استفاده کنید.

لینک منبع

درباره ی Amirkabir

مطلب پیشنهادی

پادکست یک – طراحی سایت چرا و چگونه

https://anchor.fm/s/59d66c7c/podcast/play/32833114/https%3A%2F%2Fd3ctxlq1ktw2nl.cloudfront.net%2Fstaging%2F2021-4-4%2F1accc1e1-f7e8-8635-90b8-41aa5e4026f6.mp3 سایت شما شعبه ی آنلاین کسب و کارتون محسوب..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.