علمی و فناوری

شرکت‌های دانش‌بنیان مکان‌محور به میدان می‌آیند

تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، با هدف توسعه فناوری‌های مکان‌محور در کشور و افزایش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه منعقد شد.

 

به گزارش ایسنا، منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به ضرورت حضور سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در حوزه فناوری‌های مکان‌محور، گفت: استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ژئوماتیک یا مکان‌محور، گامی مهم در جهت حمایت از توان داخلی است.

 

به گفته منطقی، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح پتانسیل بالایی در زمینه فناوری‌های مکان‌محور دارد که باید از این توانایی‌ها به نحو مطلوبی بهره ببریم.

 

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری همچنین تصریح کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه انتظار داریم همکاری‌های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در زمینه‌ سنجش از راه دور و هوشمندسازی حمل ونقل کشور با ستاد افزایش یابد. ما در معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری پیگیر عملیاتی کردن این نوع تفاهم‌نامه‌ها هستیم.

 

همچنین در این مراسم، امیرمجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با مهم قلمداد کردن توسعه فناوری‌های مکان‌محور در کشور، گفت: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، تحقیقات گسترده‌ای را در این زمینه انجام داده است و امیدواریم با ورود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پژوهش‌ها با سرعت بیشتری به محصول تبدیل شود.

 

وی افزود: ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناخت بیشتر و بهتری نسبت به ظرفیت موجود علمی در کشور دارند و امیدواریم این تفاهم‌نامه بتواند شتاب بیشتری به این روند بدهد.

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا