فرهنگی و هنری

رهبر ارکستر ملی چه زمانی انتخاب می‌شود؟

مدیرعامل بنیاد رودکی می‌گوید قرار است با حضور بزرگان موسیقی درباره ارکستر ملی ایران سلسله جلساتی برگزار شده و درباره آن تصمیم‌گیری شود.

 

علی اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در گفت‌وگو با ایسنا درباره انتخاب رهبر ارکستر ملی ایران اظهار می‌کند: جلسات اولیه‌ای برای بررسی این موضوع برگزار شده است، اولین تصمیم ما این بود پس از ماه رمضان با تعدادی از بزرگان موسیقی کشور جلسه برگزار کنیم که در آن به ارزیابی موضوعات مربوط به ارکسترها بپردازیم.

 

او ادامه می‌دهد: پس از جمع‌بندی نظرات درباره نحوه اداره ارکستر ملی ایران، برنامه‌های آن، رهبر مهمان و خوانندگان و سولیست‌ها نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

 

صفی‌پور بیان می‌کند: امیدواریم تصمیم خوبی در این زمینه گرفته شود که موسیقی کشور از آن بهره‌مند شده و در شأن نام ارکستر ملی ایران باشد.

 

فریدون شهبازیان که از مهر ماه سال ۹۵ به عنوان رهبر دائم اکستر ملی ایران معرفی شد از آنجا که شهبازیان بازنشسته سازمان صدا و سیما است و دستمزد رهبری ارکستر از بودجه دولتی هزینه می‌شود خبر رسید که او دیگر فعالیت خود را با این ارکستر ادامه نمی‌دهد. تا به امروز که نزدیک به یک ماه از خبر رفتن شهبازیان از ارکستر ملی ایران می‌گذرد جایگزینی برای او معرفی نشده و این ارکستر از ابتدای سال با رهبر مهمان فعالیت کرده است.

 

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا